Grīdas betonēšana: 5 visbiežāk pieļautās kļūdas un to risinājumi
Grīdas betonēšana var šķist visai vienkāršs process, taču nepieciešams ievērot vairākas nianses, lai to ieklātu kvalitatīvi. Veiksmīga rezultāta pamatā ir efektīva sagatavošanās betonēšanas darbiem. Nepareizu tehniku un nepiemērotu darbarīku dēļ virsma var veidoties nelīdzena un pat ieplaisāt.
Izskatīsim biežāk sastopamās kļūdas un to risinājumus.
1. Nepietiekama sagatavošanās
Betonēšanas darbu kvalitātes pamatā ir tas, cik rūpīgi tu būsi sagatavojis grīdu darbam. Pirms betona slāņa liešanas, pirmkārt, jāizveido aptuveni 15 centimetru biezs šķembu slānis, kam seko piecus centimetrus biezs smilšu slānis. Tos rūpīgi noblietē. Tam seko siltumizolācijas slānis, hidrolizācija un armatūras siets. Neaizmirsti par perimetra lentu, kuru iestrādā vietās, kur betons saskaras ar sienu. Ja telpa ir liela, ierīko deformācijas šuves, kas pasargās grīdu no plaisāšanas. Tikai tad, ja ieklāsi visus šos slāņus, grīda būs izturīga.
2. Nepareizs maisījums
Ja nebūsi pareizi samaisījis betonu, no tā nebūs nekādas jēgas. Vienmēr velti pietiekami daudz laika, lai izveidotu pareizo maisījumu. Protams, iespējams arī pasūtīt jau gatavu maisījumu.
3. Nesagatavošanās sliktiem laikapstākļiem
Betonēšanas darbus var veikt jebkādā laikā – gan siltumā, gan aukstumā – vienīgi atceries, ka pārmērīgi auksts vai karsts laiks traucēs betona žūšanas procesam.
Ja tu betonē grīdu aukstā laikā, pievieno maisījumam attiecīgas pretsala piedevas.
4. Grīdas neizlīdzināšana
Ar betona ieklāšanu darbs nebeidzas. Pretējā gadījumā grīda būs raupja un nelīdzena. Vispirms virsmu nepieciešams izmērīt ar lāzernivelieri un tad izmantot īpašu iekārtu betona virsmas izlīdzināšanai. Ja tāda iekārta nav pieejama, grīdu var nolīmeņot ar plastmasas vadulām. Iespējams izmantot arī ģipškartona plākšņu profilus.
Grīdu var arī slīpēt, taču iekārtas tā veikšanai ir dārgas un pats darbs ir laikietilpīgs. Ja neesi pārliecināts, ka paša spēkiem spēsi izveidot pietiekami līdzenu grīdu, labāk uzticēt šo darbu profesionālim.
5. Grīdas pāragra ekspluatācija
Betons pilnībā savu stingrību iegūst tikai pēc 28 dienām. Protams, pa to iespējams staigāt jau pēc pāris dienām, taču tas nav vēlams, un lielākas slodzes tas neizturēs. Mājas iemītniekiem ir jārēķinās ar to, ka telpa vismaz mēnesi (vēlams pusotru mēnesi) nebūs izmantojama.