abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23428
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes3041
Ieteikumi mājīguma radīšanai ar zemām izmaksām : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Ieteikumi mājīguma radīšanai ar zemām izmaksām

Ieteikumi mājīguma radīšanai ar zemām izmaksām
Autors: Unsplash.com/ Andrea Davis

Mājas ir vieta, kur justies droši un ērti, atnākot pēc garas darba dienas vai atgriežoties no vairāku dienu komandējuma. Lai dzīvesvieta tāda būtu, ir svarīgi atstāt tur savu iespaidu, noskaņu, stilu. Būsi pārsteigts, cik viegli ir pārvērst jebkuru telpu par ērtu un mājīgu dzīvesvietu ar nelieliem līdzekļiem.

Domājot par mājīgu dzīvojamo telpu, iespējams, iedomājies mīkstu dīvānu ar daudzām biezām segām un pūkainiem spilveniem, kur fonā mirdz kamīna uguns. Kādam citam mājīgu sajūtu rada zaļi augi visos telpas stūros un uz visām virsmām. Mājīga telpa ir silta un aicinoša, tajā tu jūties ērti, silti un relaksēti. Ja plāno iekārtot savu māju vai vienkārši meklē dekorēšanas idejas, dodies uz kādu no Pepco veikaliem, kur atradīsi dažādus elementus mājīguma radīšanai telpās. 

Šie ieteikumi palīdzēs radīt mājīgumu ar zemām izmaksām.

Dekoratīvie elementi
Pieturies pie vienkāršas krāsu paletes, bet iegādājies dekoratīvus akcentus dažādās krāsās. Mīksta auduma pleds vienmēr noderēs ne tikai kā dekora elements, bet arī praktiska lieta, ar ko sasildīties vēsā vakarā. Tāpat vari iegādāties pieskaņotus dekoratīvos spilvenus un pat aizkarus, kas radīs māju sajūtu telpā.

Mājīgu sajūtu rada arī sveces, kas labi izskatās interjerā un patīkami smaržo. Iedegtas sveces rada omulīgu un siltu noskaņu, tās var pieskaņot dzīvojamās telpas interjeram un iegādāties dažādās krāsās un formās. Kur iegādāties? Sveces par labām cenām vari meklēt Lidl Latvija vai citos mājas preču veikalos.

Lai iedzīvinātu telpu un piešķirtu tai mājīgu sajūtu, apsver iespēju iegādāties foto rāmīšus, kur salikt bildes ar īpašiem notikumiem un cilvēkiem. Tos var novietot gan uz virsmām, piemēram, galda vai palodzes, gan piekārt pie sienas. Ja vēlies kādu lielāku akcentu sienai, bet nevēlies to krāsot, tad noskaņu mājām piešķir gleznas.

Autors: Unsplash.com/ Kate Darmody
Autors: Unsplash.com/ Kate Darmody

Izvieto telpās augus
Neatkarīgi no gadalaika augi vienmēr iedveš mājīgumu mājās. Augi interjerā ne tikai samazina gaisa toksīnus, bet arī liek telpām mājās justies apdzīvotām un omulīgām. Lai vienā telpā izvietotu vairākus augus, parādi tos dažādos veidos. Tie var būt piekārti pie griestiem, podi novietoti uz plauktiem vai liels augs podā uz grīdas. Lai tie saskanētu ar pārējo dizainu, iegādājies atbilstoša stila un krāsu podus, kur augus ievietot.

Ja tomēr neesi cilvēks ar “zaļajiem pirkstiņiem” un nevari apņemties kopt dzīvos augus, tad Pepco akcijas laikā vari iegādāties mazākus vai lielākus dekoratīvos augus, kas izskatās kā dabīgie. Tos arī var izvietot dažādās telpās mājās un pieskaņotos podiņos.

Vairāki apgaismojuma veidi
Gaisma, neapšaubāmi, maina noskaņu telpā. Darbojoties, piemēram, mazgājot grīdas, nepieciešama spilgta gaisma, tomēr, lai atpūstos un atslābinātos, gaismai jābūt maigākai un blāvākai. Ja apgaismojums ir pārāk spilgts, apsver iespēju nomainīt vēsu toņu spuldzes pret tām, kuras ir ar vairāk siltu gaismu.

Omulīguma radīšanai meklē alternatīvus apgaismojuma avotus. Tās var būt sveces, stāvlampas, mazās galda lampas vai gaismu virtenes, kas piestiprinātas gar sienām vai mēbelēm. Dabiskā gaisma no logiem vai durvīm ir vēl viens brīnišķīgs veids, kā padarīt telpu mājīgāku.


Radīt mājīguma sajūtu dzīvesvietā nemaz nav tik sarežģīti vai dārgi. Šie ieteikumi ir realizējami jebkurā telpā, lai radītu tik patīkamu sajūtu, ka negribēsi doties prom no mājām. Kā domā, kādas izmaiņas tu vari veikt jau tagad, lai uzlabotu mājīguma līmeni savās mājās?

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu