Kā aizpildīt spraugu starp vannu un sienu? 5 vienkāršas metodes
Nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut, ka starp sienām un vannu ir atstātas spraugas, jo ūdens un paaugstinātais mitrums telpā var veicināt pelējuma rašanos, nemaz nerunājot par grīdas appludināšanu. No šādām situācijām var izvairīties, izvēloties kādu no pavisam vienkāršām metodēm. Izskatīsim to veikšanas principus, to priekšrocības un trūkumus.
1. metode. Cementa maisījums
Cementa maisījums ir labākais variants lielāku spraugu aizdarīšanai. Maisījumu pagatavo atbilstoši norādēm un ar to aizsedz visas spraugas, tad ļauj materiālam kārtīgi izžūt. Pēc tam ir jāatrod veids, kā nosegt uzklāto cementu, lai rezultāts būtu estētisks.
2. metode. Montāžas putas
Šī metode ir vienkāršāka nekā pirmā, jo nebūs vajadzības pagatavot maisījumu. Atceries, ka obligāti jāizvēlas mitrumizturīgas putas. Pirms montāžas putu klāšanas kārtīgi notīri un izžāvē vannas malas un sienu daļas, kuras saskarsies ar materiālu. Kārtīgi sakrati baloniņu un ieklāj putas visā spraugas garumā, ļauj tām kārtīgi izžūt (vairākas dienas), un tad nogriez lieko ar nazi.
3 metode. Hermētiskā lente
Pats vienkāršākaias un ātrākais veids, kā tikt galā ar šo problēmu. Ar lenti iespējams aizlīmēt vidēja izmēras spraugas (10 – 30 mm). Notīri vietu, kur tiks līmēta lente un attauko to ar spirtu. Pielīmējot lentu, to nepieciešams sasildīt ar fēnu, lai tā labāk turas pie virsmas.
4. metode. Silikona hermētiķis
Silikona hermētiķi iespējams izmantot tikai pašu mazāko spraugu aizdarīšanai (līdz 10 mm). Vislabākā rezultāta iegūšanai spraugu vispirms nepieciešams labi attīrīt un nosusināt. Lai uzklātais hermētiķa slānis būtu vienmērīgs, to var pielabot ar nelielu špakteļlāpstiņu.
Lai no sienām un vannas nebūtu jātīra nost liekais silikons, ieteicams uzlīmēt papīra līmlenti, kas pasargās no materiāla noplūšanas. Silikona hermētiķis žūšanas laikā izdala visai nepatīkamu smaku, tādēļ telpu nepieciešams vēdināt.
5. metode. Keramiskās apmales
Estētiskākais variants, kas prasīs precizitāti un pacietību – keramisko apmalīšu pielikšana. Tās var piestiprināt ar flīžu līmi.
Metožu priekšrocības un trūkumi
Cementa maisījums un montāžas putas nebūs ilgmūžīgs risinājums tērauda vannām – plaisas laika gaitā atkal parādīsies, jo materiāli nav plastiski, taču vannas izmērs mainās temperatūras svārstību dēļ. Šīs metodes būs piemērotākas čuguna un akrila vannām.
Arī hermētiskā lente nebūs ilgmūžīga – to var izmantot kā pagaidu variantu.
Silikona hermētiķis ir izturīgs materiāls, taču laika gaitā dažreiz var veidoties pelējums.
Savukārt keramiskās apmales neveidos vidi, kurā var rasties pelējums, un tās kalpos ilgu laiku. Vienīgi ir jāapbruņojas ar lielu pacietību, lai tās ieklātu precīzi.