Individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Likums par kanalizāciju. Saskaņā ar 2017. gada 27. jūnija Ministru kabineta noteikumiem Nr. 384 "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu" un Latvijas pilsētu, ciematu pašvaldības domes saistošiem noteikumiem, sākot no 2019. gada visiem atsevišķiem attīrīšanas iekārtām, rezervuāriem un septiķiem, kas atrodas ciematos un pilsētās un nav pieslēgti centrālai kanalizācijas sistēmai, ir jābūt reģistrētiem speciālā municipālā datubāzē. Saskaņā ar dotajiem noteikumiem ir stingras prasības par to, ka municipalitāte un uzņēmumi, kuri sniedz kopējo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu pakalpojumus, ir pienākums no 2019. gada 1. janvāra sākt un līdz 2021. gada 31. decembrim pabeigt Individuālo kanalizācijas sistēmu reģistra izveidošanu.

Lietas būtība ir tāda, ka jūsu kanalizācijas sistēmai ir jāatbilst Eiropas normām, jūsu pašvaldības prasībām jābūt atbilstošai dokumentācijai (CE sertifikāti un atbilstības deklarācija). Vairākums kanalizācijas sistēmas privātā sektorā neatbilst Eiropas normām un pakļauti rekonstrukcijai. Jau pavisam drīz sistēmas lietotājiem, kuri nav reģistrēti, tiks piemēroti ievērojamas soda naudas.

LIKUMA SAITE

Lai izvairītos no soda naudas, jums savlaicīgi jāvēršas pie speciālistiem un jāmodernizē sistēma!
Uzņēmums SIA MS REAL (inzeniertikli.lv) piedāvā jaunajiem standartiem atbilstošu bioloģiskās attīrīšanas sistēmu pārdošanu, uzstādīšanu un apkopi. Attīrīšanas iekārta sastāv no plastmasas rezervuāra ar vidējo izmēru 1,5 metru diametrā un 2 metru augstumā, kura tiek uzstādīta zemē.


Kāds ir bioloģiskās attīrīšanas darba princips?
Centīsimies maksimāli īsi un skaidri paskaidrot par bioloģiskās attīrīšanas principu. Neiedziļinoties tehniskās detaļās un terminoloģijā, notekūdeņi nonāk attīrīšanas kamerā pašplūsmā. Tajā pašā laikā pie attīrīšanas iekārtas pieslēgts kompresors, kas sūknē gaisu rezervuārā, ar mazo burbuļu palīdzību notekūdeņi savienojās ar skābekli (darbības princips kā akvārijam), kas nodrošina labvēlīgu vidi baktērijām. Mikroorganismi nekavējoties sāk bioloģisko attīrīšanu, atdalot piesārņotos notekūdeņus, attīrīto ūdeni un dūņas. Tā kā dūņas pēc īpašībām ir smagākas par ūdeni, tās nosēžas tvertnes apakšā, tās pēc tam plānotajā tehniskās apkopes laikā izsūknēs servisa uzņēmums. Tālāk attīrītie ūdeņi iztek no iekārtas un nonāk zemē.|

Kādi ir pastāvīgie izdevumi?
Vienīgie izdevumi – tās ir elektroenerģijas patēriņš par apmēram 7 eiro/mēnesī. Izdevumus ir viegli saskaitīt: standarta kompresora jauda populārākos bioloģiskās iekārtās – 0,06 kVt/st. Pieņemot, kā vidēja enerģijas cena ir 0,16 EUR/kWh, tad rezultātā maksimālais diennakts izdevumu līmenis – 0,23 EUR.

Cik bieži nepieciešama tehniskā apkope un kurš to sniedz?
Kā jebkurai tehniskai ierīcei, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ir jākontrolē un jāveic tehnisko apkope. Lai pagarinātu ekspluatācijas termiņu un veiktu iekārtas darbības efektivitātes uzturēšanu, tiek rekomendēts veikt apkopi ne retāk kā reizi gadā. Tehniskās apkopes laikā tiek pārbaudīti iekārtas uzstādīšanas tehniskie dati un tiek tīrīts nosēdbaseins. Piemēram, uzņēmums inzeniertikli.lv piedāvās jums gan vienreizēju apkopi, gan līgumu sistēmu uz vairākiem gadiem par izdevīgām cenām.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

Dzīvot komfortablā, energoefektīvā un veselībai labvēlīgā mājoklī, kurā viss ir harmonijā ar cilvēka dzīvesstilu, ir daudzu sapnis. Ja agrāk gudrā māja daudziem šķita kā kaut kas fantastisks, tad šodien tā jau ir teju ikvienam pieejama opcija. Pateicoties iespējai pieslēgt lielāko daļu ikdienā izmantoto elektroiekārtu interneta tīklam, varam pilnībā kontrolēt mājā notiekošos procesus ar vienkāršas viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Industriālie drupinātāji un sijātāji no Terex Finlay

terex_finlay

Alfis ir oficiālais Terex Finlay industriālās tehnikas izplatītājs Baltijā. Terex Finlay ir starptautiski atzīts pārvietojamās drupināšanas, sijāšanas, mazgāšanas un pārstrādes iekārtu ražotājs. Uzņēmums piedāvā tehnisko nodrošinājumu karjeru izstrādei, celtniecībai un nojaukšanai, kā arī ieguves nozarei.

SIA "EK Sistēmas" – apgaismojums, elektromateriāli, vadības sistēmas

apgaismojums_elektromateriali_vadibas_sistemas_EK_Sistemas_SIA

Tāpat kā dienas gaismai ir milzīga nozīme mūsu spējā uztvert apkārtējo pasauli, arī mākslīgais apgaismojums spēlē fundamentālu lomu ne tikai tajā, kā uztveram vidi, bet arī kā šajā vidē uzvedamies. Apgaismojums var iedarboties kā uz cilvēka emocionālo dabu, ietekmējot garastāvokli, tā uz praktisko, veicinot vai tieši pretēji – pazeminot mūsu darba spējas un veicamo uzdevumu kvalitāti.