Flīžu noņemšana no sienām: demontāžas paņēmieni un instrumenti
Ļoti labi, ja saimniecībā ir perforators. Tas ievērojami atvieglos darbu. Vēl šā procesa veikšanai nepieciešams āmurs, cirtnis, kā arī aizsargbrilles, maska vai respirators.
Sagatavošanās darbi
Pirmkārt, jāparūpējas par grīdu – uz tās jāuzklāj polietilēna plēve vai liela lupata. Tas atvieglos vecā materiāla un citu gružu izmešanu. Mēbeles arī jāpārklāj ar drānu, lai tās netiktu sasmērētas. Noteikti jāuzvelk aizsargbrilles, jo materiāla lauskas var netīšām iekļūt acīs. Respiratora izmantošana atkarīga no individuālajām vēlmēm, tas nav obligāti.
Flīžu noņemšana bez perforatora
Procesu jāsadala trīs etapos. Demontāžas darbi sākas no augšas un virzās uz leju. Jāņem smidzinātājs un ar ūdeni jāapstrādā šuves. Pēcāk jāņem cirtnis un jānovieto tas flīzes centrā, uzsitot tam ar āmuru. Parādās plaisa, kurā būtu nepieciešams vēl dziļāk iedzīt cirtni, atkal tam uzsitot ar āmuru. Vēlāk cirtnis jāizmanto kā kloķis, noraujot flīzes nost no virsmas. Jāsaprot, ka visu flīzi nav iespējams noņemt uzreiz, sākotnēji no tās atdalīsies tikai daži gabali.
Lai tiktu vaļā no flīzes daļām, kas nav atdalījušās no sienas virsmas uzreiz, jāveic līdzīga procedūra: jāņem cirtnis, jāieliek tas zem flīzes, lēnām uzsitot ar āmuru. Uz sienas virsmas atlikušā java jānotīra ar cirtni un āmuru. Nav pieļaujams, ka paliek pat nelieli tās gabali, jo tādā gadījumā jaunās flīzes neturēsies pietiekoši labi.
Kad flīzes ir demontētas, jādomā, ko darīt ar mastiku, uz kuras tās bija stiprinātas. To varētu mīkstināt, piemēram, ar gaisa sildītāju un noņemt ar skrāpi.
Kā izmantot perforatoru?
Noņemt flīzes, izmantojot perforatoru, nav sarežģīti. Ar šo instrumentu iespējams veikt daudzus vājus sitienus, pasargājot sienu no bojājumiem. Veicot sitienus ar āmuru, bieži vien sanāk veikt tos pārāk stipri. Instrumentu "jāiedzen" zem flīzēm un pakāpeniski jāvirza dziļāk. Tālāk to jāizmanto kā kloķi, plēšot nost veco apdares materiālu.
Svarīgi ieteikumi
* Darbojoties bez perforatora, jābūt ļoti uzmanīgiem un jācenšas nesabojāt sienu.
* Vietas, kur ir dažādas caurules un armatūra, prasa īpašu uzmanību, šajā gadījumā nevajadzētu steigties. Cirtni ar āmuru jādauza ļoti rūpīgi, pretējā gadījumā pastāv risks sienā izsist dobumu. Defektu būs nepieciešams špaktelēt, kas ir papildu darbs, kurš prasa laiku.
* Vecā java jānoņem nost pilnībā, neatstājot nekādas atliekas. Jo kvalitatīvāk tas būs izdarīts, jo kvalitatīvāk tiks ieklātas jaunās flīzes.
* Gadījumā, ja gribas noņemt tikai vienu flīzi, nesabojājot citas, jāņem lāpstiņa un pa flīzes perimetru jāņem nost pierīvējums. Pēcāk jāņem elektriskais urbis un jāizurbj apmēram 10 caurumi. Vēlāk ar vieglu kustību jāuzsit pa flīzi. Palīgā var paņemt arī stikla griezēju un sagriezt flīzi pa diagonāli.
Foto: remontbp.com