Gudrie jeb bezkontakta jaucējkrāni: 5 mīti un patiesība
Roku mazgāšana vienmēr ir bijis viens no labas veselības pīlāriem, tomēr pēdējā gada laikā tās nozīme visā pasaulē krietni pieaugusi. Savukārt bezkontakta jaucējkrāni ir reāla iespēja izvairīties no mikrobiem, kas parasti uzkrājas tur, kur pieskaras daudzas rokas. Nu šo priekšrocību var izbaudīt arī mājas apstākļos, palīdzot ģimenes locekļiem pasargāt vienam otru: bezkontakta jaucējkrāni no publisku vietu aksesuāra kļuvuši par mājas vannasistabā vienkārši ierīkojamu ierīci, stāsta "Kesko Senukai Latvia" santehnikas preču kategorijas vadītājs Andrejs Kozlovs.
"Bezkontakta jaucējkrānus līdz šim esam lietojuši tikai publiskās vietās, un daudzi pat nenojauš, cik vienkārši ir tos ierīkot un lietot arī mājās. Līdzās higiēnas apsvērumiem šiem krāniem ir arī citas priekšrocības – piemēram, tie palīdz taupīt ūdeni," stāsta kategorijas vadītājs un atmasko populārākos mītus par bezkontakta jaucējkrāniem.
1. mīts: Bezkontakta jaucējkrāni paredzēti tikai publiskām vietām
Autors: viedie_jaucejkrani
Viedie jaucējkrāni arvien plašāk tiek uzstādīti skolās, aprūpes centros un birojos ne tikai tāpēc, ka tie uzlabo higiēnu, bet arī ūdens un arī tā sildīšanai patērētās enerģijas ietaupījuma dēļ. Tas rada arī pieprasījumu lietošanai privātmājās. Oras piedāvā plašu klāstu viedo jaucējkrānu ar pievilcīgu dizainu, un tie ir viegli uzstādāmi un nevainojami lietošanai mājas apstākļos. Viens modelis pieejams arī "Kesko Senukai Latvia" Rīgas veikalos.
2. mīts: Bezkontakta jaucējkrāni ir dārgi
Viedie jaucējkrāni ir pieejami ļoti plašā cenu diapazonā, sākot ar pāris simtiem eiro. Tas ir ieguldījums, kas jau pēc neilga laika atmaksājas, jo viedie jaucējkrāni palīdz ietaupīt uz ūdens un enerģijas patēriņa samazinājuma rēķina.
3. mīts: Ar bezkontakta jaucējkrāniem nevar noregulēt temperatūru
Autors: bezkontakta_jaucejkrans
Ir pieejami daži bezkontakta modeļi bez temperatūras regulēšanas funkcijas – tie īpaši paredzēti publiskām vietām. Tomēr daudziem viedajiem jaucējkrāniem sānos ir neliela svira, kas sniedz iespēju viegli noregulēt vēlamo temperatūru.
4. mīts: Bezkontakta jaucējkrāniem bieži jāmaina baterijas
Viedos jaucējkrānus darbina litija baterijas, kas kalpo 'trīs līdz piecus gadus. Mirgojoša sarkana gaisma uz bezkontakta jaucējkrāniem informē, kad pienācis laiks nomainīt bateriju, ko var viegli paveikt dažās minūtēs. Lielākie ražotāji komplektā ar bezkontakta jaucējkrāniem piedāvā īpašu lietotni, kur iespējas pārbaudīt bateriju derīguma statusu. Informācija par baterijām ir ietverta arī jaucējkrāna lietošanas pamācībā, un vienmēr var sazināties ar klientu atbalsta dienestu, ja nepieciešama palīdzība.
5. mīts: Bezkontakta jaucējkrāniem bieži novērojami darbības traucējumi
Autors: automatiskais_jaucejkrans
Vecākas paaudzes jaucējkrānu darbību var ietekmēt daži ārēji apstākļi, piemēram, tas, vai telpā ir ieslēgta gaisma. Jaunākie jaucējkrāni, kas aprīkoti ar PSD (Position Sensitive Detector — stāvokļjutīgs detektors), reaģē tikai uz roku kustībām, turklāt šī jutība ir regulējama. Tādējādi nekas netraucē gudrajam jaucējkrānam pilnvērtīgi veikt savu funkciju.
Visas tehnoloģijas attīstās līdzi laikam – arī tik šķietami vienkāršas lietas kā vannasistabas izlietnes krāns. Tāpat kā mēs regulāri mainām datorus un telefonus uz jaunākiem modeļiem, ir tikai pašsaprotami, ka arī citas sadzīvē nepieciešamās iekārtas mūsu mājās atbilst 21. gadsimta prasībām – kaut vai tāpēc, ka ikviens ir pelnījis izbaudīt ērtības savā mājoklī.