abc.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi19849
Nozares raksti835
Ekspertu atbildes2480
Hidroizolācija sistēmā kopā ar flīžu ieklāšanu : abc.lv

Hidroizolācija sistēmā kopā ar flīžu ieklāšanu

Hidroizolācija sistēmā kopā ar flīžu ieklāšanu

SCHOMBURG grupas pieredzei efektīvu produktu sistēmu izstrādē ir vairāk nekā 75 gadi. SCHOMBURG ir kompetents sistēmu materiālu piegādātājs flīžu un akmens ieklāšanai visdažādākajam lietojumam, pateicoties darbam visos pasaules reģionos, finansētajiem pētījumiem un jaunu produktu izstrādei.

Balkoni un terases
Terase vai balkons ar flīžu pārklājumu visos laikos ir estētisks un viegli kopjams dizaina risinājums. Mainīgs un mitrs Latvijas klimats uzliek paaugstinātas prasības hidroizolācijai un flīžu ieklāšanas materiāliem uz balkoniem un terasēm. Panākumu atslēga šajā atbildīgajā pasākumā ir īpaši elastīgu materiālu lietošana, tehnoloģijas un ražotāja rekomendāciju ievērošana.

Pirmais, ar ko sākas balkona vai terases pārklājuma ierīkošana, ir virsmas sagatavošana un izlīdzinošās kārtas izveidošana, kā arī noteku un deformāciju šuvju izvietojums. Liela nozīme ir pareiziem slīpumiem – tiem ir jābūt ar kritumu no sienām. Iepriekš savlaicīgi izplānojiet flīžu izklājumu, izvēlieties deformācijas šuvju izvietojumu flīžu pārklājumā, ideālā gadījumā tiem ir jābūt ik pēc 4х4 m platības, un iegrieziet tās izlīdzinošajā kārtā.

Kad izlīdzinošā kārta ir gatava, var sākt hidroizolācijas ierīkošanu. Visatbildīgākās vietas, kur, pirmkārt, var rasties ūdens sūces nekvalitatīvi izpildītu darbu rezultātā, ir stūra šuves un savienojumi. Tāpēc rūpīgi notīriet šuvju zonu, pēc nepieciešamības izlīdziniet to un kārtīgi pielīmējiet šuvju hidroizolācijas lenti ASO-Dichtband-2000. Salaidumiem ar renēm, drenāžas kanāliem un notekām ērti izmantot lenti ar pašlīmējošu malu ASO-Anschlussdichtband. Apaļiem trapiem izmantojiet lielformāta lentes ASO-Dichtband-2000-S-Breitware manšetes.

Pēc tam, kad visas iekšējās stūra un savienojumu šuves ir izolētas, tajā skaitā drenāžas kanāli un trapi, ar otu vai špakteli divās kārtās uzklājiet elastīgu hidroizolāciju AQUAFIN-2K/M-PLUS vai AQUAFIN-RS300. Tieši uz hidroizolācijas pielīmējiet flīzes ar elastīgu līmi AK7P, MONOFLEX vai UNIFIX-S3. Uzlieciet līmi gan uz flīzēm, gan uz pamatnes, bez tukšumiem. Hidroizolācija un līme darbojas stiepē un spiedē kā vienota sistēma, pateicoties tam, tiek slāpētas flīžu pārklājuma temperatūras deformācijas.

Atcerieties - jo lielāki ir flīžu izmēri un jo tumšāks ir flīžu tonis, jo elastīgākai ir jābūt līmei. Nepieciešamības gadījumā izmantojiet plastifikatoru UNIFLEX-F. Arī ir svarīgi ievērot pietiekamu flīžu šuvju platumu: mēs rekomendējam vismaz 5–7 mm platumu parastām šuvēm un 8–10 mm deformācijas šuvēm. Nesamaziniet šuvju platumu kā iekštelpās – un tad šuvju aizpildītājs nostāvēs ilgi.

Aizpildiet šuves ar speciālo šuvju aizpildītāju ASO-Flexfuge, bet deformācijas un savienojumu šuves – ar silikona hermētiķi ESCOSIL-2000 vai ESCOSIL-2000-ST. Deformācijas šuvēm var izmantot arī poliuretāna hermētiķi INDUFLEX-PU. Izmantojiet hermētiķus ar praimeriem saskaņā ar norādēm.

Izveidotais pēc SCHOMBURG sistēmas terašu un balkonu flīžu pārklājums stāvēs ilgus gadus arī mūsu sarežģītajos laika apstākļos.


Baseini
Baseinu hidroizolācija ar flīžu vai mozaīkas pārklājumu vienmēr paliek estētisks risinājums ar plašām dizaina iespējām. Ekspluatācijas laikā flīžu pārklājums ir ļoti ilgmūžīgs un higiēnisks, viegli kopjams. Turklāt flīžu pārklājums uz baseina grīdas palīdz peldētājiem vizuāli orientēties un novērtēt savu ātrumu. Pretēji – dažādu veidu baseinu plēvēm ar laiku pastāv atslāņošanās risks, kā arī polimēru materiāli ir pakļauti pastiprinātai mikroorganismu augšanai.

Ilggadējā SCHOMBURG pieredze pierāda, ka hidroizolācija sistēmā kopā ar flīžu ieklāšanu ir drošākais baseinu risinājums, pateicoties lietojamo materiālu kvalitātei. 

SCHOMBURG sistēma baseiniem iekļauj:
• virsmas sagatavošanas materiālus: izlīdzinošās javas un gruntis sienām un grīdām;
• elastīgu divkomponentu hidroizolāciju: cementa vai poliuretāna bāzes;
• iekšējo stūra šuvju hidroizolācijas elementus: elastīgas hidroizolācijas lentes;
• komunikāciju ievadu hidroizolācijas elementus: atlokus, gruntis, manšetes un lentes;
• elastīgas līmes flīzēm un mozaīkām;
• izturīgi šuvju aizpildītājus: cementa vai epoksīda bāzes, dažādas krāsas;
• speciālos silikona hermētiķus elastīgām šuvēm;
• citi elementi atkarībā no baseina gultnes konstrukcijas.

Materiālu atslēgas īpašības ir elastība un augstas adhēzijas īpašības, kā arī zems patēriņš.


SCHOMBURG ir viens no vadošajiem baseinu hidroizolācijas sistēmu kopā ar flīžu ieklāšanu ražotājiem Eiropā un pasaulē. Mūsu kompetencē ietilpst ne tikai baseini ar hlorūdeni, bet arī pirtis, saunas, tvaika pirtis, sāls baseini, minerālūdens baseini, dažādi rezervuāri un mitrās telpas.

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?

neuromarketing

Vai ir cerības kļūt par mājas īpašnieku ar vidējiem vai pat zemiem ienākumiem? SIA REIZ jums var piedāvāt ne tikai apbūves gabalus, bet arī palīdzēt atrast ceļu pie jūsu sapņu īpašuma.