abc.lv skaitļos

Lietotāji online38
Aktīvie uzņēmumi20120
Nozares raksti971
Ekspertu atbildes2551
Kā aizsargāt māju vai daudzdzīvokļu namu no nevēlamu uguns liesmu un dzirksteļu iekļūšanas bēniņos vai zem ventilējamās fasādes? : abc.lv

Kā aizsargāt māju vai daudzdzīvokļu namu no nevēlamu uguns liesmu un dzirksteļu iekļūšanas bēniņos vai zem ventilējamās fasādes?

Kā aizsargāt māju vai daudzdzīvokļu namu no nevēlamu uguns liesmu un dzirksteļu iekļūšanas bēniņos vai zem ventilējamās fasādes?

Kā katru pavasari, kamēr lapas nav uzplaukušas un zāle nav sazaļojusi, risks izcelties ugunsgrēkam ir vairākas reizes lielāks nekā vasarā. Turklāt risks, dedzinot veco zāli pie mājas vai kurinot grillu, iespēja, ka dzirksteles var aizpūst pa gaisu un nonākt sausos bēniņos caur dzegas ventilāciju vai paiet zem ventilējamās koka fasādes, ir vēl augstāks. Tāpat, izceļoties ugunsgrēkam rindu mājā vai daudzdzīvokļu mājā ar ventilējamu fasādi, risks, ka uguns var paiet zem ventilējamās fasādes vai arī caur dzegas ventilācijas atverēm izplatīties ļoti strauji uz aukstajiem bēniņiem vai uz blakus esošiem dzīvokļiem, ir ļoti augsts. Tāpēc ir nepieciešams efektīvs, drošs un ilgmūžīgs risinājums, kam nav nepieciešamas apkopes un lai tas ir viegli iestrādājams, projektējot vai būvējot ēku vai renovējot to. www.ugunsdrosa.lv palīdzēs jums izvēlēties piemērotu risinājumu.

CV ventilējamās fasādes ugunsbarjera


Firebreather™ tehnoloģija (FB) ir patentēta pasīvās ventilācijas barjera vai ventilācijas spraugas aizsargbarjera, kuras unikālā īpašība ir ugunsgrēka gadījumā nekavējoties bloķēt liesmu, karstuma un dzirksteļu tālāku izplatīšanos.

Tā nodrošina tūlītēju un nepārtrauktu ugunsgrēka atdalīšanu ventilējamajā elementā, neiesaistot kustīgās detaļas, detektorus, kabeļus vai aktivizēšanas procesus. Ugunsizturība var ilgt vairākas stundas. Šī tehnoloģija risina problēmas, kuras neaptver neviens no esošajiem risinājumiem pasaulē, un tai nav nekādu uzturēšanas izmaksu.

Ventilējamās fasādes ugunsbarjera vienlaicīgi nodrošina atvērtu nepieciešamo ventilācijas spraugu un tajā pašā laikā momentāni neļauj liesmām, dzirkstelēm vai karstajiem dūmiem šķērsot to.

Ir zināms, ka liesmas zem fasādes pa ventilācijas spraugu izplatās ar 5–10 reizes lielāku ātrumu, līdz pat 8 m minūtē, jo tur pastāv papildus gaisa vilkme. Izmantojot šādu barjeru, ugunij neļaujot tālāk pārvietoties, tas tiek novirzīts virspusē ar daudz mazāku iespēju iekļūt telpā stāvu augstāk. Uzstādot šo ugunsbarjeru pie mājas cokola zem pirmā fasādes dēļa, iespējams nodrošināties arī pret nevēlamu grauzēju iekļūšanu un zaudējumu radīšanu ēkā.

Unikālās īpašības un darbības princips

Izstrādājuma unikālās iezīmes ir:
• liesmu slāpējošā funkcija, kas darbojas no liesmu pirmās milisekundes, kā arī siltumu absorbējošu un siltumu akumulējošu elementu apvienojums, kas pagarina liesmas slāpēšanas efektu līdz piecām minūtēm, 
• termisks pārtraukums, kas neļauj produktiem aiz ugunsbarjeras kļūt tik karstiem virspusē, ka tie varētu kaut ko aizdedzināt,
• pretaizdegšanās grafīta bāzes materiāls, kas dažu minūšu laikā temperatūras ietekmē, pilnībā aizver ventilācijas spraugu uguns izplatībai un nodrošina aizsardzību EI30, EI60 vai EI90 minūtes. 

Principu apvienojums nozīmē to, ka FireBreather™ tehnoloģijas produkti neļauj ugunij izplatīties jau no pirmās sekundes.FB Firebreather™ – EV Ugunsdrošā dzegas ventilācijas reste

Auksto bēniņu un karnīzes ventilācijas princips ir ļoti izplatīts risinājums slīpo jumtu bēniņu ventilācijas nodrošināšanai. Šis princips nodrošina atbilstošu jumta konstrukcijas ventilāciju un novērš sēnīšu augšanu un citus mitruma bojājumus, vienlaikus saglabājot jumta virsmu aukstu, lai izvairītos no nevēlamiem sniega kušanas un apledojuma radītiem postījumiem pie dzegas un notekas. Bet ugunsgrēka laikā šis princips vienmēr ir bijis problemātisks, jo ugunsgrēki uz aukstajiem bēniņiem un jumtu rodas no liesmām, kas izplūst uz augšu caur karnīzes āra spraugām vai ventilācijas restēm. Ugunsgrēki, kas izplatās uz aukstajiem bēniņiem, bieži rada lielus materiālos zaudējumus.
 
80% no visiem ugunsgrēkiem, kas izplatās starp rindu dzīvokļiem, izplatīšanās notiek no bēniņiem caur dzegām un tālāk uz kaimiņu dzīvokļiem (Norvēģijas būvvalde).

Dažādi auksto jumtu ugunsdrošas ventilācijas risinājumi

Izmantojot SECURO EV dzegas ugunsdrošo ventilāciju, tagad ir pieejams vienkāršs un drošs risinājums, kas nodrošina nepieciešamo ventilāciju caur karnīzi, vienlaikus efektīvi novēršot uguns izplatīšanos. Ventilācijas atvere ir apstiprināta 30 minūšu ugunsizturībai (EI 30) un tādējādi atbilst ugunsdrošo elementu prasībām, kas ierobežo dzegas konstrukciju.

Jaunu ēku celtniecībā tas nozīmē, ka var sasniegt nepieciešamo  ugunsdrošību un joprojām izmantot aukstā jumta un ventilācijas principu caur dzegām. Esošām ēkām ar aukstajiem bēniņiem, Firebreather dzegas ugunsdrošās ventilācijas restes uzstādīšana ir piemērots pasākums, lai sasniegtu apmierinošu ugunsdrošību bez plašas ēkas pielāgošanas.FB Firebreather™ lietojuma jomas
FB tehnoloģiju var izmantot daudzos un dažādos ugunsdrošos ventilācijas risinājumos un lietojuma jomās. Balstoties uz patentēto FireBreather™ tehnoloģiju, var pielāgot ugunsdrošas ventilācijas risinājumus ēkās, kuģos, rūpniecībā un citur. 

Firebreather tehnoloģijā ir apvienoti šādi principi:
• liesmas slāpētāja elements
• siltumu absorbējošs elements
• siltumu akumulējošs elements
• termisks lūzums
• uz grafīta bāzes veidots izstrādājums, kas siltuma iedarbībā izplešās un aizver ventilācijas spraugu.

Patentētās tehnoloģijas rezultāts tiek sasniegts, apvienojot šos zināmos principus, lai novērstu uguns izplatīšanos. Šie principi nedarbosies apmierinoši atsevišķi, bet, apvienojot tos, tie darbojas uzreiz un ilgst vairākas stundas. 

Apstiprinājumi / testi
Pārbaudes, ko SINTEF Celtniecības Izpēte (tagad RISE Uguns Izpēte) veikušas ResQ drošības centrā Haugesund Warrington Fire Anglijā parāda, ka produkti, kuru pamatā ir Firebreather™ tehnoloģija, ir vislabākie rezultāti, lai novērstu uguns izplatīšanos caur ugunsdrošo resti vai barjerām.

Visiem Firebreather ™ produktiem ir attiecīgā izstrādājuma dokumentācija.

Vairāk informācijas skatīt šeit: www.ugunsdrosa.lv

Oficiālie pārstāvji Latvijā:
Ottensten Latvia SIA
Garā iela 2, Dreiliņi, LV-1031, Latvija
+371 67800900


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Paildziniet koka nama mūžu ar STAFOR

Paildziniet koka nama mūžu ar STAFOR

Visā pasaulē mājas no koka tiek uzskatītas par elitārām. Koka nams var kalpot gadsimtiem ilgi, bet var arī sabrukt pēc dažiem gadu desmitiem. Saglabāt un paildzināt koka nama mūžu nav vienkārši, labs palīgs tam ir STAFOR produkcija.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

VNĪ: Mežotnes pils pārņemta no nomnieka labā stāvoklī un vēsturiskās liecības ir saglabātas godam

VNĪ: Mežotnes pils pārņemta no nomnieka labā stāvoklī un vēsturiskās liecības ir saglabātas godam

"VAS "Valsts nekustamie īpašumi" un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes kopīgi veiktajā apsekošanā iesaistītās puses guvušas pārliecību, ka Mežotnes pils komplekss pārņemts no nomnieka labā stāvoklī un vēsturiskās vērtības ir saglabātas godam. Esam rosinājuši kultūras nozari un pašvaldības kopēju darba grupu par tālākajiem īpašuma dzīvotspējas scenārijiem..."

Uzņēmējs runā

Videi draudzīgi risinājumi – SIA Ecostars

ecostars

Uzņēmums Ecostars sniedz kvalitatīvus, videi draudzīgus risinājumus un veic inženierkomunikāciju, rekonstrukcijas un energoefektivitātes darbus, kā arī piedāvā par draudzīgām cenām siltumsūkņus, saules kolektorus un daudzus citus kvalitatīvus produktus, kurus var skatīt mājaslapā – www.ecostars.lv.

Elektrisko silto grīdu izmaksas

elektrisk_s_siltas_gridas_220.lv

Interneta veikals 220.lv piedāvā jums iegādāties visu nepieciešamo elektrisko silto grīdu ierīkošanai vienuviet un par izdevīgām cenām. Te pieejami gan apsildes komplekti (paklājs + termostats), gan arī atsevišķi elementi, kurus varēsiet sakomplektēt pēc saviem ieskatiem.