Jauno Rīgas teritorijas plānojumu nodos atkārtotai sabiedriskai apspriedei
Rīga, 27.febr., LETA. Rīgas teritorijas plānojuma līdz 2030.gadam pilnveidotā versija tiks nodota atkārtotai sabiedriskai apspriedei, trešdien lēma Rīgas dome.
Plānots, ka apspriede notiks no 13.marta līdz 10.aprīlim. 28.martā plkst.17 Rīgas domē notiks arī publiskā sanāksme, kur iedzīvotāji varēs uzdot visus interesējošos jautājumus.
Pirmo reizi plānojuma publiskā apspriešana norisinājās pērn no 9.janvāra līdz 8.februārim. Šajā laika tika saņemtas vairāk nekā 2000 iedzīvotāju iebildes, priekšlikumi un jautājumi, kā rezultātā atbildīgā domes komiteja lēma par plānojuma nodošanu pilnveidei.
Priekšlikumus iesniedza nekustamo īpašumu īpašnieki, apkaimju biedrības, profesionālās organizācijas un citi interesenti. Pamatā priekšlikumi bijuši par funkcionālo zonējumu un apbūves stāvu skaitu.
Kopumā vērā esot ņemti 593 priekšlikumi. Savukārt 519 priekšlikumi neesot attiekušies uz plānojumu, 334 attiekušies daļēji, bet 100 tikuši pieņemti zināšanai.
Viedokli par plānojumu izteica arī 51 institūcija, no kurām desmit dokumentam jau sākotnēji "devusi zaļo gaismu".
Pēc Pilsētas attīstības departamenta pārstāvju teiktā, pilnveidotajā plānojuma redakcijā, ņemot vērā publiskās apspriešanas laikā saņemtos priekšlikumus un institūciju atzinumus, iekļautas vairākas izmaiņas. Piemēram, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi papildināti ar prasībām, kas attiecināmas uz darbībām kultūras pieminekļu un to aizsargjoslu teritorijās. Tāpat izveidots jauns Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu pielikums, kas nosaka perimetrālās apbūves teritorijas arī ārpus apbūves aizsardzības teritorijām.
Sadarbībā ar atbildīgajām institūcijām pilnveidoti arī nosacījumi apstādījumu veidošanai un precizēti nosacījumi apbūvei pastāvīgajos ģimenes dārziņos. Ņemot vērā Dabas aizsardzības pārvaldes atzinumu un ieteikumus, pilnveidotas arī prasības un precizēts funkcionālais zonējums īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un zemes vienībās, kur sastopami īpaši aizsargājamie biotopi.
Ņemot vērā institūciju sniegtos atzinumus un priekšlikumus, precizētas aizsargjoslas, ūdensobjektu aizsargjoslas atsevišķās vietās, kā arī nosacījums, ka pretplūdu pasākumi veicami atbilstoši aktuālajam pilsētas pretplūdu plānam.
Atsevišķās vietās pārskatīta arī ielu kategoriju shēma, veiktas ielu sarkano līniju korekcijas, kas saskaņotas ar skarto nekustamo īpašumu īpašniekiem, kā arī sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" pilnveidotas prasības vides pieejamības nodrošināšanai publiskajā ārtelpā.
Tāpat atbalstīts Ķekavas novada domes priekšlikums par šaursliežu dzelzceļa trases un perspektīvo ielu turpinājumiem Rīgas teritorijā, ņemts vērā Mārupes novada domes ierosinājums transporta infrastruktūras shēmu papildināt ar informāciju par ielu krustojumu veidiem, kā arī ieviestas citas izmaiņas.
Patlaban spēkā ir Rīgas teritorijas plānojums 2006.-2018.gadam un tad darbosies līdz brīdim, kad tiks apstiprināts jaunais plānojums.
Rīgas teritorijas plānojuma līdz 2030.gadam izstrādes process tika sākts 2012.gadā. Tas ir pašvaldības ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kur noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, tajā skaitā funkcionālais zonējums, publiskā infrastruktūra, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kā arī citi teritorijas izmantošanas nosacījumi Rīgas administratīvajā teritorijā.