Griesti ar iebūvētu apgaismojumu: Kas jāņem vērā uzstādīšanā?
Neuzkrītošs apgaismojums, kas uzstādīts vienā līmenī ar griestiem, atrodams gandrīz jebkura veida ēkās, un tam ir savs iemesls. Iebūvētais apgaismojums izstaro gaismu uz leju, izgaismojot visu telpu, netraucējot skatienam un lieki neaizņemot vietu. Jāsaka gan, ka nepietiek vien ar spuldzes gaismas plūsmas un veida izvēli – kopējā efekta radīšanai būtiski ir vairāki faktori.
Pirms remontē, izplāno
Šāda veida apgaismojumu visvieglāk instalēt iebūvējamo griestu uzstādīšanas brīdī, taču to var iebūvēt arī jau esošajos griestos. Neatkarīgi no tā, vai plāno uzstādīt iebūvētās gaismas jaunā objektā vai remontējamā telpā, vispirms izplāno apgaismojuma izvietojumu. Pēc tam atzīmē urbšanai plānotās vietas ar zīmuli.
Iebūvētais apgaismojums var pildīt savas funkcijas kā kopējais, darba vai akcenta apgaismojums, taču, atšķirībā no grīdas vai galda lampām, tev ir tikai viena iespēja, lai gaismas izvietotu ideālā vietā. Nosaki tās zonas, virs kurām nepieciešams labs apgaismojums, piemēram, virs lasāmā krēsla vai virtuves salas. Pārliecies, ka gaisma ir novietota virs darba vietas, nevis virs sēdvietas, un ka spuldzes atrodas vismaz pusmetra attālumā no sienām.
Sadali apgaismojumu zonās
Lielākās telpās ar zonām, ko var rasties nepieciešamība apgaismot atsevišķi, lai radītu vēlamo noskaņu, apsver iespēju griestu apgaismojumu sagrupēt, proti, lai katru zonu varētu apgaismot neatkarīgi no citām. Ja telpā papildus iebūvētajam apgaismojumam ir arī kopējais, darba un akcenta apgaismojums, to kombinēšana ļaus labāk kontrolēt telpas noskaņu un funkcijas.
Gaismas spuldzīšu plusi un mīnusi
Pirms izvēlēties spuldzītes iebūvētajam apgaismojumam, tev būs nepieciešams apsvērt to atšķirības, pozitīvās un negatīvās īpašības. Piemēram, LED spuldzes var kalpot līdz pat 11 gadus ilgi, lietojot tās 12 stundas dienā. Šīs spuldzes pieejamas dažādu krāsu temperatūrās, padarot tās universālas izmantošanai visās telpās, turklāt tās nerada siltumu un ir energoefektīvas. Jāņem gan vērā, ka tās ir krietni vien dārgākas.
Izmanto pareizos instrumentus caurumu urbšanai
Ja esi nolēmis iebūvēto apgaismojumu uzstādīt pats, izmanto kroņurbi, lai nodrošinātu perfektu, apaļu nepieciešamā diametra atveri. Kroņurbji ir pieejami dažādos izmēros, tāpēc vispirms nosaki precīzu gaismeklim paredzētās atveres izmēru. Pirms darba veikšanas arī obligāti pārliecinies, vai netiks aizskarti vadi, kas varētu atrasties griestos.
Nepieciešamības gadījumā nolīgsti speciālistu
Pat ja tev jau ir pieredze gaismas ķermeņu uzstādīšanā, iebūvēta apgaismojuma instalācija var radīt zināmas problēmas, ar kurām vislabāk tiks galā profesionāls elektriķis. Ja tu vēlies modernizēt gaismu jau esošajos griestos vai piekaramajos griestos un neesi pārliecināts, kāda veida elektroinstalāciju tur atradīsi vai kur atrodas sijas, elektriķis var veikt izpēti un izstrādāt vislabāko rīcības plānu konkrētajam objektam.