abc.lv skaitļos

Lietotāji online22
Aktīvie uzņēmumi24951
Nozares raksti1122
Ekspertu atbildes3041
Kā iekārtot garderobi? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā iekārtot garderobi?

Kā iekārtot garderobi?
Foto: inspired elements/flickr.com

Lielākoties cilvēka ikdienas rutīna sākas un beidzas ar drēbju skapi, tāpēc tam vajadzētu būt labi organizētai, viegli pieejamai, praktiskai un, jā, – arī glīti iekārtotai vietai. Kad ir pienācis laiks izstrādāt jaunu skapja organizēšanas sistēmu, jāņem vērā daži vispārīgi noteikumi.

Inventarizācija

Vispirms nepieciešams veikt skapī esošo mantu inventarizāciju. Šie aprēķini palīdzēs noteikt, cik daudz vietas būs nepieciešams drēbju pakaramajiem, plauktiem un piederumiem. Kad būs apzināts un apkopots drēbju un mantu apjoms, būs arī iespējams efektīvāk veidot un sakārtot savu garderobi.

Vieta garām drēbēm

Foto: EmyrKing/flickr.com

Iekārtojot garderobi vai skapi, noteikti vispirms jāizveido brīva, pietiekami ietilpīga vieta tām drēbēm, kas tiks glabātas uz pakaramajiem (ziemas mēteļi, jakas, kleitas, uzvalki), un tikai pēc tam jāiekārto atvilktnes un plauktus. Garu apģērbu pakarināšanai vajadzētu paredzēt vidēji 45-60 centimetrus vietas (horizontāli).

Apģērbu locīšana

Lai saglabātu apģērba formu, nebojātu audumu un vienlaikus organizētu vietu garderobē, dažādus adījumus, džinsa bikses, džemperus un t-kreklus atvilktnēs vai plauktos uzglabā salocītus. Ja šādā veidā tie tiek glabāti atvilktnēs, piemēram, kreklus var organizēt pēc krāsas vai piegriezuma. Salocītu apģērbu novietojot kaudzītēs plauktos, un lai izvairītos no to apgāšanās, ievēro: divi līdz četri džemperi, pieci līdz seši krekli un četri līdz seši džinsi vienā kaudzītē.

Sezonalitāte

Banner 280x280

Ja skapī trūkst vietas, pārvieto savu nesezonas apģērbu (pavasaris/vasara un rudens/ziema) no skapja pieejamākajiem punktiem uz sekundāro skapi vai nepieejamākām uzglabāšanas vietām. Papildu grozi un kastes organizēšanās ziņā dara īstus brīnumus, jo ļauj noglabāt nesezonas apģērbu, apavus un piederumus priekšdienām.

Garderobes nodalījumi

Foto: Phara Elsen/flickr.com

Ja ģimenei ir koplietošanas skapis, ir ieteicams to nodalīt, nevis glabāt visu apģērbu vienuviet. Tas novērsīs jebkādus turpmākus strīdus par otra vietas pārblīvēšanu vai drēbju jaukšanu. Jāņem vērā, ka sieviešu apģērbs aizņem vairāk vietas nekā vīriešu apģērbs, un tam ir nepieciešams arī vairāk vertikāli uzglabājamā apģērba zonas (proti, pakaramo).

Papildu vieta arī apaviem

Vidēji sievietei ir 40 apavu pāri, savukārt vīriešiem – vidēji 10 pāri. Tāpēc, iekārtojot garderobi, noteikti ir jāparedz papildu vieta arī apaviem (it sevišķi – nesezonas). Plakanā plauktā var ietilpt vairāk apavu, un tos vislabāk glabāt, novietojot viena apava papēdi pie otra purngala, lai nodrošinātu maksimālu telpas funkcionalitāti.

Plauktu sistēmas

Labs risinājums garderobes organizēšanai mūsdienās ir ērtās, pielāgojamās plauktu sistēmas; tās sniedz daudzas priekšrocības, kas krietni atvieglos ikdienu – ir iespēja izvēlēties pakaramos stieņus, plauktus, iebūvētas atvilktnes un nodalījumus, kā arī koriģēt to izmērus, lai pielāgotu skapī glabājamo mantu saturam.

Liels šo sistēmu pluss ir tas, ka iebūvējamā skapja iekšieni jebkurā mirklī būs iespējams transformēt un mainīt, pievienot uzglabāšanas kastes un citas lietas, kas padarīs skapja izmantošanu vēl ērtāku. Viena no būtiskākajām šāda skapja priekšrocībām vietas ekonomija, jo tiek izmantotas bīdāmās durvis, kuru atvēršanai nav nepieciešams ieplānot papildu vietu skapja sānos.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.