abc.lv skaitļos

Lietotāji online58
Aktīvie uzņēmumi25217
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
Funkcionalitāte un dizains: moderni tvaika nosūcēji mūsdienīgai virtuvei : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Funkcionalitāte un dizains: moderni tvaika nosūcēji mūsdienīgai virtuvei

Funkcionalitāte un dizains: moderni tvaika nosūcēji mūsdienīgai virtuvei
Autors: Ksenukai.lv

Gluži tāpat kā ledusskapis, plīts un cepeškrāsns, tvaika nosūcējs ir mūsdienīgas virtuves neatņemama iekārta. Lai gan tvaika nosūcējs nav nepieciešams, lai pagatavotu vai uzglabātu ēdienu, taču tam ir liela loma ēdiena gatavošanas procesā. Proti, tas mājoklī palīdz nodrošināt tīrāku un patīkamāku gaisu, uzsūcot un novadot tvaikus, dūmus, ēdienu aromātus un mikrodaļiņas, kas rodas, ēdienu gatavojot.  

Tādējādi tvaika nosūcējs ne tikai padara patīkamāku maltīšu gatavošanu, bet arī palīdz novērst telpas un mēbeļu bojājumu riskus, ko ar laiku rada mitrums, tvaiki, eļļa un dūmi. Taču virtuves tehnikas ražotāji šobrīd piedomā ne tikai pie tā, lai tvaika nosūcējs būtu funkcionāls un praktisks, bet arī gaumīgi iekļautos virtuves interjerā. Tvaika nosūcēju dizaina risinājumi kļūst arvien mūsdienīgāki, un tvaika nosūcējs var kļūt arī par telpas dizaina elementu, uzlabojot kopējo virtuves estētiku. 

Raksta turpinājumā uzzināsi, kas jāņem vērā, izvēloties tvaika nosūcēju, un ieteiksim 5 lieliskus modeļus tavai virtuvei! 

Kā izvēlēties tvaika nosūcēju savai virtuvei? 

Izvēloties virtuvei piemērotāko tvaika nosūcēja modeli, svarīgi ņemt vērā tādus parametrus kā: 

  • telpas izmēru;
  • iekārtas filtrēšanas jaudu;
  • montāžas tipa atbilstību virtuves komuinikāciju un interjera risinājumiem;
  • ierīces darbības trokšņa līmeni;
  • energoefektivitātes klasi un apgaismojuma veidu;
  • vadības tipu. 

Iekārtas jauda 

Gaisa filtrācijas jauda ir parametrs, kuru norāda uz tvaika nosūcēja stundas laikā iesūktā gaisa tilpumu, kas tiek norādīts m³/h. Svarīgi, lai tvaika nosūcējs būtu pietiekami jaudīgs, tomēr jaudu nepieciešams pielāgot virtuves telpas izmēram un ikdienas gatavošanas paradumiem. Pārlieku jaudīga ierīce nelielās virtuvēs nebūs energoefektīva, savukārt nepietiekamas jaudas tvaika nosūcējs lielās virtuvēs nespēs pildīt tam paredzēto funkciju. 

Pavisam nelielai virtuvei pietiks ar aptuveni 200 m³/h jaudīgu iekārtu, lielākai virtuvei – 400 līdz 700 m³/h. Taču salu tipa virtuvēs vai virtuvēs, kas apvienotas ar dzīvojamo telpu, jāuzstāda jaudīgāks nosūcējs, tāpēc nepieciešams modelis, kas nodrošina 650 līdz 1000 m³/h spēcīgu filtrācijas jaudu. Turklāt svarīgi, lai iekārtai būtu iespējams regulēt jaudas stiprumu atkarībā no gatavošanas intensitātes, tādējādi ietaupot elektroenerģiju. 

Tvaika nosūcēja tips 

Ražotāji piedāvā četru veidu tvaika nosūcējus, kas iedalās pēc to formas: plakanie jeb taisnstūra, kupolveida, dūmvada jeb cauruļveida un salas tipa. Katram nosūcēju tipam ir savas priekšrocības, taču visbiežāk tiek iegādāti tieši dūmveida un modernākie salu tipa modeļi. 

Montāžas veids 

Svarīgi apdomāt arī to, kāds montāžas veids ir piemērots tieši tavai virtuvei, tās interjeram un komunikāciju pievadiem. Iebūvējamos tvaika nosūcējus iespējams ērti paslēpt virtuves iekārtas skapīti, savukārt brīvi stāvošiem modeļiem nepieciešams ieplānot papildu vietu, taču atkarībā no izvēlētā modeļa tie var kalpot arī par interjeru papildinošu elementu. 

Trokšņa līmenis 

Pārāk skaļš tvaika nosūcējs var būt liels apgrūtinājums. Ilgstoša skaļa dūkoņa var ne tikai nogurdināt, bet arī traucēt sarunāties vai gatavojot klausīties mūziku. Tāpēc, iegādājoties jaunu tvaika nosūcēju, pievērs uzmanību tā radītajam trokšņu līmenim, kas tiek norādīts dB (decibelos). Salīdzinoši klusa būs ierīce, kas zemas jaudas režīmā rada aptuveni 40 dB skaļu skaņu un pilnas jaudas režīmā – 55 dB. 

Energoefektivitātes klase 

Izvēloties energoefektīvas virtuves iekārtas, piemēram, indukcijas plīti, energoefektīvu ledusskapi un citas, tu būtiski samazināsi savus ikmēneša elektroenerģijas rēķinus. Arī tvaika nosūcējiem nosaka energoefektivitātes klasi – jo augstāka energoefektivitātes klase, jo taupīgāka ir iekārta. Iegādājoties A+++ līdz B klases iekārtu, ilgtermiņā tvaika nosūcēja elektrības patēriņš būs daudz zemāks nekā, piemēram, D vai E klases nosūcējam. 

Platums un novietojums 

Šis parametrs ir īpaši svarīgs, ja ierīkota salu tipa virtuve vai virtuve apvienota ar dzīvojamo zonu. Proti, lai ierīce darbotos pietiekami efektīvi, speciālisti iesaka iegādāties ierīci, kas ir aptuveni 1,5 x platāka par plīti. Stūra, līniju un G–tipa virtuves iekārtojumam derēs standarta izmēra tvaika nosūcējs, kas ir nedaudz platāks par plīts virsmu. 

Turklāt ņem vērā, ka, arī gatavojot cepeškrāsnī, izdalās tvaiki, mitrums un dažādi aromāti. Tieši tāpēc apdomā arī cepeškrāsns atrašanās vietu. Vēlams, lai tā, tāpat kā plīts, atrastos tieši zem tvaika nosūcēja. 

Citas svarīgas nianses 

Iegādājoties jaunu tvaika nosūcēju, pievērs uzmanību arī tam, vai iekārta ir aprīkota ar apgaismojumu. Speciālisti iesaka izvēlēties ierīces ar energoefektīvāko LED apgaismojumu. Apgaismojums atvieglos gatavošanas gaitu, vienmērīgi izgaismojot plīts virsmu. 

Tāpat pievērs uzmanību motoru skaitam. Ja ikdienā gatavo daudz un lielos apjomos un tava virtuve aprīkota ar liela izmēra plīts virsmu, apdomā iespēju iegādāties divu motoru tvaika nosūcēju. 

5 mūsdienīgi tvaika nosūcēju modeļi modernas virtuves ierīkošanai 

Tvaika nosūcējs Elica OM AIR WH/F/75 

Autors: Ksenukai.lv
Autors: Ksenukai.lv

Elica Om AIR tvaika nosūcēja ikoniskais dizains guvis atzinību visā pasaulē, līdz ar to modelis kalpos ne tikai kā funkcionāla iekārta, bet arī kā interjeru papildinošs dizaina elements. 

Šis modelis ir paredzēts stiprināšanai pie sienas un pieder dūmveida jeb cauruļveida tvaika nosūcēju tipam. A klases energoefektivitāte nodrošina to, ka iekārtas vidējais gada enerģijas patēriņš ir 51 kWh. Modelis piemērots plašākām virtuvēm, jo ierīcei ir 665 m³/h liela jauda. 

Ierīcei ir 4 jaudas režīmi, tā aprīkota ar sensoru skārienjutīgo vadību un LED apgaismojumu. 

Tvaika nosūcējs Greentek Alaska Island 

Autors: Ksenukai.lv
Autors: Ksenukai.lv

Jaudīgs un moderns modelis, kas būs īpaši piemērots salu tipa virtuvēm. Tvaika nosūcēja korpuss izgatavots no nerūsējoša tērauda, tāpēc ir īpaši izturīgs pret korozijas bojājumiem. Greentek Alaska Island tvaika nosūcējs izceļams ar tā neierasto dizainu un formu, kā arī gaumīgo korpusa krāsu toni. 

Vadību nodrošina uz korpusa izvietots elektroniskais vadības panelis ar iespēju iestatīt 4 dažādus jaudas režīmus ar maksimālo jaudu 665 m³/h. Modelim iespējams pielāgot arī uzstādīšanas augstumu. 

Plīts virsma ar integrētu tvaika nosūcēju Faber Galileo Smart BK A830 

Autors: Ksenukai.lv
Autors: Ksenukai.lv

Šis ir inovatīvs, mūsdienīgs un izcili funkcionāls virtuves tehnikas paraugs – Faber Galileo indukcijas plīts virsma, kas aprīkota ar integrēto tvaika nosūcēju. Šis būs īpaši energoefektīvs modelis, jo pieder A++ energoefektivitātes klasei. Aprīkots ar skārienjutīgo vadību, drošiem un pārdomātiem tehniskajiem risinājumiem, piemēram, ūdensdrošo motora tehnoloģiju un bērnu drošo režīmu. Tvaika nosūcēja maksimālā jauda ir 700 m³/h, tāpēc lieliska izvēle arī plašās un studio tipa virtuvēs. 

Iebūvēts tvaika nosūcējs Faber BI-AIR KL A52 

Autors: Ksenukai.lv
Autors: Ksenukai.lv

Ar gudrajām funkcijām aprīkots iebūvējamais tvaika nosūcēja modelis. Viedierīcē ielādējot Faber Cloud lietotni, iespējams noteikt un kontrolēt gaisa kvalitāti telpā un kontrolēt ierīci attālināti. 

Aprīkots ar LED apgaismojumu, elektronisko vadību un 4 jaudas režīmiem – maksimālā režīma jauda ir 670 m³/h. Energoefektīvs B klases modelis, kas vidēji patērē tikai 66 kWh gadā. 

Tvaika nosūcējs Greentek Timna 

Autors: Ksenukai.lv
Autors: Ksenukai.lv

Pie sienas stiprināms plakanā tipa mūsdienīgs tvaika nosūcējs. Šis Greentek Timna modelis aprīkots ar mūsdienīgo intuitīvo GestureControl sistēmu, kas atvieglo ierīces lietošanu. 

Pārslēgt, izslēgt, mainīt ierīces jaudu vai gaismas intensitāti iespējams vien ar 3 rokas žestiem, piemēram, lai ieslēgtu ierīci vai mainītu jaudas stiprumu, ar vienas rokas kustību nepieciešams horizontāli pabīdīt roku no labās uz kreiso pusi. Savukārt, lai izslēgtu vai ieslēgtu LED apgaismojumu, aptuveni 2 sekundes roka jātur pacelta uz augšu. 

Ierīce aprīkota arī ar ātruma laika iestatīšanas taimeri un dinamisko apgaismojuma funkciju, kas ļauj regulēt apgaismojuma stiprumu. Izcili energoefektīvs modelis, jo pieder A++ energoefektivitātes klasei un vidēji gadā patērē tikai 26 kWh. 

Ksenukai.lv – viss tavas sapņu virtuves iekārtošanai! 

Mūsdienīgi tvaika nosūcēji tavai sapņu virtuvei pieejami Ksenukai.lv! Ienāc un izvēlies no vairāk nekā 1000 dažādiem modeļiem, kā arī iegādājies visus nepieciešamos tvaika nosūcēju piederumus. Turklāt neaizmirsti kļūt par Smart NET kluba biedru, jo tas sniegs iespēju izvēlētās preces iegādāties pat ar vairāk nekā 40% atlaidi!

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

EM: Piešķir papildu finansējumu privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai un saules paneļu uzstādīšanai

EM: Piešķir papildu finansējumu privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai un saules paneļu uzstādīšanai

Ņemot vērā privātmāju īpašnieku lielo interesi par atbalsta iespējām viena dzīvokļa un divu dzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanai un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai, šā gada 21. maija sēdē Ministru kabinets lēma novirzīt papildu finanšu līdzekļus 237 000 EUR apmērā no valsts energoefektivitātes fonda līdzekļiem. 

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.