Jēkabpilī plāno nomainīt trīs kilometrus siltumtrašu
Ja siltumenerģijas ražošanas avoti Jēkabpilī patlaban ir sakārtoti un katlumājas strādā stabili, tad siltumtrases joprojām ir kritiskā stāvoklī. Jēkabpilī siltumtrašu kopējais garums ir aptuveni 26 kilometri. Patlaban ir nomainīti vien astoņi kilometri jeb aptuveni viena trešā daļa veco siltumtrašu, tādēļ siltuma zudumi trasēs joprojām ir lieli un siltumtarifi nav visai pievilcīgi. Lai nomainītu Jēkabpilī visas siltumtrases, ir nepieciešami vēl vismaz četri miljoni latu, pastāstīja Karpenko.
Vakar Jēkabpilī notika Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas padomes sēde, kuras dalībnieki iepazinās ar siltumapgādes situāciju Jēkabpilī, diskutēja par Ekonomikas ministrijas sagatavoto "Enerģijas stratēģija 2030", grozījumiem Civilprocesa likumā par komunālo maksājumu parādu atgūšanu, grozījumiem Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, siltumtarifiem Latvijā un citām aktualitātēm.
Lielu interesi pasākuma dalībniekos izraisīja arī Jēkabpilī pagājušajā gadā atklātā SIA "Ošukalns" koģenerācijas termoelektrocentrāle, kuras darbināšanai tiek izmantota biomasa. Šī ir Latvijā pirmā stacija, kas strādā pēc sintētiskās eļļas noslēgtā iztvaikošanas cikla principa, nodrošinot videi draudzīgu enerģijas ražošanas procesu.
Latvijas Siltumuzņēmumu asociācija ir sabiedriska profesionāla organizācija, kas apvieno centralizētās siltumapgādes uzņēmumus, siltumiekārtu ražotājus, konsultantu un montāžas firmas, siltumiekārtu un aprīkojuma piegādātājfirmas, kā arī atsevišķus individuālos biedrus. Asociācija ir dibināta 1993.gadā un patlaban apvieno 63 biedrus. Tās mērķis ir, pārstāvot biedru intereses, attīstīt centralizēto siltumapgādi un koģenerāciju, ieviest progresīvāko pieredzi, modernu energoefektīvu tehniku, maksimāli izmantot vietējo kurināmo, attīstīt vietējās siltumtehnikas ražošanu, piedalīties siltumapgādes attīstības plānu, likumdošanas un normatīvo aktu izstrādāšanā.
Daugavpils, 10.febr., LETA.
Foto: Pilseta24.lv
2012.gada 10.februārī