abc.lv skaitļos

Lietotāji online43
Aktīvie uzņēmumi23112
Nozares raksti1074
Ekspertu atbildes2594
Kā aizsargāt māju vai daudzdzīvokļu namu no nevēlamu uguns liesmu un dzirksteļu iekļūšanas bēniņos vai zem ventilējamās fasādes? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā aizsargāt māju vai daudzdzīvokļu namu no nevēlamu uguns liesmu un dzirksteļu iekļūšanas bēniņos vai zem ventilējamās fasādes?

Kā aizsargāt māju vai daudzdzīvokļu namu no nevēlamu uguns liesmu un dzirksteļu iekļūšanas bēniņos vai zem ventilējamās fasādes?

Kā katru pavasari, kamēr lapas nav uzplaukušas un zāle nav sazaļojusi, risks izcelties ugunsgrēkam ir vairākas reizes lielāks nekā vasarā. Turklāt risks, dedzinot veco zāli pie mājas vai kurinot grillu, iespēja, ka dzirksteles var aizpūst pa gaisu un nonākt sausos bēniņos caur dzegas ventilāciju vai paiet zem ventilējamās koka fasādes, ir vēl augstāks. Tāpat, izceļoties ugunsgrēkam rindu mājā vai daudzdzīvokļu mājā ar ventilējamu fasādi, risks, ka uguns var paiet zem ventilējamās fasādes vai arī caur dzegas ventilācijas atverēm izplatīties ļoti strauji uz aukstajiem bēniņiem vai uz blakus esošiem dzīvokļiem, ir ļoti augsts. Tāpēc ir nepieciešams efektīvs, drošs un ilgmūžīgs risinājums, kam nav nepieciešamas apkopes un lai tas ir viegli iestrādājams, projektējot vai būvējot ēku vai renovējot to. www.ugunsdrosa.lv palīdzēs jums izvēlēties piemērotu risinājumu.

CV ventilējamās fasādes ugunsbarjera

Autors: 119A0547
Autors: 119A0547

Firebreather™ tehnoloģija (FB) ir patentēta pasīvās ventilācijas barjera vai ventilācijas spraugas aizsargbarjera, kuras unikālā īpašība ir ugunsgrēka gadījumā nekavējoties bloķēt liesmu, karstuma un dzirksteļu tālāku izplatīšanos.

Tā nodrošina tūlītēju un nepārtrauktu ugunsgrēka atdalīšanu ventilējamajā elementā, neiesaistot kustīgās detaļas, detektorus, kabeļus vai aktivizēšanas procesus. Ugunsizturība var ilgt vairākas stundas. Šī tehnoloģija risina problēmas, kuras neaptver neviens no esošajiem risinājumiem pasaulē, un tai nav nekādu uzturēšanas izmaksu.

Ventilējamās fasādes ugunsbarjera vienlaicīgi nodrošina atvērtu nepieciešamo ventilācijas spraugu un tajā pašā laikā momentāni neļauj liesmām, dzirkstelēm vai karstajiem dūmiem šķērsot to.

Ir zināms, ka liesmas zem fasādes pa ventilācijas spraugu izplatās ar 5–10 reizes lielāku ātrumu, līdz pat 8 m minūtē, jo tur pastāv papildus gaisa vilkme. Izmantojot šādu barjeru, ugunij neļaujot tālāk pārvietoties, tas tiek novirzīts virspusē ar daudz mazāku iespēju iekļūt telpā stāvu augstāk. Uzstādot šo ugunsbarjeru pie mājas cokola zem pirmā fasādes dēļa, iespējams nodrošināties arī pret nevēlamu grauzēju iekļūšanu un zaudējumu radīšanu ēkā.

Unikālās īpašības un darbības princips
Autors: fire_breather_2
Autors: fire_breather_2

Izstrādājuma unikālās iezīmes ir:
• liesmu slāpējošā funkcija, kas darbojas no liesmu pirmās milisekundes, kā arī siltumu absorbējošu un siltumu akumulējošu elementu apvienojums, kas pagarina liesmas slāpēšanas efektu līdz piecām minūtēm, 
• termisks pārtraukums, kas neļauj produktiem aiz ugunsbarjeras kļūt tik karstiem virspusē, ka tie varētu kaut ko aizdedzināt,
• pretaizdegšanās grafīta bāzes materiāls, kas dažu minūšu laikā temperatūras ietekmē, pilnībā aizver ventilācijas spraugu uguns izplatībai un nodrošina aizsardzību EI30, EI60 vai EI90 minūtes. 

Principu apvienojums nozīmē to, ka FireBreather™ tehnoloģijas produkti neļauj ugunij izplatīties jau no pirmās sekundes.FB Firebreather™ – EV Ugunsdrošā dzegas ventilācijas reste
Autors: Securo_3.1
Autors: Securo_3.1

Auksto bēniņu un karnīzes ventilācijas princips ir ļoti izplatīts risinājums slīpo jumtu bēniņu ventilācijas nodrošināšanai. Šis princips nodrošina atbilstošu jumta konstrukcijas ventilāciju un novērš sēnīšu augšanu un citus mitruma bojājumus, vienlaikus saglabājot jumta virsmu aukstu, lai izvairītos no nevēlamiem sniega kušanas un apledojuma radītiem postījumiem pie dzegas un notekas. Bet ugunsgrēka laikā šis princips vienmēr ir bijis problemātisks, jo ugunsgrēki uz aukstajiem bēniņiem un jumtu rodas no liesmām, kas izplūst uz augšu caur karnīzes āra spraugām vai ventilācijas restēm. Ugunsgrēki, kas izplatās uz aukstajiem bēniņiem, bieži rada lielus materiālos zaudējumus.
 
80% no visiem ugunsgrēkiem, kas izplatās starp rindu dzīvokļiem, izplatīšanās notiek no bēniņiem caur dzegām un tālāk uz kaimiņu dzīvokļiem (Norvēģijas būvvalde).

Dažādi auksto jumtu ugunsdrošas ventilācijas risinājumi
Autors: Securo_4
Autors: Securo_4

Izmantojot SECURO EV dzegas ugunsdrošo ventilāciju, tagad ir pieejams vienkāršs un drošs risinājums, kas nodrošina nepieciešamo ventilāciju caur karnīzi, vienlaikus efektīvi novēršot uguns izplatīšanos. Ventilācijas atvere ir apstiprināta 30 minūšu ugunsizturībai (EI 30) un tādējādi atbilst ugunsdrošo elementu prasībām, kas ierobežo dzegas konstrukciju.

Jaunu ēku celtniecībā tas nozīmē, ka var sasniegt nepieciešamo  ugunsdrošību un joprojām izmantot aukstā jumta un ventilācijas principu caur dzegām. Esošām ēkām ar aukstajiem bēniņiem, Firebreather dzegas ugunsdrošās ventilācijas restes uzstādīšana ir piemērots pasākums, lai sasniegtu apmierinošu ugunsdrošību bez plašas ēkas pielāgošanas.FB Firebreather™ lietojuma jomas
FB tehnoloģiju var izmantot daudzos un dažādos ugunsdrošos ventilācijas risinājumos un lietojuma jomās. Balstoties uz patentēto FireBreather™ tehnoloģiju, var pielāgot ugunsdrošas ventilācijas risinājumus ēkās, kuģos, rūpniecībā un citur. 

Firebreather tehnoloģijā ir apvienoti šādi principi:
• liesmas slāpētāja elements
• siltumu absorbējošs elements
• siltumu akumulējošs elements
• termisks lūzums
• uz grafīta bāzes veidots izstrādājums, kas siltuma iedarbībā izplešās un aizver ventilācijas spraugu.

Patentētās tehnoloģijas rezultāts tiek sasniegts, apvienojot šos zināmos principus, lai novērstu uguns izplatīšanos. Šie principi nedarbosies apmierinoši atsevišķi, bet, apvienojot tos, tie darbojas uzreiz un ilgst vairākas stundas. 

Apstiprinājumi / testi
Pārbaudes, ko SINTEF Celtniecības Izpēte (tagad RISE Uguns Izpēte) veikušas ResQ drošības centrā Haugesund Warrington Fire Anglijā parāda, ka produkti, kuru pamatā ir Firebreather™ tehnoloģija, ir vislabākie rezultāti, lai novērstu uguns izplatīšanos caur ugunsdrošo resti vai barjerām.

Visiem Firebreather ™ produktiem ir attiecīgā izstrādājuma dokumentācija.

Vairāk informācijas skatīt šeit: www.ugunsdrosa.lv

Oficiālie pārstāvji Latvijā:
Ottensten Latvia SIA
Garā iela 2, Dreiliņi, LV-1031, Latvija
+371 67800900


Autors: Securo_1
Autors: Securo_1


Autors: Securo_2
Autors: Securo_2


Autors: Securo_17_Sept_2014
Autors: Securo_17_Sept_2014


Autors: Securo_st_ende_kledning_1
Autors: Securo_st_ende_kledning_1


Autors: Securo_st_ende_kledning_2
Autors: Securo_st_ende_kledning_2


Autors: Securo_st_ende_kledning_3__1_
Autors: Securo_st_ende_kledning_3__1_


Autors: Securo_9
Autors: Securo_9


Autors: Securo_10
Autors: Securo_10


Autors: st_endeKledning1
Autors: st_endeKledning1


Autors: st_endeKledning2
Autors: st_endeKledning2


Autors: st_endeKledning3
Autors: st_endeKledning3

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Latvija": Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Baltic OÜ" ir vienīgais oficiālais ”Osmo Holz und Color GmbH & Co” pārstāvis Baltijā. Klientiem tiek piedāvāti sistēmiski vienoti risinājumi visā, kas ir saistīts ar koka apdari gan iekštelpās, gan āra apstākļos.