abc.lv skaitļos

Lietotāji online42
Aktīvie uzņēmumi23434
Nozares raksti1106
Ekspertu atbildes3041
Fusion stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Fusion stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Fusion stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?
Autors: Sebastian Kurz/flickr.com

Fusion (no angļu valodas: sajaukums) interjera dizaina stils distancējas no ikdienišķām, parastām lietām; tas nepieļauj neitralitāti un neizteiksmību, simbolizējot dzīvi kā pastāvīga radošuma platformu. Šis ekstravagantais stils ļauj vienā telpā savietot gandrīz jebko, turklāt dažādo rakstu un krāsu priekšmeti un elementi saskan ļoti harmoniski. Kā šo stilu ieviest savā mājoklī?

Iekārtojot māju vai dzīvokli fusion stilā, ir svarīgi uzsvērt dažādu stilu sajaukumu, savienot it kā loģiski nesavienojamas lietas, lai izveidotu organiski harmonisku telpas iekārtojumu. Šis stils neparedz strikti izteiktas vertikālas un horizontālas līnijas dizainā, kā arī telpu dalījumu funkcionālās zonās.

Kādas ir šī stila iezīmes?

No vienas puses, interjerā dominē maksimālisms – stingrs polsterējums, apjomīgi aksesuāri. No otras puses – spilgts šiks, kas ikdienišķām lietām piešķir izaicinošu raksturu. Piemēram, sienas vai sienu var klāt mīkstie paneļi, kas izgatavoti no mākslīgās “leoparda” ādas, un šāds dizaina risinājums var tikt apvienots ar ampīra stila aizkariem.

Smagnējas, klasiskas koka mēbeles var apvilkt ar tām neraksturīgu audumu, piemēram, krāsainu un punktotu. Mēbeles, piemēram, gultu var izkārtot kā salas, novietot tās telpas vidū. Renesanses gleznu reprodukcija var pastāvēt līdzās ģimenes fotogrāfijām un eksotiskām, savdabīgām bildēm, kas atvestas no ārzemju ceļojumiem.

Lai izveidotu interjeru fusion stilā, ir nepieciešama zināma deva drosmes: jāapvieno vienā telpā lietas, kas citādi var šķist neatbilstošas un nesavienojamas, jo ir pierasts katru no tām redzēt noteiktā – klasiskajā, baroka, ampīra vai hi-tech, vai citā – stilā. Galvenais, kas jāpatur prātā, ir tas, ka interjeram fusion stilā ir jābūt harmoniskam un jātiecas pēc plašuma un gaismas.

Harmonija

Harmonija – viens vārds, kas apzīmē visas fusion stilā veidota interjera sastāvdaļas: krāsas, izmantotos apdares materiālus, formu, faktūru, struktūru. Lai arī kādi elementi tiktu izmantoti, tiem visiem kopā izstrādes beigu posmā jābūt sakombinētiem vienotā, organiski harmoniskā telpā.

Krāsu sprādziens

Vadošās krāsas fusion stilā ir spilgtas un izteiksmīgas: zaļā, rozā, tirkīza, zelta, sarkanā, dzeltenā un oranžā. Fusion stils ir viegls un dzīvespriecīgs, turklāt ir ļoti svarīgi ņemt vērā toņu kombinācijas harmoniju. Tāpat šī interjera stila obligātie elementi ir daudz dienas gaismas un vairākas baltas virsmas.

Bagātīgs tekstila izmantojums

Fusion stila interjerā tekstilam ir viena no svarīgākajām lomām; te noteikti iederēsies spilveni ar augu apdrukām un persiešu paklāji, arī gluds zīds, linu audums, kokvilna, vilna un mohēra ir tikai dažas no faktūrām, ko droši var izmantot telpas bagātināšanai. Pievienojiet tam bagātīgo kroku, aušanas, vatēšanas un smēķēšanas mantojumu, un jums netrūks, no kā izvēlēties.

Dažādas faktūras

Tāpat ir ieteicams eksperimentēt ar dažādām faktūrām, kombinējot gan pulētas, gan raupjas virsmas, dažāda materiāla tapetes un citus apdares veidus, kā arī koksni.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu