abc.lv skaitļos

Lietotāji online28
Aktīvie uzņēmumi23002
Nozares raksti1050
Ekspertu atbildes2584
Instrumenti, kas nepieciešami, veicot mēbeļu demontāžu un pārvešanu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Instrumenti, kas nepieciešami, veicot mēbeļu demontāžu un pārvešanu

Instrumenti, kas nepieciešami, veicot mēbeļu demontāžu un pārvešanu

Ja tev kādreiz ir nācies pārvietot mēbeles, tu apzinies, cik patiesībā sarežģīts var būt šis process. Tomēr ir pieejami vairāki rīki, kas var ievērojami samazināt pūles un laiku, kas nepieciešams, lai pārvietotu pat vissarežģītākos priekšmetus. Ja nepieciešams pēc iespējas vienkāršs veids, kā pārvietot gultas, drēbju skapjus, skapjus, grāmatu skapjus, krēslus un dīvānus, kā arī citus lielākus sadzīves priekšmetus, ar kādiem demontāžas instrumentiem būtu jāapgādājas?

Durvju ailas izmērīšana

Ne visas mēbeles, kuras nepieciešams pārvest, ir jāizjauc. Būs tādas, ko var droši iznest cauri visām izejām, gaiteņiem un kāpnēm. Šajā gadījumā tās nepieciešams pareizi sagatavot un pienācīgi aizsargāt, izmantojot iepakojuma un polsterējuma materiālus. Tāpēc, pirms demontēt kādu mēbeli, vispirms ieteicams izmērīt durvju ailes un kāpņu telpas platumu.

Demontāža

Viens no visizplatītākajiem risinājumiem lielāku objektu pārvietošanai ir atrast veidu, kā tos izjaukt un tādējādi samazināt to izmēru un arī izdalīt svaru. Daudzas mēbeles mūsdienās tiek uzglabātas un patērētājiem piegādātas kompaktā iepakojumā, un tām būs nepieciešama montāža; pat tādiem priekšmetiem, kas tiek piegādāti vienā gabalā, bieži vien tiek nodrošināta arī dekonstrukcijas iespēja.

Kādi instrumenti nepieciešami?

Ian Beat/flickr.com

Lielākā daļa mēbeļu tiek montētas, izmantojot dažāda veida skrūves un uzgriežņus. Atkarībā no mēbeļu veida šīs skrūves un uzgriežņi būs dažāda izmēra, tāpēc nepieciešams pilnīgs skrūvgriežu komplekts skrūvju atskrūvēšanai un arī uzgriežņu atslēgu komplekts uzgriežņu atvienošanai.

Atsevišķos gadījumos dažu mēbeļu izjaukšanai var būt nepieciešami specifiski instrumenti, tāpēc ieteicams pirms demontāžas ieskatīties lietošanas pamācībā. Dažos gadījumos mēbeļu demontāžai var būt nepieciešama arī seškante, stellatslēga vai āmurs. Te gan jāpatur prātā, ka jābūt uzmanīgiem, izmantojot āmuru, jo ar to var viegli sabojāt trauslākas detaļas.

Turklāt ir būtiski ņemt vērā to, ka dažas mēbeļu detaļas var būt salīmētas vai sastiprinātas, izmantojot nagliņas vai skavas; šajā gadījumā šīs detaļas nevajadzētu demontēt.

Sīko detaļu iepakošana

Vienmēr ir svarīgi atcerēties veidu, kādā konkrētā mēbele tika izjaukta, lai, ierodoties jaunajās mājās, tu viegli atkal to varētu samontēt. Tāpat ir ārkārtīgi svarīgi saglabāt stiprinājuma priekšmetus, piemēram, skrūves, naglas un uzgriežņus, kā arī citus.

Demontāžas procesā neaizmirsti ievietot visas skrūves, uzgriežņus, paplāksnes, leņķīšus, dībeļus un citus mazus stiprinājumus atsevišķos aizveramajos Zip-lock maisiņos, lai tie nepazustu vai nesajauktos faktiskās pārvietošanas laikā. Maisiņus ir jāaizdara un rūpīgi jāpiestiprina tos pie atbilstošās mēbeles detaļas.

Kravas pārvietojamie ratiņi

Vēl viens noderīgs rīks, kas var palīdzēt lielu mēbeļu pārvietošanu, ir kravas transportēšanas ratiņi ar diviem riteņiem. Izmantojot šos ratiņus, var viegli pacelt smagākus, garākus un neērtākus priekšmetus, ko nav iespējams demontēt, turklāt riteņi atvieglos mēbeļu transportēšanu no mājas uz automašīnu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.