abc.lv skaitļos

Lietotāji online41
Aktīvie uzņēmumi24941
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
Kā atjaunot virtuves skapīšus? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā atjaunot virtuves skapīšus?

Kā atjaunot virtuves skapīšus?
Autors: maz ngibad/flickr.com

Ja nav vēlmes tērēt naudu, iegādājoties jaunus virtuves skapīšus, bet tā vietā pārveidot, atjaunot vai atsvaidzināt vecos, pastāv daudz veidu, kā tiem piešķirt jaunu izskatu un pat funkcijas. Visbiežāk vecās mēbelēs kļūst nelietojamas, jo zaudē savu funkcionalitāti, proti, durvis nav iespējams pilnībā aizvērt vai arī tās čīkst, ir izlūzusi eņģe vai nokritis rokturis. Atjaunošanas darbiņa paveikšanai būs nepieciešami daži standarta rīki, kā arī turpmāk rakstā norādītie padomi.

Sagatavošanās

Mēbeļu atjaunošanas process ietver vairākus posmus, un to iespējams paveikt paša spēkiem, arī bez iepriekšējas pieredzes. Var gadīties, ka pirms atjaunošanas uzsākšanas būs nepieciešams plauktus atskrūvēt un noņemt no sienas, izņemt visus plauktus, notīrīt putekļus un nomazgāt virsmas ar mitru drāniņu, un visbeidzot – ar smilšpapīru noslīpēt bojātās vietas. Noņem visus dekoratīvos elementus, tostarp rokturus, stiklojumu, līstes un citus, kā arī atbrīvo virsmas no vecās krāsas vai lakas. 

Krāsošana

Virtuve, iespējams, šķiet nemājīga un tumša, jo tumšajos toņos krāsotie skapīši ir uzsūkuši no telpas visu gaismu. Atjaunojot skapīšu krāsu, var atsvaidzināt arī virtuves dizainu kopumā, padarot telpu vizuāli plašāku; izmanto gaišus toņus. Kamēr vien skapīši un to durvis un plaukti ir stabili, tos var gluži vienkārši notīrīt un uzklāt jaunu krāsas kārtu – un nedēļas nogalē virtuvi pārvērst no nemājīgas līdz gaišai un saulainai.

Jāņem vērā: ja uz skapīša virsmas ir mikroplaisas, caurumi un citi nelīdzenumi, tie pirms krāsošanas jāaizpilda ar koka pildvielu. Tāpat tā virsmas ieteicams pārklāt ar grunti, kas nepieciešama, lai krāsu būtu viegli uzklāt un tā turētos pēc iespējas ilgāk.

Lai skapīti atjaunotu, reizēm nepietiek ar tās krāsojuma un/vai lakas atjaunošanu vien. Var izmantot dažādas metodes: trafaretu, dekupāžu, mozaīku vai aplikāciju, vecināšanu. Arī spilgtas krāsas un sarežģīti raksti noteikti piešķirs mēbelei jaunu, svaigu skatu.

Papildu funkcijas

Paplašini uzglabāšanas vietas virtuves, uzstādot izvelkamo plauktu vienā vai daļā skapīšu. Šāda veida plaukts atgādina seklu atvilktni, ko var izbīdīt, lai ērtāk piekļūtu tiem priekšmetiem, kas glabājas skapja pašā aizmugurē.

Virtuves traukus var glabāt aiz aizvērtām durvīm, taču var arī (ja trauki ir interesanti un izrādīšanas vērti) tos izcelt, skapītim vai pat vairākiem noņemot durvis un ievietojot tajos, piemēram, šķīvju turētāju. Ja durvis tomēr nepieciešamas, var ievietot caurspīdīgas stikla durvis. Atvērta tipa skapīši padarīs telpu vizuāli plašāku.

Apgaismojums

Autors: lakelandliquidation/flickr.com
Autors: lakelandliquidation/flickr.com

Ļoti bieži virtuvēs nav pietiekama apgaismojuma, jo tā izvietošanai nav vietas. Kāpēc gan apgaismojumu neierīkot zem virtuves skapīšiem vai pat tajos iekšā – zem plauktiem? Piestiprinot zem tiem vai skapju plauktiem LED gaismas joslas, tās, pirmkārt, izskatīsies lieliski, turklāt lieti noderēs arī kā darba apgaismojums, kā arī nodrošinās izkliedēta apgaismojuma efektu visā telpā; vienlaikus LED josla un tās vadi nebūs manāmi.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

"Sadales tīkls": Elektroapgādes apskats par 2022. gada 2. ceturksni

2022. gada 2. ceturksnī turpinājies mikroģenerācijas un elektrostaciju attīstības intereses vilnis. Elektrostaciju (ar ražošanas jaudu virs 11,1 kW) jomā lauvas tiesa projektu joprojām ir attīstības procesā. Savukārt sistēmai pieslēgto mikroģeneratoru skaits pusgada laikā audzis vairākkārt (no 2145 pieslēgtiem mikroģeneratoriem 2021. gada beigās līdz 4816 2022. gada 30. jūnijā), un temps turpina pieaugt.

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.