abc.lv skaitļos

Lietotāji online32
Aktīvie uzņēmumi22619
Nozares raksti1035
Ekspertu atbildes2577
Hidroizolācija sistēmā kopā ar flīžu ieklāšanu  : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Hidroizolācija sistēmā kopā ar flīžu ieklāšanu 

Hidroizolācija sistēmā kopā ar flīžu ieklāšanu 

SCHOMBURG grupas pieredzei efektīvu produktu sistēmu izstrādē ir vairāk nekā 75 gadi. SCHOMBURG ir kompetents sistēmu materiālu piegādātājs flīžu un akmens ieklāšanai visdažādākajam lietojumam, pateicoties darbam visos pasaules reģionos, finansētajiem pētījumiem un jaunu produktu izstrādei.

Balkoni un terases
Terase vai balkons ar flīžu pārklājumu visos laikos ir estētisks un viegli kopjams dizaina risinājums. Mainīgs un mitrs Latvijas klimats uzliek paaugstinātas prasības hidroizolācijai un flīžu ieklāšanas materiāliem uz balkoniem un terasēm. Panākumu atslēga šajā atbildīgajā pasākumā ir īpaši elastīgu materiālu lietošana, tehnoloģijas un ražotāja rekomendāciju ievērošana.

Pirmais, ar ko sākas balkona vai terases pārklājuma ierīkošana, ir virsmas sagatavošana un izlīdzinošās kārtas izveidošana, kā arī noteku un deformāciju šuvju izvietojums. Liela nozīme ir pareiziem slīpumiem – tiem ir jābūt ar kritumu no sienām. Iepriekš savlaicīgi izplānojiet flīžu izklājumu, izvēlieties deformācijas šuvju izvietojumu flīžu pārklājumā, ideālā gadījumā tiem ir jābūt ik pēc 4х4 m platības, un iegrieziet tās izlīdzinošajā kārtā.

Kad izlīdzinošā kārta ir gatava, var sākt hidroizolācijas ierīkošanu. Visatbildīgākās vietas, kur, pirmkārt, var rasties ūdens sūces nekvalitatīvi izpildītu darbu rezultātā, ir stūra šuves un savienojumi. Tāpēc rūpīgi notīriet šuvju zonu, pēc nepieciešamības izlīdziniet to un kārtīgi pielīmējiet šuvju hidroizolācijas lenti ASO-Dichtband-2000. Salaidumiem ar renēm, drenāžas kanāliem un notekām ērti izmantot lenti ar pašlīmējošu malu ASO-Anschlussdichtband. Apaļiem trapiem izmantojiet lielformāta lentes ASO-Dichtband-2000-S-Breitware manšetes.

Pēc tam, kad visas iekšējās stūra un savienojumu šuves ir izolētas, tajā skaitā drenāžas kanāli un trapi, ar otu vai špakteli divās kārtās uzklājiet elastīgu hidroizolāciju AQUAFIN-2K/M-PLUS vai AQUAFIN-RS300. Tieši uz hidroizolācijas pielīmējiet flīzes ar elastīgu līmi AK7P, MONOFLEX vai UNIFIX-S3. Uzlieciet līmi gan uz flīzēm, gan uz pamatnes, bez tukšumiem. Hidroizolācija un līme darbojas stiepē un spiedē kā vienota sistēma, pateicoties tam, tiek slāpētas flīžu pārklājuma temperatūras deformācijas.

Atcerieties - jo lielāki ir flīžu izmēri un jo tumšāks ir flīžu tonis, jo elastīgākai ir jābūt līmei. Nepieciešamības gadījumā izmantojiet plastifikatoru UNIFLEX-F. Arī ir svarīgi ievērot pietiekamu flīžu šuvju platumu: mēs rekomendējam vismaz 5–7 mm platumu parastām šuvēm un 8–10 mm deformācijas šuvēm. Nesamaziniet šuvju platumu kā iekštelpās – un tad šuvju aizpildītājs nostāvēs ilgi.

Aizpildiet šuves ar speciālo šuvju aizpildītāju ASO-Flexfuge, bet deformācijas un savienojumu šuves – ar silikona hermētiķi ESCOSIL-2000 vai ESCOSIL-2000-ST. Deformācijas šuvēm var izmantot arī poliuretāna hermētiķi INDUFLEX-PU. Izmantojiet hermētiķus ar praimeriem saskaņā ar norādēm.

Izveidotais pēc SCHOMBURG sistēmas terašu un balkonu flīžu pārklājums stāvēs ilgus gadus arī mūsu sarežģītajos laika apstākļos.

terase

Baseini
Baseinu hidroizolācija ar flīžu vai mozaīkas pārklājumu vienmēr paliek estētisks risinājums ar plašām dizaina iespējām. Ekspluatācijas laikā flīžu pārklājums ir ļoti ilgmūžīgs un higiēnisks, viegli kopjams. Turklāt flīžu pārklājums uz baseina grīdas palīdz peldētājiem vizuāli orientēties un novērtēt savu ātrumu. Pretēji – dažādu veidu baseinu plēvēm ar laiku pastāv atslāņošanās risks, kā arī polimēru materiāli ir pakļauti pastiprinātai mikroorganismu augšanai.

Ilggadējā SCHOMBURG pieredze pierāda, ka hidroizolācija sistēmā kopā ar flīžu ieklāšanu ir drošākais baseinu risinājums, pateicoties lietojamo materiālu kvalitātei. 

SCHOMBURG sistēma baseiniem iekļauj:
• virsmas sagatavošanas materiālus: izlīdzinošās javas un gruntis sienām un grīdām;
• elastīgu divkomponentu hidroizolāciju: cementa vai poliuretāna bāzes;
• iekšējo stūra šuvju hidroizolācijas elementus: elastīgas hidroizolācijas lentes;
• komunikāciju ievadu hidroizolācijas elementus: atlokus, gruntis, manšetes un lentes;
• elastīgas līmes flīzēm un mozaīkām;
• izturīgi šuvju aizpildītājus: cementa vai epoksīda bāzes, dažādas krāsas;
• speciālos silikona hermētiķus elastīgām šuvēm;
• citi elementi atkarībā no baseina gultnes konstrukcijas.

Materiālu atslēgas īpašības ir elastība un augstas adhēzijas īpašības, kā arī zems patēriņš.

baseini1

SCHOMBURG ir viens no vadošajiem baseinu hidroizolācijas sistēmu kopā ar flīžu ieklāšanu ražotājiem Eiropā un pasaulē. Mūsu kompetencē ietilpst ne tikai baseini ar hlorūdeni, bet arī pirtis, saunas, tvaika pirtis, sāls baseini, minerālūdens baseini, dažādi rezervuāri un mitrās telpas.

schomburg_logo

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.