Ja plāno būvēt māju savā īpašumā – esi informēts par nepieciešamajiem dokumentiem!
Ja tavā īpašumā ir meža zeme un tu plāno nākotnē uzsākt aktīvu būvniecību – esi informēts par visiem nepieciešamajiem dokumentiem! Būvniecības process jau tā ir stresa pilns un ļoti saspringts, tādēļ mēs iesakām noskaidrot jau iepriekš, kādi dokumenti būs nepieciešami būvniecības procesa uzsākšanai, lai tam varētu savlaicīgi sagatavoties, jo visu nepieciešamo dokumentu sagatavošana un apstiprināšana var aizņemt laiku. Sagatavošanās un rūpīga plānošana palīdzēs nodrošināt, ka viss būvniecības process noritēs veiksmīgi un bez liekiem pārsteigumiem.
Kādi dokumenti ir nepieciešami atmežošanas procesa uzsākšanai?
Lai uzsāktu zemes atmežošanu, ir nepieciešama būvniecības iecere vai mājas projekts. Savukārt, lai izveidotu mājas projektu, būs nepieciešami vēl vairāki dokumenti, kuru saņemšana prasīs gan laiku, gan finansiālos līdzekļus. Mājas projektu būvvaldē nevarēs iesniegt bez īpašuma topogrāfijas. Īpašuma topogrāfija ir precīza zemes gabala reljefa un esošo objektu attēlošana, kas ir nepieciešama, lai saņemtu būvatļauju. Šis process ietver teritorijas detalizētu uzmērīšanu un esošo infrastruktūras elementu, piemēram, ēku, ceļu, elektrolīniju, inženierkomunikāciju un citu objektu, attēlošanu. Topogrāfiskā uzmērīšana palīdz saprast, kā jaunās būves iekļausies esošajā vidē, un nodrošina, ka būvprojekts atbilst teritorijas plānojuma prasībām. Bieži vien arhitekts, kas veido mājas projektu, jums pieprasīs informāciju par zemes gabala ģeoloģiju. Visbiežāk ģeoloģiskā informācija ir nepieciešama, lai aprēķinātu pamatu stiprumu – ja zemes grunts būs nestabila, tad būs nepieciešami stabilāki pamati. Kā arī ģeoloģiskā izpēte palīdz arhitektam izvēlēties piemērotus materiālus un būvniecības tehnikas, lai nodrošinātu, ka būve ir droša un izturīga, un lai novērstu zemes noslīdējuma un nogruvumu draudus. Būves projekta sagatavošanas laikā ir nepieciešams veikt arī inženierkomunikāciju tīklu saskaņojumu – ūdensvads, kanalizācija, elektroapgāde, gāzes vadi u.c. Šie saskaņojumi nodrošina, ka jaunās būves būs pieslēgtas esošajiem inženierkomunikāciju tīkliem vai arī nepieciešams izveidot jaunus pieslēgumus.
Rēķinies ar izmaksām pirms būvniecības darbu uzsākšanas
Lielākā kļūda, ko pieļauj topošie māju īpašnieki, ir administratīvo izmaksu neierēķināšana mājas kopējā izmaksu tāmē. Līdz būvniecības procesa sākumam būs daudz dažādu izmaksu, kas kopā veidos diezgan iespaidīgu naudas summu – samaksa par būvprojekta izveidi, topogrāfijas un ģeoloģijas izpēte, komunikāciju izbūve, nodeva par būvatļaujas izsniegšanu, ja tiks izmantots hipotekārais kredīts, kredīta komisijas maksa, ķīlas noformēšana zemesgrāmatā un notāra pakalpojumi, kā arī, ja māja tiks būvēta uz meža zemes, atmežošanas izmaksas. Ja meža īpašumam nav taksācijas (meža inventarizācijas) vai ir beidzies derīguma termiņš, arī jaunas inventarizācijas izmaksas jāņem vērā un laiks to izgatavošanai un apstiprināšanai. Atmežošanu nav iespējams uzsākt bez meža inventarizācijas. Būvniecība ir process, kuram ir jāgatavojas savlaicīgi un apdomīgi, tādēļ mēs aicinām ikvienu būvēt gribētāju vispirms rūpīgi iepazīties ar visām izmaksām, kas ir saistītas ar būvatļaujas saņemšanu – lai sagatavotu visus nepieciešamos dokumentus, būs nepieciešams gan laiks, gan nauda. Ja plāno veikt būvdarbus zemes gabalā, kura lietošanas veids ir meža zeme, esi informēts par izmaksām un nepieciešamajiem dokumentiem!
SIA Inko Lukss piedāvā bezmaksas konsultāciju par meža zemes atmežošanu. Pat ja būvniecība vēl ir tikai tālā nākotnē, piesakies uz konsultāciju un esi informēts par visiem jautājumiem, kas saistīti ar atmežošanas procesa uzsākšanu!