Iekšlietu ministrijas vajadzībām paredzēto ēku Gaujas ielā 15 iekļauj Rīgas graustu sarakstā

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija šonedēļ nolēmusi Iekšlietu ministrijas vajadzībām paredzēto ēku Gaujas ielā 15 iekļaut Rīgas graustu sarakstā kā C kategorijas graustu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Rīgas domes Īpašuma departaments gatavojas nosūtīt vēstuli ēkas īpašniecei, valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ), kurā lūgs sakārtot ēkas fasādi, noslēgt logu ailes un durvis, lai būve nebūtu pieejama nepiederošām personām, kā arī norobežot teritorijas, kur garāmgājējus var apdraudēt krītoši fasādes elementi, kas nodrupuši no ēkas.

Ja VNĪ piecu mēnešu laikā departamenta lūgumu neizpildīs, Vidi degradējošu būvju komisija lems par paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes 3% apmērā piemērošanu, aģentūrai LETA pastāstīja departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Patlaban gadā par šo ēku un zemi NĪN aprēķināts 6749,40 eiro apmērā.

Veicot ēkas apsekošanu, departamenta speciālisti šā gada martā konstatēja, ka namam ir bojāts fasādes krāsojums un vietām atdalījies apmetums, ēkas logu ailes ir daļēji noslēgtas, tāpēc tā ir brīvi pieejama trešajām personām.

Departamenta pārstāvji lūguši VNĪ izteikt rakstveida viedokli par turpmākajām darbībām ar ēku, lai tās tehniskais un vizuālais stāvoklis atbilstu normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, un iesniegt departamentā ēkas tehniskās apsekošanas atzinumu.

VNĪ 17.aprīlī informēja departamentu, ka ir veikta objekta apsekošana un uzsākti procesi, kas ir saistīti ar ēkas pirmā stāva līmeņa logu un durvju ailu aizdari, lai nepieļautu nepiederošu personu iekļūšanu īpašumā, un citus neatliekamos darbus, kuri saistīti ar objekta saglabāšanu un cilvēku drošības apdraudējuma mazināšanu.

Ēkas īpašniece norādīja, ka tajā ir plānoti kompleksi rekonstrukcijas darbi - izstrādāts rekonstrukcijas tehniskais projekts, kas saistīts ar Gaujas ielas 15, Rīgā, attīstības otrā posma ieceri nodrošināt telpas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu vajadzībām.

Valdība 2011.gada augustā konceptuāli vienojusies turpmāk īstenot Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm nepieciešamo būvju būvniecību un rekonstrukciju Gaujas ielā 15, tāpat arī uzdots Iekšlietu ministrijai noteiktā kārtībā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā lēmuma projektu par nepieciešamā finansējuma nodrošināšanu. Attiecīgo lēmuma projektu plānots virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā 2014.gada otrajā ceturksnī, tāpēc VNĪ secinājusi, ka šobrīd nav ekonomiski un lietderīgi veikt lielus pagaidu ieguldījumus ēkas tehniskā stāvokļa uzlabošanai.

VNĪ norāda, ka Iekšlietu ministrija jau kopš gada sākumā gatavo Ministru kabineta rīkojuma projektu "Par finansējuma piešķiršanu Iekšlietu ministrijas padotībā esošajām iestādēm nepieciešamo būvju Gaujas ielā 15 attīstībai. Būvniecības otrajā kārtā plānots izbūvēt 10.korpusu - daudzlīmeņu autostāvvietu, trešajā kārtā atjaunot 15.korpusu - biroja ēku, bet sestajā kārtā paredzēts attīstīt 11.korpusu, kurā plānots sporta komplekss. Rīkojuma projekts ietver nomas maksas, uzturēšanas, aprīkojuma iegādes un pārcelšanās izdevumu segšanai pēc būvniecības un rekonstrukcijas pabeigšanas.

Tāpat VNĪ iesniegusi sertificēta būvinženiera tehniskās apsekošanas atzinumu no šā gada 15.aprīļa, kurā norādīts, ka ēkas pamati un sienas ir apmierinošā stāvoklī, tomēr tām nepieciešama virsmu renovācija, īpaši fasādēm. Jumta nesošā konstrukcija apmierinošā stāvoklī, jumta skārda iesegums labā stāvoklī, taču ārsienu virsmu bojā atmosfēras nokrišņu iespaids, īpaši salu un atkušņu laikā, jo gandrīz visām notekām ir norauta apakšējā daļa un lietus ūdens slapina mūra sienu. Logu aizpildījumu daļa ir bojāta, daļa demontēta, vietām izsisti stikli.

Konstrukciju vizuālais nolietojums sasniedz 45%, pārsegumu nolietojums - vidēji 35%. Ēka ilgstoši nav izmantota, kas laika gaitā pasliktina tās tehnisko stāvokli, tādēļ iespējami tuvākā laikā ir jāatrod ēkas renovācijas iespējas. Ēkas nesošās konstrukcijas un jumta iesegums atrodas apmierinošā stāvoklī, apdare, ailu aizpildījums, grīdas un inženierkomunikācijas neapmierinošā stāvoklī. Iespējami īsā laikā jāsakārto lietus ūdeņu novadīšanas sistēma un jārenovē fasāde, norādījis speciālists.

Rīga, 18.maijs, LETA.
Foto: anton novoselov/Flickr
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Operatīvie dienesti aicina uz konferenci par drošību svētkos

Operatīvie dienesti aicina uz konferenci par drošību svētkos

Tieši 20 dienas pirms stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas nosaka, ka visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopā ar Valsts policiju (VP) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) 12. decembrī plkst. 12.00, Jaunpils ielā 13, Rīgā, rīkos preses konferenci, kurā atgādinās par drošību svētkos.

Uzņēmējs runā