abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi22623
Nozares raksti1035
Ekspertu atbildes2577
MS REAL – individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

MS REAL – individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

MS REAL – individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Likums par kanalizāciju. Saskaņā ar 2017. gada 27. jūnija Ministru kabineta noteikumiem Nr. 384 "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu" un Latvijas pilsētu, ciematu pašvaldības domes saistošiem noteikumiem, sākot no 2019. gada, visiem atsevišķiem attīrīšanas iekārtām, rezervuāriem un septiķiem, kas atrodas ciematos un pilsētās un nav pieslēgti centrālajai kanalizācijas sistēmai, ir jābūt reģistrētiem speciālā municipālā datubāzē. Saskaņā ar dotajiem noteikumiem ir stingras prasības par to, ka municipalitāte un kompānijas, kuras sniedz kopējo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu pakalpojumus, ir pienākums no 2019. gada 1. janvāra sākt un līdz 2021. gada 31. decembrim pabeigt Individuālo kanalizācijas sistēmu reģistra izveidošanu.

Lietas būtība ir tāda, ka jūsu kanalizācijas sistēmai ir jāatbilst Eiropas normām, Jūsu pašvaldības prasībām un jābūt atbilstošai dokumentācijai (CE sertifikāti un atbilstības deklarācija). Vairākums kanalizācijas sistēmas privātā sektorā neatbilst Eiropas normām un pakļautas rekonstrukcijai. Jau pavisam drīz sistēmas lietotājiem, kuri nav reģistrēti, tiks piemēroti ievērojamas soda naudas.

LIKUMA SAITE

Lai izvairītos no soda naudas, jums savlaicīgi jāvēršas pie speciālistiem un jāmodernizē sistēma!

Mūsu kompānija "MS REAL" piedāvā jaunajiem standartiem atbilstošu bioloģiskās attīrīšanas sistēmu pārdošanu, uzstādīšanu un uzturēšanu. Attīrīšanas iekārta sastāv no plastmasas rezervuāra ar vidējo izmēru 1,5 metru diametrā un 2 metru augstumā, kura tiek uzstādīta zemē.

 


1000211795__2

Kāds ir bioloģiskās attīrīšanas darba princips?
Centīsimies maksimāli īsi un skaidri paskaidrot par bioloģiskās attīrīšanas principu. Neiedziļinoties tehniskās detaļās un terminoloģijā, notekūdeņi nonāk attīrīšanas kamerā pašplūsmā. Tajā pašā laikā pie attīrīšanas iekārtas pieslēgts kompresors, kurš sūknē gaisu rezervuārā, ar mazo burbuļu palīdzību notekūdeņi savienojas ar skābekli (darbības princips kā akvārijam), kas nodrošina labvēlīgu vidi baktērijām. Mikroorganismi nekavējoties sāk bioloģisko attīrīšanu, atdalot piesārņotos notekūdeņus no attīrītā ūdens un dūņām. Tā kā dūņas pēc īpašībām ir smagākas par ūdeni, tās nosēžas tvertnes apakšā, kuras pēc tam plānotajā tehniskās apkopes laikā izsūknēs servisa uzņēmums. Tālāk attīrītie ūdeņi iztek no iekārtas un nonāk zemē.

Kādi ir pastāvīgie izdevumi?
Vienīgie izdevumi – tas ir elektroenerģijas patēriņš par apmēram 7 eiro/mēnesī. Izdevumus ir viegli saskaitīt: standarta kompresora jauda populārākajās bioloģiskajās iekārtās – 0,06 kVt/st. Pieņemot, kā vidējā enerģijas cena ir 0,16 EUR/kVt/st., tad rezultātā maksimālais diennakts izdevumu līmenis – 0,23 EUR.

Cik bieži nepieciešama tehniskā apkope un kurš to sniedz?
Kā jebkurai tehniskai ierīcei arī bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ir jākontrolē un jāveic to tehniskā apkope. Lai pagarinātu ekspluatācijas termiņu un veiktu iekārtas darbības efektivitātes uzturēšanu, tiek rekomendēts veikt apkopi ne retāk kā reizi gadā. Tehniskās apkopes laikā tiek pārbaudīti iekārtas uzstādīšanas tehniskie dati un tiek tīrīts nosēdbaseins. Piemēram, kompānija SIA "MS Real" (msreal.lv) piedāvās jums gan vienreizēju apkopi, gan līgumu sistēmu uz vairākiem gadiem par izdevīgām cenām. 


Dodieties uz mūsu uzņēmuma tiešsaistes veikalu, izmantojot šo saiti – https://msreal.lv/lv/kanalizacijas-sistemas/biologisko-attirisanas-iekartu-uzstadisana/

Kontaktinformācija:
E-pasts: am@msreal.lv
Mob.tālr. un WhatsApp: +371 29613216

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.