Griestu kosmētiskā remonta veikšanas principi
Vajadzība veikt griestu kosmētisko remontu rodas tad, kad uz tā virsmas parādījušies plankumi, vecās tapetes sākušas atlīmēties vai arī ģipškartona konstrukcijā parādījušās nelielas plaisas. Šī instrukcija palīdzēs tev novērst radušos defektus un atjaunot griestus paša spēkiem, ieekonomējot naudu.
Plankumi uz virsmas
Ja uz griestiem radušies nelieli plankumi, tos vajadzēs aizkrāsot. Vispirms gan tos nepieciešams noslīpēt, gruntēt, uzklāt špakteli (2 – 5 mm biezā slānī), tad visus soļus atkārtot, beigās klājot finiša špakteli (līdz 2 mm biezā slānī). Tikai tad var ķerties klāt pie krāsošanas ar akrila krāsu.
Vispirms atsevišķi nokrāso netīrās vietas un tad pārkrāso visu griestu virsmu.
Atlīmējušās tapetes
Ja pie griestiem atlīmējušās tapetes, tev būs nepieciešama tapešu līme un gumijas rullītis.
Vispirms apsmērē atlīmējušās tapetes un virsmu zem tām ar līmi, pagaidi dažas minūtes, līdz tā iesūksies, un pēc tam klāj līmi vēlreiz. Tad ar rullīti izrullē tapetes, tās piespiežot pie griestiem.
Nav vajadzības pēcāk griestus noslaucīt ar lupatu, jo tas var atstāt traipus. Tāpat ļoti svarīgi, lai telpā, kurā notiek remonts, nebūtu caurvēja, citādi no darba nebūs nekādas jēgas.
Mikroplaisas ģipškartonā
Lai novērstu plaisas, vispirms tās izgriez ar papīra nazi un aizpildi ar špakteli. Tad liec armatūras sietu vai lentu un vēlreiz klāj finiša špakteli. Izmanto abrazīvu, tad gruntē un krāso divos slāņos.
Šis darbs jāveic ļoti rūpīgi un nesteidzoties.
Jautājumi un atbildes
Ja remonts tiek veikts pēc griestu appludināšanas, vai iespējams griestus tikai gruntēt un pārkrāsot?
Nē, jo tāpat būs redzami dzelteni plankumi. Vienalga nāksies ņemt nost bojāto virsmu, vēlreiz klāt špakteli, slīpēt, gruntēt un krāsot. Netērē savu laiku un dari visu korekti jau no paša sākuma.
Ja uz griestiem ir daudz mazu plaisu, vai iespējams tikai aizkrāsot virsmu vairākos slāņos?
Krāsa tikai īslaicīgi noslēps plaisas – tās tāpat vēlāk parādīsies, tāpēc obligāti tās jāizgriež, jāaizpilda ar špakteli, jānoslīpē un jāuzklāj siets. Tad uzklāj finiša špakteļa slāni, vēlreiz noslīpē, nogruntē un tad krāso.
Vai obligāti jāizmanto divu veidu špakteles?
Ja tu izvēlēsies start + finish špakteli, tad nav vajadzības atsevišķi pirkt finiša maisījumu – tā ļaus paveikt remontu tik pat kvalitatīvi. Vienīgais šī materiāla mīnuss – griestus nāksies rūpīgāk slīpēt.