abc.lv skaitļos

Lietotāji online154
Aktīvie uzņēmumi28080
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
Jelgavas dome arī pēc atteikuma apstrīdēšanas neizsniedz būvatļauju "Depo" būvniecībai : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Jelgavas dome arī pēc atteikuma apstrīdēšanas neizsniedz būvatļauju "Depo" būvniecībai

Jelgavas dome arī pēc atteikuma apstrīdēšanas neizsniedz būvatļauju

Jelgavas domes deputāti nolēma atstāt negrozītu būvvaldes 2015.gada 23.decembra atteikumu izdot būvatļauju tirdzniecības centra būvniecībai Cukura ielā 2.

Pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne skaidroja, ka SIA "Auras centrs", kas ir nekustamā īpašuma Cukura ielā 2 īpašniece, apstrīd būvvaldes lēmumu.

2015.gada septembrī Jelgavas pašvaldība neakceptēja tipveida ēkas būvniecības projektu pļavā pie Lielupes, kur bija plānots izvietot lielveikalu "Depo", jo tas neiekļaujas jaunizveidotajā pilsētas vides ainavā. Tāpēc būvvalde pieprasīja SIA "Auras centrs" iesniegt būvprojekta labojumus, taču, izskatot arī precizēto būvprojektu un iesniegumā sniegtos paskaidrojumus, būvvaldes speciālisti konstatēja, ka neatbilstības nav izlabotas.

Būvvalde secināja, ka ēkas galvenās fasādes neveido izteiksmīgu panorāmu, teritorijas apbūvei netiek izmantots individuāli izstrādāts būvprojekts, ēkas fasādē nav pielietoti augstvērtīgi būvmateriāli, ir pieļauta vienlaidus "sendviča" tipa fasādes apdares paneļu izmantošana.

Kā sēdē skaidroja Škutāne, būvvalde lūdza arī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes Zinātnes komisijas izvērtējumu. Komisija konstatējusi, ka projektā paredzētā lielveikala "Depo" jaunceltnei ir raksturīgs šī zīmola tirdzniecības nama tipveida risinājuma veidols un tas ne sava mēroga, ne arhitektoniskā tēla ziņā neatbilst vides kontekstam.

Ņemot vērā būvniecības ieceres neatbilstību lokālplānojumam, 2015.gada 23.decembrī būvvalde nolēma atteikt būvatļaujas izsniegšanu.

Taču 2016.gada 25.janvārī saņemts SIA "Auras centrs" iesniegums, ar kuru uzņēmums apstrīd būvvaldes lēmumu. Uzņēmums norāda, ka ir veicis visus pieprasītos labojumus, kā arī uzsver, ka nav iesniedzis tipveida "Depo" tirdzniecības centra projektu, bet gan no jauna izstrādātu un pilnībā individualizētu projektu. SIA "Auras centrs" arī uzsver, ka teritorija, kurā plānots būvēt lielveikalu, līdz šim ir bijusi degradēta un pamesta.

Pašvaldības speciālisti secinājuši, ka uzņēmuma argumenti nav pamatoti, tāpēc domes deputāti sēdē lēma negrozīt būvvaldes atteikumu izsniegt būvatļauju.

Šo lēmumu var apstrīdēt viena mēneša laikā Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā.

Kā ziņots, iepriekš Jelgavas pilsētas pašvaldība centās kliedēt pilsētnieku bažas, ka šis objekts varētu aizsegt Jelgavas pili.

Igaunijas "EfTEN" nekustamā īpašuma fonda plānotais "Depo" veikals neatradīsies pretim Jelgavas pilij, bet gan Rīgas ielas otrā pusē - pretī Pasta salai un līdzās promenādei, iepriekš skaidroja pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Klismeta.

LETA

Publicitātes foto

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

43 darbi pretendē uz Latvijas Arhitektūras gada balvu 2026

Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 43 darbi, kurus var aplūkot konkursa rīkotāja, Latvijas Arhitektu savienības, mājaslapā. Tos nacionālā žūrija vērtēs divās kategorijās – objekti un procesi.

Izstāsti Latvijai

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus tirdzniecības un montāžas vadītājs Sandis Ainārs ir apkures, alternatīvās enerģijas un kondicionēšanas eksperts. Sandim svarīgākais ir izcili padarīts darbs. Viņš ir pārliecināts par savu ieteikto, pārdoto un uzmontēto iekārtu kvalitāti un atbilstību klienta vajadzībām.