Inčukalna pazemes gāzes krātuvē šogad aktīvās dabasgāzes krājumi ir par 1,5 TWh mazāki nekā pērn
Rīga, 18.okt., LETA. Šogad dabasgāzes tirgus dalībnieki Inčukalna pazemes gāzes krātuvē iesūknējuši 10,8 teravatstundas (TWh) dabasgāzes, tādējādi 2018.gada iesūknēšanas sezonas noslēgumā aktīvās dabasgāzes krājumi tajā ir par 1,5 TWh mazāki nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja "Conexus Baltic Grid" Komunikācijas daļas vadītāja Dace Baltābola.
Viņa norādīja, ka šonedēļ noslēgts dabasgāzes iesūknēšanas cikls Inčukalna pazemes gāzes krātuvē un plānots, ka jau novembra sākumā tiks nodrošināta iespēja piegādāt gāzi no krātuves.
Baltābola informēja, ka kopējais aktīvās dabasgāzes uzkrājums Inčukalna pazemes gāzes krātuvē pēc iesūknēšanas sezonas ir 13,506 TWh, kas ir par 1,5 TWh mazāk nekā gadu iepriekš.
Inčukalna pazemes gāzes krātuve tika nodota ekspluatācijā 1968.gadā, un tās mērķis ir uzkrāt dabasgāzi apkures sezonai, kuras laikā būtiski pieaug dabasgāzes patēriņš un kuras laikā nav iespējams pietiekamos apmēros piegādāt dabasgāzi pa maģistrālajiem gāzesvadiem.
Jau ziņots, ka "Conexus Baltic Grid" Inčukalna pazemes gāzes krātuves attīstībā plāno ieguldīt 80 miljonus eiro, no kuriem 50% varētu finansēt no Eiropas Savienības (ES) fondiem. Tāpēc uzņēmums Eiropas Komisijai iesniedzis gāzes krātuves investīciju projektu nākamajiem septiņiem gadiem.
"Conexus Baltic Grid" ir izveidota 2016.gada decembrī, reorganizācijas rezultātā no AS "Latvijas gāze" nodalot pārvades un glabāšanas darbības virzienus. "Conexus Baltic Grid" ir slēgta akciju sabiedrība. Lielākais "Conexus Baltic Grid" akcionārs ar 34,26% daļām ir AS "Augstsprieguma tīkls", 34,1% pieder Krievijas gāzes koncernam "Gazprom", bet 29,06% akcijas - "Marguerite Gas".