Gavars: Rīgā ir vairāk nekā 20 mājas, kuras var sabrukt līdzīgi kā Buru ielas nams
Deputāts paziņojumā presei min, ka, piemēram, Misas ielā 18 ir tikai trīs dzīvokļi. Viens ir privatizēts, bet divi pieder pašvaldībai. Ēkai steidzami ir jālabo jumts, tomēr pašvaldība nevēlas piedalīties maksāšanā. Tā izmitina īrniekus citur, bet dzīvokļus gatavojas izsolīt, lai vienīgā dzīvokļa īpašnieks viens pats tiek galā ar jumta problēmu.
Gavars atgādina, ka namam Buru ielai 9 bija sakrājies iespaidīgs parāds par apsaimniekošanu - 23 000 eiro, tādēļ ēkai nebija uzkrājumu un nebija par ko to labot. Tomēr viņš atklājis, ka tik vienkārši nav un liela vainas daļa jāuzņemas Rīgas namu pārvaldniekam, jo 21 000 eiro kopējā ēkas parāda sakrājuši tikai piecu pašvaldībai nevis privātiem īpašniekiem piederošu dzīvokļu īrnieki. Tikai sestais parādnieks ar 2000 eiro parādu ir dzīvokļa īpašnieks.
"Tātad pati pašvaldība ilgstoši nav tikusi galā ar tai piederošo dzīvokļu īrniekiem, bet cieš no tā visi labticīgie un godīgie iemītnieki, kuriem nav parādu," uzskata deputāts.
Dzīvokļu īpašniekiem ir visas tiesības prasīt atbildību no Rīgas namu pārvaldnieka un arī vērsties tiesā, jo viņi apsaimniekošanas rēķinus maksāja un nebija pelnījuši nodzīvoties līdz pat dzīvības apdraudējumam, ēkai daļēji sabrūkot, norāda Gavars.
Jau ziņots, ka 7.martā Rīgā, Buru ielā 9, sabruka kādas divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī tika bojāta mājas ārsiena. Pēc būveksperta konstatētā, pie ēkas iebrukšanas vainojami gan gruntsūdeņi pagrabā, gan nokrišņi no blakusesošās mājas jumta, gan arī iedzīvotāju patvaļīgi izveidota iekšējā kanalizācija, kas 1900.gadā celtai ēkai nav piemērota, kā arī vairāk nekā 100 gadus vecās, neatjaunotās ēkas tehniskais stāvoklis. Kopumā šīs ēkas atjaunošana pašreizējā stāvoklī vērtējama kā nelietderīga.
LETA
Foto: Ieva Lūka/LETA