Īsais ceļvedis spoguļu izmantošanā
Spogulis ir lielisks izgudrojums. Tas ļauj mums ne tikai ieraudzīt atspulgu, bet ir arī noderīgs interjera elements. Spogulis var radīt brīnumus, tukšuma un šaurības vietā projicējot plašuma un gaismas ilūzijas.
Kā izmantot spoguli
Mazā telpā: pie sienas novieto lielu spoguli, vai arī ierīko spoguļsienu. Tādējādi telpas platība šķietami dubultosies vai pilnībā izzudīs sienas robeža.
Ēdamistaba: ja esi nelielu pasēdēšanu cienītājs, izvieto spoguļus ēdamistabā vai telpā, kurā uzņem viesus. Šādi radīsies ilūzija, ka telpā atrodas vairāk cilvēku nekā patiesībā.
Papildini gaismu: padari telpu gaišāku, stratēģiski izvietojot spoguļus pozīcijās, kurās atstarosies saule un izgaismos telpu.
Izveido ainavu: Novieto spoguli pie sienas pretī logam, pa kuru paveras skaists skats. Šādi uz pretējās sienas iegūsi vēl viena loga un ainavas ilūziju, kas radīs patīkamu simetriju.
Spoguļu māksla: Spoguļi, protams, var kalpot arī tikai dekoratīviem mērķiem. Izmanto interesantas formas un izmēra spoguļus, kas izvietoti neierastās vietās.
Iezīmē robežas: Izmanto spoguļus, lai noteiktu telpas izmērus. Novieto to pie telpas gala sienas vai stūros.
Domā ārpus kastes
Mazās telpās izveido spoguļgriestus. Tualetē bez logiem vai veļas istabā telpa kļūs gaišāka ikreiz, kad tiks ieslēgta gaisma. Spoguļgriesti radīs gaismas lūku ilūziju.
Spoguļi var ne tikai radīt, bet arī paslēpt. Ja mājā saskaries ar interjera izaicinājumiem, piemēram, kolonnām, vari izvietot spoguļus gar visām sienām, kā rezultātā kolonnas šķietami izzudīs.
Spoguļi dārzā un pagalmā
Neaizmirsti, ka spoguļus var izmantot ne tikai iekštelpās, bet arī ārā. Ar tiem iespējams padarīt vizuāli plašākas un gaišākas nelielas āra zonas. Tāpat spoguļi noderēs balkonu, lodžiju un terašu izmēru dubultošanai.
Foto: Paragon Apartmens/Flickr.com; Nick Harris/Flickr.com