abc.lv skaitļos

Lietotāji online33
Aktīvie uzņēmumi23000
Nozares raksti1051
Ekspertu atbildes2584
Gāzes cenām desmitkāršojoties, aug uzņēmēju interese par bioapkuri : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Gāzes cenām desmitkāršojoties, aug uzņēmēju interese par bioapkuri

Gāzes cenām desmitkāršojoties, aug uzņēmēju interese par bioapkuri

"Powernext" dati rāda skaudru situāciju - salīdzinot ar pagājušā gada septembri, cena par vienu megavatstundu ir teju 10 reizes augstāka. Kamēr ziemā gāzes cena strauji nekritīs, par siltumu izdosim arvien vairāk līdzekļu. Meklējot risinājumus, uzņēmēji Latvijā un Eiropā aktīvi interesējas par pāreju uz biomasas apkuri.

Oktobra sākumā gāzes cena Eiropā par vienu megavatstundu ir sasniegusi 114.290 EUR. Paraugoties gada griezumā, vēl 2020. gada septembrī tirgus cena par tādu pašu gāzes apjomu bija 11.50 EUR. Pēdējo reizi līdzīgi dramatisku gāzes cenas pieaugumu piedzīvojām 2008. gadā.

Šobrīd siltumenerģijas patērētāji daudzviet Latvijā vēl var uzelpot, jo apkures cenas šajā sezonā vēl aprēķinātas pēc vecajiem tarifiem. Tomēr gatavošanās darbi sākas jau nākamajai sezonai, un pašvaldības un uzņēmēji veic izpēti par alternatīvu apkures sistēmu iepirkumiem.

Siltumenerģijas eksperts un modulāro katlumāju ražotāja SIA "Steel Pro" valdes loceklis Sandis Gromovs atzīst, ka pēdējo mēnešu laikā manāma pastiprināta interese par bioapkuri no publiskā sektora un ražotāju puses. Viņaprāt, ja cenas nesabremzēsies, pāreja uz alternatīvu biomasas apkuri būs neizbēgama.

Eksperts min, ka šķelda ir viens no energoresursiem, kas ļauj samazināt CO2 izmešus. Eiropā uzņemtais zaļais kurss paredz šo kā prioritāti. Savukārt, "Steel Pro" to redz kā iespēju attīstīties Eiropā, jo dažu mēnešu laikā spēj saražot pārvietojamas lieljaudas katlumājas, ko var savienot jau ar esošu gāzes apkures sistēmu.

Lai gan kopējās izmaksas pārejai uz biomasas apkuri sastāda lielu summu, siltumenerģijas eksperts lēš, ka pie esošā gāzes cenu kāpuma tās atmaksāsies jau pirmajos divos gados. Vaicāts, kā uzņēmums izjūt gāzes un elektrības cenu kāpumu, eksperts atklāj, ka septembrī vien strādājuši pie četru lieljaudas modulāro katlu māju izveides. Viņš atzīst, ka gāzes cenu kāpums uzņēmumam nāk par labu. Uzņēmēji saprot situāciju, un visiem vēl svaigi atmiņā ir 2008. gada cenu sprādziens. Turklāt CO2 izmešu daudzums šķeldai, salīdzinot ar gāzi, ir divas līdz trīs reizes zemāks. Taupot līdzekļus, mēs taupīsim arī planētu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Andra Šica veiksmes stāsts ar AUTODESK FUSION 360

Andra Šica veiksmes stāsts ar AUTODESK FUSION 360

InfoEra Latvia mācību centrs (Autodesk sertificēts mācību centrs) piedāvā plašu mācību programmu, tostarp arī Autodesk Fusion 360 kursus. Regulāri notiek arī tiešsaistes semināri par dažādām tēmām, kā arī atvērtās nodarbības. Fusion 360 ir viens no TOP produktiem, un interese par tā izmantošanas iespējām arvien pieaug. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.