abc.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi22623
Nozares raksti1038
Ekspertu atbildes2580
Gaisa attīrītāji – kā izvēlēties? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Gaisa attīrītāji – kā izvēlēties?

Gaisa attīrītāji – kā izvēlēties?

Dzīvošana dabas tuvumā lielās pilsētās kļūst arvien sarežģītāka, un ar paaugstinātu piesārņojumu – it sevišķi sausā un karstā laikā – svaiga gaisa kļūst arvien mazāk. Šajā gadījumā, lai nodrošinātu mājoklī tīru gaisu, lieti var noderēt gaisa attīrītājs. Bet kādu labāk izvēlēties?

Kāpēc nepieciešams gaisa attīrītājs?

Gaisa attīrītāji ir kļuvuši absolūti nepieciešami iekštelpās ar paaugstinātu piesārņojuma līmeni un dažādu alergēnu koncentrāciju gaisā. Bieži vien ir situācijas, kad gaiss telpās ir kaitīgāks nekā gaiss ārā. Arī tādi mājsaimniecībā bieži vien lietoti produkti kā, piemēram, dezodoranti un gaisa atsvaidzinātāji, tīrīšanas līdzekļi, pat tintes printeri veicina gaisa piesārņojumu iekštelpās.

Gaisa attīrītājs ir ieteicams cilvēkiem, kam ir alerģiju pret putekļiem vai kas cieš no astmas vai jebkuras citas elpošanas ceļu slimības. Gaisa attīrītāji kontrolē gaisa kvalitāti, atbrīvojoties no alergēniem, ziedputekšņiem, putekļiem un citām mikroskopiskām piesārņojuma daļiņām. Atsevišķi gaisa attīrītāji pat absorbē jebkādas nepatīkamas smakas, ko rada krāsas un lakas.

Kā šī iekārta funkcionē?

Aaron Yoo/flickr.com

Gaisa attīrītāji iekštelpu gaisa attīrīšanai izmanto dažādus filtrus: priekšfiltrus, HEPA, aktīvās ogles, kā arī citus. Gaiss ar ventilatora palīdzību tiek iesūknēts iekārtā, izplūst caur vairākiem filtriem, bet pēc tam izvadīts atpakaļ telpā. Šādā veidā ierīce spēj tikt galā ar dažādiem gaisa piesārņojuma veidiem, absorbēt putekļu daļiņas, cigarešu dūmus, piemaisījumus (piemēram, vilnas daļiņas vai putekļu ērcītes) un pat smaku, tādējādi nodrošinot mājokļa iemītniekiem arī labāku miegu.

Neskatoties uz dažu ražotāju apgalvojumiem, neviens gaisa attīrītājs nespēj nodrošināt gaisu 100% brīvu no iekštelpās esošā gaisa piesārņojuma un alergēniem. Problēma ir tā, ka gaisa attīrītājs var izfiltrēt tikai to gaisu, kas caur to izplūst. Alergēni un piesārņotāji var atrasties arī uz paklāja, grīdas, mēbelēm un cietām virsmām, un tie jebkurā mirklī var pacelties gaisā.

Kā izvēlēties gaisa attīrītāju?

Gaisa attīrītāja izvēle ir atkarīga no katra mājokļa iemītnieka individuālajām vēlmēm. Astmas slimniekiem ieteicams izvēlēties tādu iekārtu, kam ir True HEPA filtri, turklāt jāizvairās no attīrītājiem, kuros ir ozons. Tāpat arī telpās, kur pastāvīgi uzturas cilvēki ar novājinātu imunitāti un tie, kam ir astma vai citas elpceļu slimības, jāuzstāda augstākās kvalitātes gaisa attīrītājs ar True HEPA filtru, priekšfiltru, un citiem papildu filtriem.

Cilvēkiem, kuriem ir mājdzīvnieki, jāizvēlas gaisa attīrītāji ar spēcīgu priekšfiltru, lai izvairītos no dzīvnieku spalvu iekļūšanas elpceļos. Te arī jāņem vērā, ka priekšfiltrus nepieciešams regulāri mainīt.

Kādā telpā ierīce tiks izmantota?

Aaron Yoo/flickr.com

Pirms doties iegādāties gaisa attīrītāju, nepieciešams saprast, kāds ir tā mērķis. Lielākā daļa portatīvo gaisa attīrītāju efektīvi filtrēs gaisu vienā telpā, tomēr jāpārliecinās, ka attīrītājs ir gana jaudīgs, lai atbilstu filtrējamās telpas lielumam. Gaisa attīrītāji tiek klasificēti pēc to tīrā gaisa padeves ātruma (CADR). Jo lielāks CADR numurs ir norādīts, jo vairāk cieto daļiņu ierīce attīrīs no gaisa, attiecīgi, jo lielāka ir telpa, jo lielāku CADR numuru būtu jāizvēlas.

Trokšņa līmenis

Gaisa attīrītāja specifikācijā ražotāji parasti norāda arī konkrētās ierīces trokšņa līmeni. Tas var būt svarīgi, ja būs nepieciešams pavadīt daudz laika vienā telpā ar gaisa attīrītāju. Trokšņa piesārņojums var būt tikpat nepatīkams kā gaisa piesārņojums, it sevišķi naktīs. Tieši tāpēc būtiska ir arī tāda gaisa attīrītāja izvēle, kas darbosies klusi, netraucējot ikdienas gaitas un nakts mieru.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Baseina ieziemošana

Baseina ieziemošana

Ir iestājies rudens, un šis ir īstais brīdis, kad ķerties klāt baseinu ieziemošanai. Visu var uzticēt arī SPA SERVISA CENTRA meistariem ar pieredzi  zvaniet, un SPA Servisa centra speciālisti ieziemos jūsu baseinu!

Aktuālie piedāvājumi

Veidņu noma – kā tas notiek?

Veidņu noma – kā tas notiek?

Šajā rakstā vari izlasīt, kā notiek pamatu veidņu noma. BETONAM.LV ir uzņēmumu grupa, kas nodarbojas ar veidņu nomu betonēšanai, hidroizolācijas remontu un materiālu tirdzniecību.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.