abc.lv skaitļos

Lietotāji online62
Aktīvie uzņēmumi28042
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Igaunijā būvniecības cenas ceturtajā ceturksnī par 1,7% lielākas nekā pirms gada : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Igaunijā būvniecības cenas ceturtajā ceturksnī par 1,7% lielākas nekā pirms gada

Igaunijā būvniecības cenas ceturtajā ceturksnī par 1,7% lielākas nekā pirms gada

Tallina, 21.janv., LETA--BNS.   Būvniecības   cenu   indekss   Igaunijā  ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2017.gada oktobri-decembri pieaudzis par 1,7%, liecina   Igaunijas  Statistikas departamenta pirmdien publicētie dati.

Savukārt salīdzinājumā ar šā gada trešo ceturksni   indekss  palielinājies par 0,8%.

Salīdzinājumā ar 2017.gada ceturto ceturksni 2018.gada oktobrī-decembrī   būvniecības   cenu   indeksu   Igaunijā  visvairāk ietekmējis darbaspēka izmaksu kāpums, kas veidoja vairāk nekā trīs ceturtdaļas no kopējā palielinājuma.

Banner 280x280

Remontdarbu un rekonstrukcijas   cenu   indekss  ceturtajā ceturksnī gada izteiksmē pieaudzis par 2,2%, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo trīs mēnešu periodu - par 1%.

Būvniecības   cenu   indekss  tiek aprēķināts no datiem par četrām   būvniecības  kategorijām: privātmājām, daudzdzīvokļu mājām, rūpnieciskajām ēkām un biroju ēkām. Remonta un rekonstrukcijas darbu   cenu   indekss  tiek aprēķināts, pamatojoties uz biroju ēku darbu izmaksām.   Būvniecības   cenu   indekss  izteic izmaiņas   būvniecības izdevumos, ņemot vērā   cenu  izmaiņas trīs pamata kategorijās: darbaspēka, būvmateriālu un   būvniecības  tehnikas   cenās.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Rudens jau klāt, un arī ziema vairs nav aiz kalniem. Tomēr tiem, kas plāno vai jau ir uzsākuši mājas būvniecību, vēl ir gana daudz iespēju paveikt svarīgus darbus, pirms iestājas pastāvīgs sals. Maldīgs ir uzskats, ka būvniecībai piemērots gadalaiks ir tikai vasara – daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem konkrētajā gadā.

Aktuālie piedāvājumi

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Viedā drošība un komforts – mūsdienu izvēle 

Strauji attīstoties viedajām tehnoloģijām, elektroniskā piekļuve kļuvusi ne tikai par drošības garantu, bet arī par ērtu ikdienas sastāvdaļu gan mājās, gan sabiedriskajās ēkās. Viens no jaunākajiem risinājumiem šajā jomā ir portugāļu ražotāja JNF izstrādātā piekļuves sistēma VOYAGER, kas apvieno elegantu dizainu, drošu tehnoloģiju un vienkāršu attālināto vadību.

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai