Jūnijā plāno sākt atjaunot Centrāltirgus gastronomijas paviljonu
Rīga, 20.marts, LETA. AS "Rīgas centrāltirgus" (RCT) 1.jūnijā plāno sākt atjaunot centrāltirgus gastronomijas paviljonu, un tā atjaunošanas darbus iecerējis noslēgt 1.oktobrī, aģentūrai LETA pastāstīja RCT Mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins.
Investīciju projektā tirdzniecības zālē paredzēts izvietot sešus tirdzniecības "salas" moduļus, kas veidoti no tērauda konstrukcijām. Tajos paredzēts uzstādīt tirdzniecības vitrīnas un mēbeles, izbūvēt vitrīnu aukstuma apgādi, izbūvēt ūdensapgādi un kanalizāciju, kā arī salu apgaismojumu.
Viņš piebilda, ka visā paviljonā paredzēts veikt esošo sienu apmetuma remontu, krāsot, izbūvēt starpsienas atbilstoši plānojumam un veikt citus darbus, kā arī izbūvēt apkures un ventilācijas sistēmas, pārbūvēt siltummezglu un izbūvēt ugunsgrēka atklāšanas un ugunsgrēka trauksmes un centralizētās izziņošanas sistēmu.
Pēc Šuņina sacītā, gastronomijas paviljona atjaunošanai paredzētais investīciju apmērs būs zināms apmēram maija vidū pēc attiecīgā iepirkuma konkursa noslēgšanās, jo tikai tad būšot zināmi pretendentu piedāvājumi.
RCT Mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs piebilda, ka gastronomijas paviljona atjaunošanas rezultātā būs sakārtota paviljona infrastruktūra un vide gan pircējiem, gan tirgotājiem. Paviljonā plānots tirgot gastronomijas izstrādājumus, tostarp konditorejas izstrādājumus, žāvētus augļus un ogas, kā arī riekstus, bet nelielā tā daļā iecerēta arī piena produktu tirdzniecība. Pirmo reizi RCT vēsturē paviljona iekšpusē būs arī speciāla zona ar vairākām ēdināšanas iestādēm, kuras ir izvietotas apkārt ēdamzālei, kur cilvēkiem nobaudīt iegādāto ēdienu jeb "food court".
Šuņins pastāstīja, ka šogad RCT plāno veikt arī citus labiekārtošanas darbus, tostarp izgaismot paviljonu fasādes, izbūvēt un atklāt informācijas centru. Turpretī 2019.gadā iecerēts sākt atjaunot zivju paviljonu, kā arī daļā teritorijas - segumu un lietus kanalizācijas tīklus.
Viņš gan nenosauca konkrētu minēto projektu realizācijā plānoto investīciju apmēru. "Tās [investīcijas] ir grūti prognozēt, katrs posms ir realizējams ar visām nepieciešamam procedūrām - cenu aptauja, iepirkums utt.. Mēs rūpīgi vērtējam piedāvājumus un strādājām sava budžeta ietvaros," teica Šuņins.
Rīgas Centrāltirgus dibināts 1930.gada 2.novembrī, bet kā Rīgas pašvaldības uzņēmums darbojas kopš 1995.gada. Tajā ietilpst Centrāltirgus, Āgenskalna un Vidzemes tirgus. "Rīgas centrāltirgus" pamatkapitāls ir 10 327 036 eiro.