abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19868
Nozares raksti903
Ekspertu atbildes2515
Izgudrojumi celtniecībā : abc.lv

Izgudrojumi celtniecībā

Izgudrojumi celtniecībā

Kādreiz tos sauca arī par "racionalizācijas priekšlikumiem", tikai diemžēl nekāds materiālais labums no tā kabatā neiekrita, ja nu vienīgi piemiņas zīme vai iespēja kādu laiku "pakarāties pie goda dēļa".

Mūsdienās nevaram iedomāties tipiskus būvdarbus bez flekša, urbjmašīnas, līmeņrāža, un sarakstu varētu turpināt jo garu.
Latvijas "izgudrotāju" darbi nav tik izplatīti, ja neskaita "Rīgas ģipša fabrikas" pagājušā gadsimta 30. gados uzradīto "brīnumu" rīģipsi jeb no abām pusēm preskartona pārklātu presēta ģipša plātni, kas visā pasaulē joprojām ir tik ļoti populārs celtniecības materiāls. 

Tradicionāli ar izgudrojumiem Latvijā izsenis ir nodarbojušies zinātniskie institūti, tomēr kopējais pienesums no tā celtniecībai kā "komerciāls veiksmes stāsts" visai neliels. Tajā pašā laikā privātstruktūru pārstāvju aktivitātes ir bijušas mazāk pēc skaita, bet komerciāli ar ievērojami lielāku "atsitienu". Tas nozīmē, ka ar "praktiskā prāta asināšanas vingrinājumiem" var nodarboties ikviens, kuram nav slinkums, bet ir vēlme sasniegt ambiciozu rezultātu. 

Tajā pašā laikā "aktīvistiem" noteikti traucē tradicionālā izpratne, ko nozīmē izgudrojuma "komercializācija". Joprojām bieži tiek sarakstīti gudri traktāti, sasolītas "zvaigznes no debesīm", apgūti budžeta, sponsoru vai fondu izdalītie līdzekļi un tipiski prasīts vēl. Līdzekļi gan tiek iztērēti, tomēr parasti tālāk par "zinātnisku pētniecību" rezultāts nesniedzas. 

Izgudrojumu komercializēt nozīmē ieguldītos līdzekļus (cilvēkstundas, iekārtas, materiāli u.c.) ne tikai atpelnīt, bet uzkrāt finanses turpmākai izaugsmei. Un tam nepieciešama vien praktiska ideja un vēlme sasniegt rezultātu. Vecumam, dzimumam vai izglītības līmenim šeit nav izšķirošas nozīmes, bet gan spējai ieraudzīt to praktisko labumu, ko tas dos konkrētajai patērētāju grupai. Arī "mazais" Latvijas tirgus šeit nav šķērslis, jo izgudrojumi var tikt brīvi patentēti jebkur pasaulē, tirgotas licences vai veidotas "start up" kompānijas. 

Ja izgudrot var kaut vai zīdainis, tad, lai nodarbotos ar izgudrošanas "biznesu", nepieciešams kāds, kurš palīdz apzināt idejas praktisko lietojumu, tirgus potenciālu, izredzes būt konkurētspējīgam utt. Tas nozīmē kāda "kuratora" vai "producenta" klātbūtni, ja velkam paralēles ar mūzikas vai kino industriju.
 


SIA REIZ aicina ikvienu, kurš jūt sevī aicinājumu radīt ko jaunu un/vai uzlabot jau esošu iekārtu, metodi vai tehnoloģiju, droši doties "izgudrošanas piedzīvojumā". Pat ja neizdosies ar pirmo reizi nopelnīt kaudzi naudas, tas nenozīmē, ka jāmet viss pie malas vai jātur sen lolotais sapnis mūžīgā noslēpumā.  

https://investex.lv/izgudrojumi.html

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Tauku ķērāji un tauku atdalītāji – veselīgam biznesam un veselīgai pilsētvidei!

Ik dienu kanalizācijas sistēmā nonāk milzīgs daudzums taukvielu, eļļu un cita veida ķīmisku un piesārņojošu vielu. Taukvielas rada vislielāko bīstamību, jo tās, uzkrājoties uz kanalizācijas cauruļvadu sieniņām, rada aizsērējumus, cauruļvadi kļūst šaurāki, kas būtiski apgrūtina notekūdeņu plūsmu un noved pie kanalizācijas sistēmas darbības traucējumiem. 

Aktuālie piedāvājumi

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

Augsta darba kvalitāte, ko sniedz uzņēmums "Accent Būve"

"ACCENT BŪVE" Latvijas tirgū pozicionējas kā vidēja izmēra ģenerāluzņēmējs (30–50 darbinieki), tam ir iespēja veikt liela apjoma būvniecības darbus – sākot no pirmsprojekta konsultācijām līdz objekta pilnīgai nodošanai ekspluatācijā, ieskaitot inženierkomunikāciju izbūvi un teritorijas labiekārtošanu. 

Aktualitātes

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Aicina pieteikt objektus labāko būvju skates Gadagrāmatas jaunajai rubrikai Gada prieks

Skates "Gada labākā būve Latvijā" 2020. gada ciklā jaunu būvobjektu radītājiem ir iespēja palepoties ar vides uzlabošanā ieguldīto, piesakot Gadagrāmatas jaunajai rubrikai "Gada prieks" nelielus, izcili plānotus un izpildītus objektus, kas izceļas ar kvalitāti, detaļu precizitāti, unikāliem vai ilgtspējīgiem risinājumiem un ir uzskatāmi  par labās prakses piemēru būvniecībā.

Uzņēmējs runā

Ursus Forwarding – kravu pārvadājumi un loģistika

URSUS_abc.lv_

13 gadu pieredze Ursus Forwarding ir ļāvusi uzkrāt zināšanas un veiksmīgi vadīt dažādas sarežģītības projektus, sākot ar vienkāršiem palešu pārvadājumiem un beidzot ar nestandarta kravām. Uzziniet vairāk – ursus.lv