abc.lv skaitļos

Lietotāji online53
Aktīvie uzņēmumi24983
Nozares raksti1162
Ekspertu atbildes3041
Kā atjaunot virtuves skapīšus? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā atjaunot virtuves skapīšus?

Kā atjaunot virtuves skapīšus?
Autors: maz ngibad/flickr.com

Ja nav vēlmes tērēt naudu, iegādājoties jaunus virtuves skapīšus, bet tā vietā pārveidot, atjaunot vai atsvaidzināt vecos, pastāv daudz veidu, kā tiem piešķirt jaunu izskatu un pat funkcijas. Visbiežāk vecās mēbelēs kļūst nelietojamas, jo zaudē savu funkcionalitāti, proti, durvis nav iespējams pilnībā aizvērt vai arī tās čīkst, ir izlūzusi eņģe vai nokritis rokturis. Atjaunošanas darbiņa paveikšanai būs nepieciešami daži standarta rīki, kā arī turpmāk rakstā norādītie padomi.

Sagatavošanās

Mēbeļu atjaunošanas process ietver vairākus posmus, un to iespējams paveikt paša spēkiem, arī bez iepriekšējas pieredzes. Var gadīties, ka pirms atjaunošanas uzsākšanas būs nepieciešams plauktus atskrūvēt un noņemt no sienas, izņemt visus plauktus, notīrīt putekļus un nomazgāt virsmas ar mitru drāniņu, un visbeidzot – ar smilšpapīru noslīpēt bojātās vietas. Noņem visus dekoratīvos elementus, tostarp rokturus, stiklojumu, līstes un citus, kā arī atbrīvo virsmas no vecās krāsas vai lakas. 

Krāsošana

Virtuve, iespējams, šķiet nemājīga un tumša, jo tumšajos toņos krāsotie skapīši ir uzsūkuši no telpas visu gaismu. Atjaunojot skapīšu krāsu, var atsvaidzināt arī virtuves dizainu kopumā, padarot telpu vizuāli plašāku; izmanto gaišus toņus. Kamēr vien skapīši un to durvis un plaukti ir stabili, tos var gluži vienkārši notīrīt un uzklāt jaunu krāsas kārtu – un nedēļas nogalē virtuvi pārvērst no nemājīgas līdz gaišai un saulainai.

Jāņem vērā: ja uz skapīša virsmas ir mikroplaisas, caurumi un citi nelīdzenumi, tie pirms krāsošanas jāaizpilda ar koka pildvielu. Tāpat tā virsmas ieteicams pārklāt ar grunti, kas nepieciešama, lai krāsu būtu viegli uzklāt un tā turētos pēc iespējas ilgāk.

Banner 280x280

Lai skapīti atjaunotu, reizēm nepietiek ar tās krāsojuma un/vai lakas atjaunošanu vien. Var izmantot dažādas metodes: trafaretu, dekupāžu, mozaīku vai aplikāciju, vecināšanu. Arī spilgtas krāsas un sarežģīti raksti noteikti piešķirs mēbelei jaunu, svaigu skatu.

Papildu funkcijas

Paplašini uzglabāšanas vietas virtuves, uzstādot izvelkamo plauktu vienā vai daļā skapīšu. Šāda veida plaukts atgādina seklu atvilktni, ko var izbīdīt, lai ērtāk piekļūtu tiem priekšmetiem, kas glabājas skapja pašā aizmugurē.

Virtuves traukus var glabāt aiz aizvērtām durvīm, taču var arī (ja trauki ir interesanti un izrādīšanas vērti) tos izcelt, skapītim vai pat vairākiem noņemot durvis un ievietojot tajos, piemēram, šķīvju turētāju. Ja durvis tomēr nepieciešamas, var ievietot caurspīdīgas stikla durvis. Atvērta tipa skapīši padarīs telpu vizuāli plašāku.

Apgaismojums

Autors: lakelandliquidation/flickr.com
Autors: lakelandliquidation/flickr.com

Ļoti bieži virtuvēs nav pietiekama apgaismojuma, jo tā izvietošanai nav vietas. Kāpēc gan apgaismojumu neierīkot zem virtuves skapīšiem vai pat tajos iekšā – zem plauktiem? Piestiprinot zem tiem vai skapju plauktiem LED gaismas joslas, tās, pirmkārt, izskatīsies lieliski, turklāt lieti noderēs arī kā darba apgaismojums, kā arī nodrošinās izkliedēta apgaismojuma efektu visā telpā; vienlaikus LED josla un tās vadi nebūs manāmi.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu