Individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Individuālo kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Likums par kanalizāciju. Saskaņā ar 2017. gada 27. jūnija Ministru kabineta noteikumiem Nr. 384 "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu" un Latvijas pilsētu, ciematu pašvaldības domes saistošiem noteikumiem, sākot no 2019. gada visiem atsevišķiem attīrīšanas iekārtām, rezervuāriem un septiķiem, kas atrodas ciematos un pilsētās un nav pieslēgti centrālai kanalizācijas sistēmai, ir jābūt reģistrētiem speciālā municipālā datubāzē. Saskaņā ar dotajiem noteikumiem ir stingras prasības par to, ka municipalitāte un uzņēmumi, kuri sniedz kopējo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu pakalpojumus, ir pienākums no 2019. gada 1. janvāra sākt un līdz 2021. gada 31. decembrim pabeigt Individuālo kanalizācijas sistēmu reģistra izveidošanu.

Lietas būtība ir tāda, ka jūsu kanalizācijas sistēmai ir jāatbilst Eiropas normām, jūsu pašvaldības prasībām jābūt atbilstošai dokumentācijai (CE sertifikāti un atbilstības deklarācija). Vairākums kanalizācijas sistēmas privātā sektorā neatbilst Eiropas normām un pakļauti rekonstrukcijai. Jau pavisam drīz sistēmas lietotājiem, kuri nav reģistrēti, tiks piemēroti ievērojamas soda naudas.

LIKUMA SAITE

Lai izvairītos no soda naudas, jums savlaicīgi jāvēršas pie speciālistiem un jāmodernizē sistēma!
Uzņēmums SIA MS REAL (inzeniertikli.lv) piedāvā jaunajiem standartiem atbilstošu bioloģiskās attīrīšanas sistēmu pārdošanu, uzstādīšanu un apkopi. Attīrīšanas iekārta sastāv no plastmasas rezervuāra ar vidējo izmēru 1,5 metru diametrā un 2 metru augstumā, kura tiek uzstādīta zemē.


Kāds ir bioloģiskās attīrīšanas darba princips?
Centīsimies maksimāli īsi un skaidri paskaidrot par bioloģiskās attīrīšanas principu. Neiedziļinoties tehniskās detaļās un terminoloģijā, notekūdeņi nonāk attīrīšanas kamerā pašplūsmā. Tajā pašā laikā pie attīrīšanas iekārtas pieslēgts kompresors, kas sūknē gaisu rezervuārā, ar mazo burbuļu palīdzību notekūdeņi savienojās ar skābekli (darbības princips kā akvārijam), kas nodrošina labvēlīgu vidi baktērijām. Mikroorganismi nekavējoties sāk bioloģisko attīrīšanu, atdalot piesārņotos notekūdeņus, attīrīto ūdeni un dūņas. Tā kā dūņas pēc īpašībām ir smagākas par ūdeni, tās nosēžas tvertnes apakšā, tās pēc tam plānotajā tehniskās apkopes laikā izsūknēs servisa uzņēmums. Tālāk attīrītie ūdeņi iztek no iekārtas un nonāk zemē.|

Kādi ir pastāvīgie izdevumi?
Vienīgie izdevumi – tās ir elektroenerģijas patēriņš par apmēram 7 eiro/mēnesī. Izdevumus ir viegli saskaitīt: standarta kompresora jauda populārākos bioloģiskās iekārtās – 0,06 kVt/st. Pieņemot, kā vidēja enerģijas cena ir 0,16 EUR/kWh, tad rezultātā maksimālais diennakts izdevumu līmenis – 0,23 EUR.

Cik bieži nepieciešama tehniskā apkope un kurš to sniedz?
Kā jebkurai tehniskai ierīcei, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ir jākontrolē un jāveic tehnisko apkope. Lai pagarinātu ekspluatācijas termiņu un veiktu iekārtas darbības efektivitātes uzturēšanu, tiek rekomendēts veikt apkopi ne retāk kā reizi gadā. Tehniskās apkopes laikā tiek pārbaudīti iekārtas uzstādīšanas tehniskie dati un tiek tīrīts nosēdbaseins. Piemēram, uzņēmums inzeniertikli.lv piedāvās jums gan vienreizēju apkopi, gan līgumu sistēmu uz vairākiem gadiem par izdevīgām cenām.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Ēku nojaukšanas kārtība

Ēku nojaukšanas kārtība

Svarīgi atrast licencētu un pieredzējušu demontāžas darbu veicēju ar labu reputāciju, lai darbi noritētu droši un pēc nojaukšanas darbiem nebūtu problēmu ar paveikto darbu nodošanu būvvaldē.

Aktualitātes

Iespēju konsultēties par dūmu detektoriem izmantoja 480 iedzīvotāji

Iespēju konsultēties par dūmu detektoriem izmantoja 480 iedzīvotāji

Pirmdien, 2.decembrī, no plkst. 14.30 līdz plkst. 18.30 ikviens iedzīvotājs, kuram bija jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, tika aicināts doties uz jebkuru no 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un saņemt konsultāciju.

Uzņēmējs runā

Kā efektīvi strādāt ar sniega pūtēju?

1_sniega_putejs

Mūsdienās, šķiet, teju katram darbam ir izgudrota sava ierīce, kas to atvieglo, paātrina vai pat paveic mūsu vietā. Klasiskā sniega tīrīšana nav izņēmums. Nu jau krietnu laiku ir pazīstamas tādas ierīces kā sniega pūtēji. Ko ar tiem var paveikt un kā strādāt efektīvāk – par to lasiet tālāk!