abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi22623
Nozares raksti1035
Ekspertu atbildes2577
Īsumā par to, kā ierīko individuālo kanalizāciju : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Īsumā par to, kā ierīko individuālo kanalizāciju

Īsumā par to, kā ierīko individuālo kanalizāciju

Ja gatavojaties kļūt par lauku mājas īpašnieku vai plānojat būvēt privātmāju vietā, kur nav ierīkota centralizēta kanalizācijas sistēma, jārēķinās, ka būs jādomā par individuālo kanalizācijas sistēmas izbūvi. Lai vecā lauku mājā vai tikko būvētā privātmājā ierīkotu 21. gadsimtam atbilstošu kanalizācijas ūdeņu novadīšanas sistēmu, jārēķinās ar rakšanas un ierīkošanas darbiem gan ārpus mājas, gan zem tās un tajā. Kanalizāciju privātmājai ierīkošanas eksperti no uzņēmuma SIA I.V.Grupa īsumā izklāsta, kas jāņem vērā kanalizācijas septiķu uzstādīšanā privātmājai. 

• Pirmkārt, nepieciešams nodrošināt pareizu kanalizācijas ūdeņu savākšanu no dažādām vietām mājās. Svarīgākais šajā posmā ir labas kvalitātes caurules, kas ir paredzētas tieši šim mērķim, un pareiza to izvietošanas plānošana. Uzmanība jāpievērš, lai nekur sistēmā neveidojas sastrēgumi un līdz savienojumam ar kanalizācijas septiķi būtu nodrošināta vienmērīgi slīpa plūsma. 
• Otrkārt, nepieciešams izplānot vietu pagalmā, kur septiķis tiks novietots. Uzmanība jāpievērš gan paša ērtību labad, gan lai nodrošinātu to uzkopi, gan lai nodrošinātu to stabilitāti. Pirmais ieteikums – kanalizācijas bio septiķa uzstādīšanu veikt maksimāli tuvu izejai no īpašuma, pie kura var piebraukt asenizācijas mašīna. Reizē tai ir jābūt vietai, kas nav pārāk tālu no mājas, lai neveidojas pārāk gara noteku sistēma, bet pietiekami tālu, lai dažādas smakas neienāktu pa mājas logiem. Tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst par septiķa stabilitāti – vajadzētu izvairīties to uzstādīt mitrā vietā, kur var notikt zemes masas izmaiņas vai izskalošana.
• Treškārt, jāpieņem lēmums par to, vai nepieciešama ūdens bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ierīkošana. Bio kanalizācijas iekārta palīdz samazināt nepatīkamo smaku apjomu un nodrošināt maksimāli tīru tehniskā ūdens izvadi no savāktā kanalizācijas satura. Bioloģiskā kanalizācija ir dabai draudzīgākais variants, kas nodrošinās līdz pat 95% attīrītu gala izvades materiālu ar dabai draudzīgiem papildproduktiem. 

Kanalizācijas sistēmas izbūvei jābūt nododamai ekspluatācijai un darbiem saskaņotiem būvvaldē. Visus iepriekš aprakstītos soļus var palīdzēt veikt SIA I.V.Grupa pieredzējušie eksperti. Uzņēmums darbojas gan individuālo sistēmu plānošanā, ierīkošanā un aprīkošanā, bioloģisko attīstīšanas iekārtu apkopē un uzstādīšanā. Uzņēmums ir sertificēts Būvkomersantu reģistrā, kas dod tiesību sniegt pakalpojumu un pieslēgt klientus pie centralizētajām kanalizācijas sistēmām. 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.