abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25167
Nozares raksti1251
Ekspertu atbildes3041
Godināti konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāti (FOTO) : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Godināti konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāti (FOTO)

Godināti konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāti (FOTO)

Noslēdzies konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022”, kuru jau 12. gadu organizē Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Latvijas Būvinženieru savienību un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāti:

autors: Jānis Saliņš
Foto: Biedrības "Rīgas iela 6A" vadītāja Ina Libruka, SIA "Valkas namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Ivo Meļķis, ekonomikas ministre Ilze Indriksone; autors: Jānis Saliņš
  • daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2022”;

 

autors: Jānis Saliņš
Foto: vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde "Ventspils Komunālā pārvalde" pārstāvji Andris Kausenieks un Raido Blumbergs, kā AS "LNK Industries" pārstāvis Aleksandrs Poboikins; autors: Jānis Saliņš
  • Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM Ventspilī, Rūpniecības ielā 2 – 1. vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2022”;
autors: Jānis Saliņš
Foto: Latvijas Būvinženieru savienība priekšsēdētāja 1.vietniece Helēna Endriksone un Matīss Zemītis (SIA "Zarch"); autors: Jānis Saliņš
  • Vienģimenes māja Rīgā, Sīpeles ielā 1A - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2022”.
Autors: Jānis Saliņš
Autors: Jānis Saliņš

"Šā gada laikā Ekonomikas ministrija, valdība un Saeima ir spērušas nozīmīgus soļus Latvijas enerģētiskās drošības un neatkarības stiprināšanā, pieņemot stratēģiskus lēmumus pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem, kā arī apstiprinot vairākas jaunas atbalsta programmas energoefektivitātes paaugstināšanai. Investīcijas energoefektivitātē nozīmē ilgtermiņa ieguvumus visiem – gan iedzīvotāju labklājībai, gan uzņēmējdarbības attīstībai. Jau gada beigās sāksim jauno atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu. Ikviena atjaunotā ēka ir apliecinājums latviešu saimnieka garam, teicami demonstrējot spēju sakārtot sev piederošo īpašumu, domāt par nākotni, būt atvērtiem pārmaiņām un attīstībai. Un ikviens konkursa  “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāts ir kā izcils piemērs un motivācija daudzdzīvokļu, ražošanas un sabiedriskām ēkām, kā arī privātmājām kļūt energoefektīvākām un videi draudzīgākām,” uzsver ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

autors: Jānis Saliņš
Foto: Edmunds Valantis un Jānis Cunskis; autors: Jānis Saliņš
Banner 280x280 Banner 280x280

Ekonomikas ministrijas Simpātiju balvu par ieguldījumu kvalitatīvas daudzdzīvokļu ēku būvuzraudzības nodrošināšanā saņēma būvuzraugs Jānis Cunskis.

autors: Jānis Saliņš
Foto: Edmunds Valantis un Raido Blumbergs; autors: Jānis Saliņš

Tāpat EM Simpātiju balvu saņēma Raido Blumbergs no SIA “Ventspils pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde”” par kvalitatīvi vadītiem ēku būvniecības projektiem, kā arī

autors: Jānis Saliņš
Foto: Edmunds Valantis un Aivars Meķevics; autors: Jānis Saliņš

Talsu uzņēmums SIA “ADAX 2” par ieguldījumu ēku energoefektivitātes popularizēšanā un projektu īstenošanā.

autors: Jānis Saliņš
Foto: Edmunds Valantis un Mārīte Šperberga; autors: Jānis Saliņš

Savukārt Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu energoefektivitātes idejas popularizēšanā saņēma ilggadējā Latvijas Būvinženieru savienības žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore un konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā” žūrijas vadītāja Mārīte Šperberga. Tāpat ministrijas Atzinības rakstu par ieguldījumu ēku energoefektivitātes projektu īstenošanā saņēma būvuzraugs Jānis Cunskis, kas ir piedalījies 22 ēku atjaunošanā Valmierā un 12 ēku atjaunošanā Valkā.

autors: Jānis Saliņš
Foto: Inese Bērziņa un Oļegs Kukuts (Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde); autors: Jānis Saliņš

Žūrijas atzinību šogad saņēma Valentīna Tatarenko par daudzdzīvokļu ēkas Jelgavā, Māras ielā 5, atjaunošanas projekta vadību, kas ir izcils piemērs ilgtspējīgai domāšanai, un ir sekmējusi ne tikai resursu taupīšanu, bet arī radījusi ērtu un sakoptu vidi.

autors: Jānis Saliņš
Foto: Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis, "Rīgas iela 6A" vadītāja Ina Libruka un SIA "Valkas namsaimnieks" (Valkas novads) valdes priekšsēdētājs Ivo Meļķis; autors: Jānis Saliņš

Interneta balsojumā visvairāk balsu - 1141 balsi - un līdz ar to konkursa Simpātijas balvu saņēma atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” laureāti

Detalizēta informācija par šā gada konkursa laureātiem pieejama konkursa mājaslapā www.energoefektivakaeka.lv.

Nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka”:

1.vieta – daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6A;

2.vieta – daudzdzīvokļu ēka Valdemārpilī, Lielā ielā 19;

3.vieta - daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Klaipēdas ielā 124; daudzdzīvokļu ēka Valkā, Rīgas ielā 6B.

Nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka”:

1.vieta – Zinātnes un Inovāciju centrs VIZIUM, Ventspilī, Rūpniecības ielā 2;

2.vieta – Latvijas Okupācijas muzejs, Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā 1.

Nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2022”:

1.vieta – ēka Rīgā, Sīpeles ielā 1a.

Par konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā”

autors: Jānis Saliņš
Foto: "Energoefektīvākā ēka Latvijā" pasākuma dalībnieku kopbilde; autors: Jānis Saliņš

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau 12. gadu tiek organizēts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” tika izsludināts šā gada aprīlī. Šogad konkursā kopumā tika saņemti 16 projektu pieteikumi; konkursa otrās kārtas ietvaros tika vērtētas 14 ēkas astoņās Latvijas pilsētās.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Detalizētāka informācija par konkursu pieejama tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa nolikums šogad sagatavots sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Būvinženieru savienību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Baumit”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls "Būvinženieris", laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.


Fotogrāfs: Jānis Saliņš

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Grundfos apkures cirkulācijas sūkņi – uzticami, efektīvi un viedi

Grundfos apkures cirkulācijas sūkņi – uzticami, efektīvi un viedi

Grundfos piedāvātie apkures cirkulācijas sūkņi ir būtisks elements gan mājsaimniecībās, gan komerciālajās ēkās, gan arī rūpniecības uzņēmumos. Visus šos efektīvos, uzticamos un viedos sūkņus atradīsiet Onninen Express veikalos Rīgā, Valmierā un Liepājā.

Aktualitātes

Vairākām Rīgas ielām un skvēram piešķir jaunus nosaukumus

Vairākām Rīgas ielām un skvēram piešķir jaunus nosaukumus

Rīgas dome trešdien, 29. novembrī, pieņēma lēmumu piešķirt nosaukumus trīs jaunām ielām un skvēram, kā arī precizēt Armitsteda ielas nosaukumu. Turpmāk Rīgā būs Liju, Mežogu, Anšlava Eglīša iela un Franciska Skarinas skvērs, bet Torņkalnā esošās Armitsteda ielas nosaukums precizēts uz “Džeimsa Armitsteda iela”.

Pielaiko telpu, māju, dārzu