abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25219
Nozares raksti1285
Ekspertu atbildes3041
Iedvesmojies un atrodi dizaina pērles izstādē “Furniture & Design Isle 2023”! : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Iedvesmojies un atrodi dizaina pērles izstādē “Furniture & Design Isle 2023”!

Iedvesmojies un atrodi dizaina pērles izstādē “Furniture & Design Isle 2023”!

Šajā nedēļas nogalē – no 13. līdz 15. oktobrim – Ķīpsalā norisinās starptautiskā dizaina izstāde “Furniture & Design Isle 2023.” Izstādes rīkotāji piedāvā TOP 12 ar nozīmīgākajiem pieturas punktiem, kur noteikti jāpiestāj. Šogad 10 gadu jubileja aprit tematiskajai hallei “Design Isle”, tāpēc apmeklētājus gaida ne viens vien pārsteigums.

Slavenību lampu ekspozīcija “Ko lampas tev varētu pastāstīt”

Šajā gadā izstādē ir apskatāma sabiedrībā zināmu personu privāto lampu ekspozīcija “Ko lampas tev varētu pastāstīt”, kuras atklāšana plānota 13. oktobrī pulksten 13.00 hallē Nr. 1. Ķīpsalā var apskatīt pasākumu organizatores Gundegas Skudriņas ēdamo lampu, rakstnieces Ingas Grencbergas sarkano iedvesmas lampu, “@mansremonts” satura veidotājas Egitas izglābtās lampas, aktiera Andra Buļa vectēva laternu, modes mākslinieces Daces Bahmanes-Krieviņas guļamistabas lampu, režisora Andreja Ēķa lampu – “Zinger” šujmašīnu, uzņēmēja Jūlija Krūmiņa krokodila Dandija lampu. Un tas nav viss! Atnāc un atklāj slavenību lampu stāstus!

Profesionālas konsultācijas

Mājokļa pārvērtības, gan lielas, gan mazas, prasa plānošanu un rūpīgu izvērtēšanu. Lai rezultāts sniegtu gandarījumu, arī šogad “Furniture & Design Isle” apmeklētājus konsultē profesionāli interjera dizaineri. Latvijas Dizaineru savienības stendā hallē Nr. 1 jaunākās tendences mājokļu iekārtošanā, ilgtspējīga dizaina ieviešanā atklāj un interesentus konsultē 12 eksperti: Kristiana Kazarjana, Marija Ovčeruka, Dace Zeltiņa, Varis Dzērve, Andra Rācenāja, Jeļena Ivanova, Katrīne Pētersone, Miks Pētersons, Iveta Bigele, Vīva Ieviņa, Arvīds Plokšta un Līga Kausniece. Lai konsultācija būtu pilnvērtīga, aicinām tai sagatavoties, paņemot līdzi gan pārvērtībām plānotās telpas foto, gan plānojumu ar izmēriem. Savukārt, lai uzzinātu, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties mēbeles, dodies uz Mēbeļu ražotāju asociācijas Latvijā stendu.

Gaismas konference “LightUp!”

Vēlies rast atbildes uz svarīgiem jautājumiem par gaismas kvalitāti, gaismas ietekmi un gaismas piesārņošanu? 13. oktobrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00 apmeklē Latvijas Dizaineru savienības organizēto gaismas konferenci “LightUp!”, kuru moderēs “Women in Lighting” vēstniece Ilze Led. Konferences lektori ir gan atzīti arhitekti, gan citu jomu speciālisti: PhD arhitekte un dizainere Liene Jākabsone, interjera dizaina programmas “Royal College of Art” vadītājs Greiems Brūks (Graeme Brook), gaismas salona “DecoLight” vadītājs Sandris Linkums, “Silmani Elekter” apgaismojuma dizainere un Igaunijas Gaismas dizaineru asociācijas līdzdibinātāja Līna Einla (Liina Einla), “Lucidus” apgaismojuma nodaļas vadītājs Didzis Apinis, arhitekts ar 30 gadu pieredzi Reinis Liepiņš, interjera salona “KRASSKY” vadītājs Aigars Zelmenis u. c. Gaismas tēmas aplūkos gan no dizaineru, arhitektu, gan no ražotāju un pārdevēju, gan no gaismas patērētāju skatpunkta. Konferenci var apmeklēt ar izstādes biļeti!

“Design Latvia” identitāte

Banner 280x280 Banner 280x280

Dizaina uzņēmēju biedrība “Dizaina eksporta alianse” un tās biedri ir radījuši jaunu zīmolu “Design Latvia”, kura atklāšana notiks izstādē 13. oktobrī plkst. 13.13. Plašākai auditorijai tā būs pirmā iepazīšanās ar zīmola “Design Latvia” identitāti, idejas autoriem un iesaistīto zīmolu radītājiem. Biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Kalēja min, ka “Design Latvia” ir iecerēta kā Latvijas dizaina kvalitātes zīme: “Zīmols izveidots, lai definētu vienotus Latvijas dizaina kodus un kopīgi startētu globālajos tirgos.” Biedrībā ir pārstāvēti tādi uzņēmumi kā “Vaidava Ceramics”, “Mammalampa”, “Mint”, “Stenders”, “Madara Cosmetics”, “Nordi” un citi.

Dizaina priekšmeti un interjera aksesuāri

Starptautiski godalgotais Latvijas stikla dizaina zīmols “an & angel” izstādē prezentē aktuālākās trauku kolekcijas un jaunākos stikla dizaina priekšmetus. Lampas no makulatūras zaļā dzīvesveida piekritējiem demonstrē sociālais uzņēmums “O Design”, kas pārstrādā makulatūru un rada dizaina priekšmetus, tādējādi rodot līdzsvaru starp dabu un cilvēkiem. Rotaļīgas interjera detaļas un funkcionālus galda piederumus no stikla piedāvā “SP Glass”.

Jaunākās mēbeļu, dizaina un gaismas ķermeņu kolekcijas

Ar aktuālākajiem risinājumiem mājoklim un birojam izstādē iepazīstinās vairāk nekā 150 uzņēmumu no deviņām valstīm. Ķīpsalā var paviesoties Latvijas lielāko mēbeļu ražotāju – “Nakts mēbeles”, ”KATE”, “Rīgas Krēslu fabrikas”, “Troja”, ”LETT”, “Wenden Furniture” – stendos. Mēbeles, dīvānus, gultas, kumodes, plauktus, galdus un krēslus prezentēs tādi zināmi zīmoli kā “Mūzas istaba”, “FEIDI”, “KATE”, “R+R Concept”, “Qubo”, “Skandi Mēbeles”, “Surfaces.studio”, “ARCHIDECO” u. c.

Plaša krēslu izvēle

Meklē krēslus dzīvoklim, birojam, konferenču zālēm vai varbūt restorānam? Tad noteikti dodies uz “Furniture & Design Isle 2023”. Daudzpusīgu krēslu klāstu piedāvā “Rīgas Krēslu fabrika”, kas startē ar savu jauno zīmola identitāti “Articul”. Plašāko masīvkoka krēslu piedāvājumu – vismaz 30 krēslu modeļus – atradīsi Latvijas ražotāja “Wenden Furniture” ekspozīcijā. “Restockfurniture” prezentēs sava zīmola krēslu sērijas mājai un birojam. Būs arī īpaši krēsli datorpeļu cienītājiem! Savukārt ergonomiskus un funkcionālus krēslus bērniem un jauniešiem no vācu ražotāja “MOLL” piedāvā “R.A.S.A. un Ko”.

Atvērtā biroja mēbeles

Šogad “ISKU” Ķīpsalā demonstrēs vairākus modernus risinājumus atvērtā tipa birojam. Interesenti varēs apskatīt gan jaunākās paaudzes klusuma kabīni “Framert”, kas ir atzīta par vienu no labākajām pasaulē, gan jaunāko “My Flow” mēbeļu sēriju, gan daudzpusīgu un inovatīvu akustisko risinājumu “BlockO”, kas interjeram piešķir individualitāti. Savukārt ar biroja mēbelēm no Vācijas ražotājiem iepazīstinās “R+R Concept”. Viskarstākais jaunums ir vācu ražotāja “Moll” motoru galds!

Gaumīgi vīna skapji

“FRIO.WINE” Ķīpsalā piedāvās gaumīgus vīna skapjus no pasaules labākajiem ražotājiem: “Temptech”, “LA Sommeliere”, “Climadiff”, “Avintage”, turklāt ar atlaidēm līdz 40 %. Interesenti varēs apskatīt jaunāko revolūciju vīna pasaulē – “Gudro vīna skapi”, kas ir vadāms ar mobilo aplikāciju “Vinotag”.

Pirtis un izsmalcināts fitnesa aprīkojums

Spa cienītājus īpaši vilinās “4SPA” piedāvājums, kur ir gan saunas, gan tvaika pirtis, kas aprīkotas ar dažādām funkcijām un piemērotas izbūvei pat salīdzinoši nelielā dzīvoklī. Tā ir iespēja baudīt spa zonas sniegtās priekšrocības, pat neizejot no mājām! Savukārt “ARCHIDECO” stendā īpaši patiks aktīva dzīvesveida piekritējiem! Tur var novērtēt un iegādāties izcilas kvalitātes dizaina fitnesa un jogas aprīkojumu “PENT”, kas atbilst visaugstākajām sportiskajām un estētiskajām prasībām. Aprīkojums ir izgatavots no nerūsējošā tērauda, dabīgās ādas un antibakteriāli apstrādāta koka, turklāt zem sava izsmalcinātā dizaina tas slēpj inovatīvus risinājumus.

Ziedu kompozīcijas un to veidošanas meistarklases

Dizaineres Leldes Fraktnieces radītas augu kompozīcijas, kas veidotas no dabīgiem augiem un kaltētiem ziediem, varēs apskatīt “Dizaina parka” stendā. Kompozīcijas ir papildinātas ar elegantiem dekoratīvajiem materiāliem – ilgtspējīgām “Farluce” svecēm. Apmeklējot uzņēmuma stendu, arī pats varēsi izgatavot ziedu kompozīciju dizaineres pavadībā.

Starptautiska mākslas izstāde-gadatirgus “Art is Life”

“Furniture & Design Isle” pirmo reizi norisinās starptautisks pasākums mākslas cienītājiem – “Art is Life”, kurā ar dažādos mākslas stilos un virzienos radītiem 80 oriģināliem mākslas darbiem startē vismaz 20 pašmāju mākslinieki un tēlnieki, kā arī dalībnieki no citām valstīm. Klātienē konferenču zālē Nr. 3 var aplūkot un iegādāties skulptūras, gleznas un greznas ikonas.

Kā zināms, 13.–15. oktobrī Ķīpsalā noris “Furniture & Design Isle 2023”, kur tematiskajā hallē “Baltic Furniture” var apskatīt jaunākās mēbeļu kolekcijas, modernus gaismas ķermeņus, interjera tekstilu, bet “Design Isle” – interjera priekšmetus, dizaina mēbeļu kolekcijas un dažādus dizaineru darbus. Vairāk: www.mebelesundizains.lv

Izstādi “Furniture & Design Isle” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Seko līdzi jaunumiem arī šeit:
www.facebook.com/FurnitureDesignIsle
www.instagram.com/furniture_designisle/

Darba laiks:
13.–14. oktobris 10.00–18.00
15. oktobris 10.00–17.00

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.