abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Iemūrēta laika kapsula unikālā koncepta biroju ēkas “Elemental Skanste” pamatos : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Iemūrēta laika kapsula unikālā koncepta biroju ēkas “Elemental Skanste” pamatos

Iemūrēta laika kapsula unikālā koncepta biroju ēkas “Elemental Skanste” pamatos
Autors: Oskars Ludvigs

7. aprīlī svinīgā pasākumā tika iemūrēta laika kapsula nākamajām paaudzēm biroju ēkas "Elemental Skanste” pamatos. Būvi, kas būs unikāla koncepta biroju ēka Skanstē, paredzēts pabeigt jau nākamā gada vasarā. Šī paaugstinātas energoefektivitātes klases būve projektēta pēc starptautiskiem ilgtspējīgas būvniecības standartiem kļūs par otro publisko ēku Latvijā un pirmo Rīgā, kurā tiek izmantots zemes siltums gan apsildei, gan kondicionēšanai, izmantojot ģeotermālos pāļus. 

Autors: Oskars Ludvigs
Autors: Oskars Ludvigs

Biroju ēka projektēta pēc paaugstinātas energoefektivitātes metodes un ieguvusi gandrīz nulles enerģijas ēkas (Nearly Zero Energy Building) sertifikātu. Projekts ir ieguvis BREEAM ilgtspējības sertifikāta Excellent līmeni. Projekta attīstītājs un īpašnieks ir pieredzējušais nekustamo īpašumu attīstītājs "Kapitel", bet būvnieks - ģenerāluzņēmējs "Merks". Svinīgajā pasākumā piedalījās “Kapitel” izpilddirektors Taavi Ojala, projekta Attīstības vadītājs Margus Mändmets, “Elemental Skanste” pārdošanas vadītājs Imants Krēsliņš, SIA “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors Andris Bišmeistars, kā arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis. Klātesošie uzsvēra, cik būtiski domāt par ilgtspējību visās jomās, jo īpaši būvniecības projektos, kuriem ir ilgtermiņa iespaids.

Autors: Oskars Ludvigs
Autors: Oskars Ludvigs

Taavi Ojala, Kapitel izpilddirektors: “Mūsdienās attīstot projektus, energoefektivitātes faktors kļuvis par arvien būtiskāku sastāvdaļu, taču īpaši pēdējos gados aktualizējusies nepieciešamība pēc arvien jaunām inovācijām. Gan no telpu izīrētāju, gan pilsētvides plānošanas viedokļa, ir svarīgi, lai projekti ietveru tādas vērtības kā ilgtspēja, inovācijas, funkcionalitāte, pieejamība (cenas ziņā). Būtiski, lai ēka būtu videi draudzīga, taču vienlaikus spētu sniegt visu, kas nepieciešams mūsdienu ātrajā dzīves ritmā. “Kapitel” ir saņēmis ilgtspēju apliecinošus sertifikātus lielākajai daļai savu attīstīto projektu, un visus savus aktuālos projektus attīsta saskaņā ar BREEAM sertifikāciju.”

Autors: Oskars Ludvigs
Autors: Oskars Ludvigs

Paredzēts, ka savienoto ēku kopējā platība būs 33 500 m², no kuriem 21 000 m² plānoti kā A klases nomas biroji. Papildu darba telpām paredzēts arī konferenču centrs, co-working zona, velosipēdu novietne ar 400 vietām, dušas, ģērbtuves, kā arī dažādas ēdināšanas un apkalpošanas zonas. Būs pieejamas arī aptuveni 500 autostāvvietas, tostarp 200 no tām stāvos zem ēkām.

Andris Bišmeistars, SIA “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors: "Skanstes apkaime veidojas par Rīgas centra modernāko daļu un esam gandarīti jau daudzu gadu garumā piedalīties šīs apkaimes attīstībā. Biroju ēkas “Elemental Skanste” pievilcīgā arhitektūra lieliski papildinās Rīgas pilsētvidi un tā būs īpaši piemērota mūsdienu progresīvajiem cilvēkiem, kam ir svarīgas globālās tendences un zaļās politikas ievērošana. Mūsu profesionāļu komanda intensīvi strādā, lai visi būvniecības darbi norisinātos plānotajos termiņos, un lai jau pēc gada – 2023. gada otrajā ceturksnī mēs varētu tikties jaunajās “Elemental Skanste” biroju ēkas telpās.”

Autors: Oskars Ludvigs
Autors: Oskars Ludvigs

“Neapšaubāmi “Elemental Skanste” būs viens no ievērojamākiem projektiem tuvākajos gados Rīgā, kas veidos mūsu pilsētu un īpaši Skanstes apkaimi kā mūsdienīgu un ilgtspējīgu biznesa centru. Esmu īpaši priecīgs, ka šajā projektā tiek domāts par paaugstinātu energoefektivitāti, ievērojot ilgtspējīgas būvniecības standartus. Šī būs pirmā publiskā ēka Rīgā, kuras apsildīšanai izmantos zemes siltumu, ēkas pamatos iebūvējot ģeotermālos siltumsūkņus. Krievijas īstenotais karš Ukrainā pierāda, ka energoefektivitāte ir svarīga ne tikai klimata un ekonomikas, bet arī drošības aspektā. Rīgas pilsētas pašvaldība turpinās samazināt liekus birokrātiskus šķēršļus un aktīvi sadarbosies ar attīstītājiem, investoriem un ražotājiem, lai celtu Rīgas kopējo ekonomisko spēku visā Baltijas reģionā,” uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis.

"Elemental Skanste" Rīgā, Skanstes ielā 25, attīstītājs ir “Kapitel”, savukārt būvniecību veic SIA “Merks”. Kopš uzsākusies būvniecība, potenciālo nomnieku interese ir augoša. Paredzams, ka ofisa ēkas “Elemental Skanste” būvniecība tiks pabeigta 2023. gada otrajā ceturksnī. Turklāt, šis ir pirmais Skanstes attīstības projekta posms, kam sekos arī trīs papildu biroju ēku un daudzstāvu autostāvvietas realizācija.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betona kāpņu, terases pārklājumi

Betonam.lv piedāvā tirdzniecībā ārējo, iekšējo, betona kāpņu un terases pārklājumus / hidroizolācijas materiālus ar neslīdošu, dekoratīvu virsmu. Ir pieejami dažādi kvarca akmentiņu toņi.

Aktualitātes

LBA raidieraksts Nr. 14: Ja gribi taupīt siltumu ziemā, atjauno māju vasarā!

LBA raidieraksts Nr. 14: Ja gribi taupīt siltumu ziemā, atjauno māju vasarā!

Mājas atjaunošanā svarīgākais ir labs projekts, piemērotāko materiālu izvēle un rūpīga būvdarbu uzraudzība, tā Latvijas Būvnieku asociācijas raidieraksta "Celtnis 3D" 14. laidienā apliecina Ineta Ventniece, daudzdzīvokļu māju renovācijas projektu vadītāja no Piņķiem, un SIA "Rockwool" vadītājs Latvijā Māris Želvis.

Pielaiko telpu, māju, dārzu