abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Nozares raksti769
Ekspertu atbildes2458
Izsludina pretendentu pieteikšanu apbalvojumam "Būvindustrijas lielā balva 2019" : abc.lv

Izsludina pretendentu pieteikšanu apbalvojumam "Būvindustrijas lielā balva 2019"

Izsludina pretendentu pieteikšanu apbalvojumam "Būvindustrijas lielā balva 2019"

Rīga, 9.maijs, LETA. Līdz šā gada 5. augustam uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, publiskās pārvaldes institūcijas un privātpersonas var izvirzīt pretendentus būvniecības nozares apbalvojumam "Būvindustrijas lielā balva 2019", aģentūru LETA informēja Latvijas Būvinženieru savienība.

Jau septīto gadu Latvijā 3. septembrī VEF kultūras pilī tiks pasniegts valstī augstākais nozares apbalvojums Būvindustrijas lielā balva - "Pamatakmens". Visus šos gadus balvas patrons ir Valsts Prezidents. Viņš augsto apbalvojumu pasniedz sešiem senioriem.  "Pamatakmeni" un diplomus strādājošajiem inženieriem un arhitektiem pasniedz ministri vai viņu deleģēti pārstāvji.

Kad pieredze veiksmīgi un prasmīgi satiekas ar jaunību, tad rodas ilgmūžīgas būves. Un šīs būves projektē un būvē konkrēti speciālisti. Tāpēc tik būtiski starp ēkām, inženierbūvēm, hidrobūvēm un elektrobūvēm, ceļiem un būvmateriāliem ir pamanīt cilvēku.

"Būvindustrijas lielās balvas pasniegšanas ceremonija ir īpaša, jo tajā satiekas un tiek novērtētas dažādas paaudzes un dažādu jomu speciālisti. Viņi ir īpaši, jo profesionālā vidē ir novērtētas viņu zināšanas un viņu ieguldījums Latvijas tautsaimniecībā. Ik gadu valstī augstāko nozares apbalvojumu saņem cilvēki, kuri dara vairāk nekā aprakstīts viņu darba līgumā un vairāk nekā no viņiem prasa darba devējs," sacīja Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Būvindustrijas lielā balva tiek pasniegta divās kategorijās: "Mūža ieguldījums būvindustrijā" un "Gada inženieris/arhitekts", kas iekļauj nominācijas "Gada inženieris", "Gada arhitekts", "Gada projekta vadītājs", "Gada būvuzraugs", "Gada jaunais arhitekts", "Gada jaunais inženieris". 12 laureāti (katrā kategorijā seši) saņems galveno balvu "Pamatakmeni" un citas prestižas un nozīmīgas balvas.

Kategorijā "Mūža ieguldījums būvindustrijā" balvas tiek piešķirtas inženieriem un arhitektiem par ilggadīgu, pašaizliedzīgu kalpošanu profesijai un nozarei, par nopelniem būvindustrijas labā, jauno speciālistu darbaudzināšanā, inovatīviem inženiertehniskiem risinājumiem, kas gadu gaitā guvuši panākumus Latvijā un citās valstīs, par atzītu darbošanos būvzinātnē mūža garumā u.c., inženiertehniskiem un arhitektoniskiem risinājumiem, zinātniskiem darbiem u. tml.

Kategorijā "Gada inženieris/arhitekts" balvas tiek piešķirtas patlaban būvobjektos aktīvi strādājošiem inženieriem un arhitektiem par sasniegumiem profesionālajā jomā – civilajā būvniecībā, arhitektūrā, restaurācijā, ceļu un transporta objektu būvniecībā, siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju izbūvē, enerģētikā un elektroapgādē, meliorācijā, vides infrastruktūras objektu būvniecībā, tehnoloģisko iekārtu izbūvē, hidrotehniskajā būvniecībā, būvmateriālu ražošanā u.c. būvindustrijas sfērās.

Pretendentus balvai var izvirzīt kolēģi, uzņēmumi, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, darba devēji, projektu pasūtītāji, pašvaldību pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, juridiskas un fiziskas personas, kas nav pretendenta pirmās pakāpes radinieki vai pats pretendents. Pretendentus apbalvojumam var izvirzīt līdz 5. augustam.

Kas saņem balvu? To nosaka pretendentu vērtētāji – ap 40 nozares eksperti.

Vērtētāji iepazīstas ar vēstulēm, aprakstiem par izvirzītā kandidāta projektiem un nopelniem, par viņa personīgo ieguldījumu kāda projekta vai būves tapšanā. Vērtētāji skatās pamatojumu, kāpēc tieši šogad balvai pieteiktais inženieris vai arhitekts pelnījis nozares augstāko apbalvojumu valstī. Ar balvai izvirzītajiem  kategorijā "Gada inženieris/arhitekts" vērtētāji tiekas klātienē. Šogad – 13. un 14. augustā.

Balvas "Pamatakmens" pasniegšanas ceremonijas ideja balstīta visu būvindustriju apvienojošā, nekomerciālā, nozares sabiedrisko organizāciju rīkotā pasākumā ar mērķi izcelt CILVĒKU: arhitektu, būvinženieri, zinātnieku, būvmateriālu ražotāju un citus nozares ļaudis, kuru līdzdalībai un prasmēm pateicoties, tapušas izcilas būves. Lai arī būvindustrijas profesionāļi nosaka, kuri pretendenti iegūs valsts augstāko apbalvojumu nozarē, interneta vidē par pretendentiem balsot var jebkurš, tā palīdzot pretendentam iegūt simpātiju balvu. Būvindustrijas ļaudis atzīst, ka nav lielāka gandarījuma, kā būt atzītiem nozares profesionāļu vidū un tikt suminātiem savā valstī, kā arī novērtētiem starp kolēģiem.

Izcili inženieri un arhitekti atrodami gan starp tikko strādāt sākušajiem, gan pieredzes bagātajiem. Būvindustrijas lielā balva palīdz celt gaismā un godināt abus – gan tos, kuri pārliecinoši ir spēruši pirmos soļus būvindustrijā, gan tos, kuri savu pudu sāls jau ir apēduši un iemantojuši kolēģu, darba devēju un sabiedrības atzinību.

"Būvindustrijas lielo balvu"- "Pamatakmeni" saņem  speciālisti, kas paši ir sava uzņēmuma, savas darbavietas un savas jomas "Pamatakmens". Speciālisti, kuriem ir būtiska sava profesija, vide kādā viņi strādā. Speciālisti, kuriem svarīgi ir kolēģi, ar kuriem kopā nepārtraukti mācīties un attīstīties, kuriem ir svarīgs uzņēmums, tā kultūra un prestižs, kurā viņi strādā pat gadu desmitiem, jo redz iespēju nepārtraukti augt, ja ne amatos, tad zināšanās un vērienīgās vai arī nelielās, bet specifiskās un savdabīgās būvēs. Viņi vairākām paaudzēm iemācījuši skrupulozi gatavot tāmes, veikt vissarežģītākos aprēķinus, konstruēt  un rasēt. Viņi no rīta līdz vakaram risina, pārbauda, testē, organizē, iesaka, meklē efektīvākos risinājumus vissarežģītākajās situācijās, lasa lekcijas topošajiem inženieriem. Starp viņiem ir arī tie, kuri savos "nedaudz pāri trīsdesmit" uzņēmušies pilnu atbildību par objektu un kuru acīs deg apņēmība to godprātīgi pabeigt!

Ceremonijā šiem cilvēkiem tiek teikts PALDIES par uzticību nozarei un godpilno kalpošanu inženiera profesijai.  Laureātu veikums redzams  visā Latvijā: no Liepājas līdz Daugavpilij.

"Būvindustrijas lielā balva" ir  apbalvojums un novērtējums profesionālā vidē, šī balva ir liels pagodinājums talantam un ieguldītajam darbam valstiskā mērogā.

Būvindustrijas lielās balvas ceremoniju organizē Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar citām būvindustrijas profesionālajām nevalstiskajām organizācijām.

"Būvindustrijas lielā balva 2019" notiek, pateicoties ģenerālsponsoram SIA BAUROC, sponsoriem: SIA KNAUF, SIA PERI, SIA PAROC, AS SKONTO GROUP,  SIA M.S. AQUA (Thermowhite), SIA VELUX Latvia, SIA STIKLA SERVISS un atbalstītājiem: SIA RERE GRUPA, SIA SAKRET, "Ramirent Baltic" AS Rīgas filiāle, SIA CMB, SIA TENAX PANEL, mediju partneriem: building.lv, abc.lv, būvlaukums.lv, buvbaze.lv, "Būvinženieris", "Laiks Mājai".

http://lielabalva.lv/
http://www.buvinzenierusavieniba.lv/
https://www.facebook.com/BuvinzenierisLBS

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Racionāli celtniecības un remontdarbi

Racionāli celtniecības un remontdarbi

Remontdarbu nepieciešamības fakts pats par sevi jau var izraisīt nervu sasprindzinājumu un neziņu, ar ko sākt un vai vispār to uzņemties. Ņemot vērā visus riskus, droši vien ir vērts padomāt par alternatīvu veidu, kā "remontprojektu" organizēt jau no paša pirmsākuma, izmantojot SIA "REIZ" piedāvāto viedo platformu www.investex.lv. 

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Uponor Ecoflex – plastmasas siltumtrases sistēma, kas jums uzdāvinās sirdsmieru vismaz uz 50 gadiem

Uponor_Ecoflex_titullbilde

Mūsdienās aizvien vairāk siltumapgādes un ūdensapgādes sistēmām tiek izmatotas plastmasas caurules, kuru lieliskās īpašības Rietumeiropā un vietām arī Latvijā jau ir atzinīgi novērtējuši gan pasūtītāji, gan uzstādītāji. Mūsdienīgām vietējām sadales sistēmām ir jāatbilst visstingrākajām drošības, izturības un efektivitātes prasībām, un Uponor izolēto cauruļu sistēma Ecoflex un tās komponentes pilnībā tām atbilst. 

Ēku "kažociņš" jeb ventilējamo fasāžu sistēmu pozitīvā ietekme uz māju ilgtermiņā 

bk_systems_2

Ēkas fasāde ir tās vizītkarte un seja, turklāt tās apdare var ietekmēt mājas īpašnieka finansiālos izdevumus ilgtermiņā. Nepareizas, nepārdomātas fasādes izvēle un uzlikšana var radīt virkni problēmu. Par to, kas ir ventilējamās fasādes sistēmas, kādas ir to priekšrocības un kā tās var uzstādīt savai mājai, lasi šī raksta turpinājumā ar SIA BK Systems ieteikumiem.