abc.lv skaitļos

Lietotāji online43
Aktīvie uzņēmumi24956
Nozares raksti1123
Ekspertu atbildes3041
Kā iekārtot bēniņu stāvu? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā iekārtot bēniņu stāvu?

Kā iekārtot bēniņu stāvu?
Autors: Key West Real Estate/flickr.com

Papildu dzīvojamās platības izbūve bēniņos – mansarda izveide – var būt lielisks veids, kā maksimāli izmantot savas mājas kvadrātmetrus. Bet, lai maksimāli izmantotu šo telpu, ir jātiek galā ar dažiem izaicinājumiem, kas īpaši attiecas uz bēniņiem – sākot no ļoti slīpiem griestiem un neērta plānojuma līdz vājam vai pat neesošam apgaismojumam un ventilācijai. Kā tad iekārtot bēniņu stāvu?

Vietas izvērtēšana

Veic pilnīgi visas bēniņu telpas platības aprēķinus, ieskaitot mazākos kaktus un šaurākos stūrus, jo ir ļoti daudz iespēju, kā šaurām vietām interjerā atrast praktisku pielietojumu. Lai gūtu priekšstatu par to, kādas mēbeles bēniņos varētu izvietot, iegūtos mērījumus var salīdzināt ar, piemēram, viesistabas vai guļamistabas plānojumu.

Par ko bēniņus pārveidot?

Autors: Rene Meijer/flickr.com
Autors: Rene Meijer/flickr.com

Viens no populārākajiem variantiem ir papildu guļamistabas iekārtošana bēniņos. Sevišķi tas varētu patikt bērniem un pusaudžiem – bēniņu guļamistabā ir vairāk privātuma, turklāt, pareizi iekārtojot, tā var kļūt arī ļoti omulīga un gaiša. Telpas taupības nolūkos (ja bēniņi nav visai plaši) var izveidot iebūvēto gultu (ar papildu vietu mantu glabāšanai), savukārt jumta slīpumu abpus tai var izmantot plauktiem vai skapim. Jāņem vērā, ka gultas pusaudžiem un pieaugušajiem vislabāk ir novietot zem griestu augstākās daļas.

Pateicoties to īpašajai atmosfērai un privātumam, bēniņi var kļūt arī par teicamu vietu arī darbistabai vai pat studijai. Ja bēniņos ir izbūvēti plaši logi, telpa lieliski kalpos kā mākslinieka darbnīca.

Vizuāla telpas palielināšana

Banner 280x280

Bēniņus, tāpat kā jebkuru citu telpu, iespējams vizuāli palielināt ar baltās krāsas un gaismas palīdzību. Pat ja ierasti tu izvairies no neatšķaidītas baltās krāsas izmantošanas uz griestiem, sienām un grīdas, bēniņos tieši tā var palīdzēt paplašināt telpu. Turklāt augšstāvā šādā tonī krāsota telpa, tā kā tā atrodas tālu no mājas ieejas, nav tik grūti kopjama.

Neatkarīgi no tā, vai izvēlies baltu vai citu gaišu toni, grīdas krāsošana var būt gudra izvēle bēniņos: tā atstaro vairāk gaismas nekā dabiski apstrādāts koks.

Jumta slīpuma izmantošana

Jumta slīpums ir telpa, kurā cilvēks nespēs pārvietoties, nesaliecoties, taču tas nenozīmē, ka tai jāpaliek neizmantotai. Te var izbūvēt zemos plauktus, novietot mīkstus pufus sēdēšanai vai pat novietot – vai iebūvēt – rakstāmgaldu. Lielajos mājas preču un interjera veikalos ir ļoti plaša materiālu izvēle, lai jebkurš atrastu dažādus moduļus, kas atbildīs nepieciešamībai. Protams, plauktus un citas mēbeles var veidot arī paša rokām.

Logi un apgaismojums

Iekārtojot bēniņos dzīvojamo platību, vispirms noteikti jāgādā par papildu dienasgaismu telpā, ierīkojot arī logus. Visbiežāk tiek izbūvēti jumta logi, lai ļautu saules gaismai apspīdēt lielāku telpas platību. Ja telpa tiks izmantota kā guļamistaba, logus var aizklāt ar īpašām žalūzijām vai pat aizkariem.

Mākslīgā apgaismojuma vajadzībām pamatā izmanto griestos iebūvētus apgaismes ķermeņus, kas dod vienmērīgi izkliedētu gaismu, savukārt mājīgākas noskaņas radīšanai derēs arī dažādas stāvlampas.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.