Kāpēc remontēt?
Mājoklī tiek pavadīta liela dienas daļa. Īpaši, kamēr vēl nav beigusies pandēmija, liela daļa cilvēku strādā no mājām. Dažādi pētījumi ir norādījuši, ka mājas iekārtojums tiešā veidā ietekmē cilvēka labsajūtu produktivitāti gan darbā, gan citās ikdienas aktivitātēs. Mājokļa regulāra uzturēšana palīdz izvairīties no nepieciešamības veikt ievērojami lielākus remontus pēc kāda laika.
Ar ko sākt remontu?
Šis, protams, ir ļoti āķīgs jautājums, jo katrs mājoklis un tā stāvoklis ir citādāks. Kādā jāmaina elektrība un santehnika, taču citā pietiek vien ar nelielām kosmētiskām darbībām. Tomēr ir vairāki principi, kas palīdz remontdarbus paveikt lētāk un efektīvāk, neizmantojot hipotekāro kredītu remontam. Būtu ieteicams plānot remontdarbus savlaicīgi uz priekšu un apzināt pilnīgi visu, kas mājoklī darāms. Šādi iespējams nodrošināties, ka būs pieejami darbinieki, kas remontu paveiks, kā arī – veicamie darbi nepārklāsies (piemēram, netiks izflīzēta vannasistaba, caur kuru vēlāk būs jāvelk elektrības vadi). Visus remontdarbus plānojot vienlaicīgi, iespējams arī izvairīties no ilgāka diskomforta – visa iedzīve mēnešiem nestāvēs kastēs un nebūs jādzīvo "uz koferiem".
Kā finansēt remontu?
Lielākais šķērslis apjomīgākiem remontdarbiem bieži ir tieši finanses. Noderīgi būtu, ja jau laikus tiktu veikts uzkrājums. Būvniecības eksperti norāda, ka mājokļa nolietojums parasti ir 1-2% gadā. Tieši šādu summu būtu ieteicams gadā atlikt remontam. Piemēram, ja mājoklis maksā 50 tūkstošus, tad gadā vajadzētu remontdarbiem atlikt 500–1000 eiro. Piecos gados tie būtu jau 5000 eiro, kas ļautu veikt visai acīmredzamus mājokļa uzlabojumus – vai tie ir tikai interjera līmenī vai nopietnāki – tas jau atkarīgs no katras situācijas.
Kur atrast meistarus?
Vislabākā metode, protams, ir pozitīvas atsauksmes no paziņām, jo par labiem meistariem cilvēki vienmēr turpina runāt. Ja zināt, ka kāda paziņa vai kaimiņš ir veicis labu remontu, uzvaicājat kontaktus. Šeit gan jārēķinās ar to, ka labiem meistariem vienmēr būs darbs un tie nevarēs uzsākt darbus nekavējoties. Bet noteikti ir vērts pagaidīt.
Ja tomēr nav iespējams atrast kontaktus šādā veidā, tos var meklēt arī ar sludinājumu portālu starpniecību – gan ss.com, gan dažādos profesionāļu portālos kā getapro.lv u.c.
Lai lēmums par būvēšanas vai īpašuma pirkšanas finansiālo atbalstu nav jāpieņem steigā, tas ir jāizdara gudri. Šeit talkā arī var nākt
Sortter, kur pieejami ne tikai dažāda veida kredītu salīdzināšana, bet arī aprakstīti Latvijas iedzīvotājiem aktuāli jautājumi par nekustamo īpašumu Sortter
blogā.