Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?
Draugu apciemojums var izvērsties pagalam nepatīkams, ja, ieejot mājā, uzreiz nākas saraukt degunu. Nepatīkamu aromātu var radīt mājdzīvnieki, mitrums un pelējums, ēdiens un cigarešu dūmi. Šādas smakas ar laiku var iesūkties sienās, mīkstajās mēbeles un aizkaros, tāpēc novērs jebkādu nepatīkamu aromātu rašanās un izplatīšanās cēloņus.
Atver logus
Vislielākā dāvana, ko tu vari sniegt savai mājai un veselībai, ir svaigs gaiss. Kad vien tas ir iespējams, atver logus un ļauj gaisam ieplūst telpās. Arī aukstā laikā māja ir jāvēdina, tāpēc atver logus kaut uz piecām minūtēm. Svaigs gaiss ātrā un dabiskā veidā likvidēs cigarešu dūmu un ēdiena aromātus.
Izmanto putekļu sūcēju
Regulāri tīri grīdas, paklājus un mīkstās mēbeles ar putekļu sūcēju. Arī aizkaru izsūkšana nenāks par ļaunu un palīdzēs saglabāt neitrālu aromātu. Paklājus vari apstrādāt arī ar speciālajiem aromātu noņēmējiem. Vienkārši izsmidzini līdzekli uz netīrajām, mīkstajām virsmām un pirms izsūkšanas ļauj tam kādu laiku iedarboties, lai absorbētu eļļas un netīrumus.
Mazgā virsmas
Tāpat kā ar mīksto virsmu izsūkšanu, cietās virsmas regulāri jāmazgā. Krāsotas virsmas, cieta materiāla grīdas segums, virtuves lete, izlietnes un galdi jātīra ar ziepjūdeni, maigu trauku mazgājamo līdzekli vai speciāliem, konkrētajām virsmām atbilstošiem tīrīšanas līdzekļiem. Vari izmantot arī paša gatavotu līdzekli, vienādās daļās sajaucot ūdeni un etiķi, tomēr atceries, ka tas var nederēt pilnīgi visiem materiāliem!
Notīri spuldzītes
Reizi pa reizi notīri arī spuldzītes. Uz tām var uzkrāties netīrumi un eļļas, kas karstuma ietekmē kļūst jūtami gaisā. Noslauki spuldzītes ar mitru lupatiņu, bet esi uzmanīgs, lai tā nepieskārtos spuldzītes metāla daļai.
Maini filtrus
Neaizmirsti tīrīt un kādreiz arī apmainīt apkures, kondicionēšanas sistēmas un virtuves tvaiku nosūcēja filtrus. Tas ne tikai uzlabos gaisa kvalitāti, bet arī nodrošinās efektīvāku ierīču darbību. Tāpat atceries pārbaudīt arī putekļu sūcēja filtru un maisiņu. Ja tie ir pilni, mājas sūkšanas brīdī telpas piepildīsies ar nepatīkamu putekļu aromātu.
Guļamistabās un dzīvojamajā istabā pietiks ar regulāru grīdu izsūkšanu, putekļu noslaucīšanu un grīdu izmazgāšanu. Ja esi smēķētājs, pārliecinies, ka telpā ir pietiekami jaudīga ventilācijas sistēma. Kad nepieciešams, atver logus un apsver gaisa atsvaidzinātāja iegādi.
Nepatīkamus aromātus var nomaskēt arī svaigi ziedi un sveces. Tāpat regulāri jāmazgā gultas veļa un mīkstie pledi. Laiku pa laikam jāmet slinkums pie malas un jāizmazgā arī aizkari, taču, ja tie un paklāji ir tik ļoti pievilkušies ar smakām, ka nekas cits nepalīdz, jāapsver doma iegādāties jaunus logu rotājumus un grīdas dekorus. Guļamistabu un dzīvojamās istabas sienas reizēm ieteicams noslaucīt ar mitru lupatiņu.
Virtuve ir telpa, kurā smakas izplatās visātrāk. Ēdiena gatavošanas rezultātā gaisā nokļūst tauki, kas pielīp pie sienām, virsmām un grīdām, tāpēc vienmēr izmanto tvaiku nosūcēju. Atstāj to ieslēgtu vēl arī kādu brīdi pēc ēdiena pagatavošanas. Skapīšu virsmas un leti dienas beigās noslauki ar paša gatavotu vai veikalā iegādātu tīrīšanas līdzekli. Regulāri sūc virtuves grīdu, īpaši, ja mājā dzīvo arī bērni un mājdzīvnieki. Tāpat nedrīkst aizmirst arī par durvju un sienu tīrīšanu.
Pēc katras ēdiena gatavošanas reizes noslauki plīti un blakus esošās virsmas, bet dienas beigās izslauki izlietni. Ja nepatīkams aromāts jūtams arī trauku mazgājamajā mašīnā, augšējā plauktiņā novieto tasīti ar etiķi un ieslēdz ierīci uz vienu mazgāšanas ciklu. Ledusskapja smakas absorbēs dzeramā soda un kafija. Regulāri iznes miskasti un neļauj tai sakrāties ar kaudzi.
Vannasistabu iecienījis pelējums, tāpēc šī telpa regulāri jāvēdina, turklāt mazgājoties vienmēr jāieslēdz ventilators. Svaiga gaisa apmaiņa ir būtiskākā prasība šīs telpas uzturēšanai. Ja tavā vannasistabā nav ierīkots ventilators, atver logu. Ja nav arī loga, tad turi atvērtas telpas durvis.
Izlietni un vannu regulāri tīri ar speciālajiem tīrīšanas līdzekļiem, bet sienas noslauki ar mitru sūkli. Tāpat mazgā grīdu un tīri tualetes podu. Ja tavā mājā ir vairākas vannasistabas, no kurām kāda netiek izmantota ikdienā, reizi pa reizei atgriez krānu, tualetes podā nolaid ūdeni un atver logus un durvis.
Foto: Pixabay.com