Kā iekārtot svētku interjeru Zilā ūdens tīģera gada noskaņās? Stāsta dizainere
Tiek uzskatīts, ka Zilā ūdens tīģera gadā visam jābūt zilā krāsā. Tomēr tā vis nav! Kaut arī zilā krāsa 2022. gadam piestāv visvairāk, tik pat lielu uzsvaru var likt uz zaļo, zelta, melno un balto krāsu. Lai sajustu Zilā tīģera auru, tirdzniecības centra internetā 220.lv interjera dizaina eksperte Anna Ilmere dalās padomos, kā iekārtot Ziemassvētku un Jaunā gada galda klājumu un apkārtējo telpu. Šoreiz modē – lauku stils, zilā krāsa, rotaļīgs glamūrs, džungļi un joprojām aktuālais skandināvu stils.
Lauku stils, atsaucot atmiņā lauku muižu eleganci
Lauku dabas atmosfēra izcili saskanēs ar jauno Zilā ūdens tīģera gadu – jo tuvāk dabai, jo labāk! Izdzirdot vārdu “lauki” pirmās asociācijas, kas rodas attiecībā uz interjeru, ir koka elementi, dažādi dabīgie vai mākslīgie zaļumi un elementi piezemētākos toņos. Šādu tematiku pārsvarā izvēlas cilvēki, kam patīk lauku klusums un miers, tāpēc kopējā noskaņa jārada mērenā krāsu paletē - baltā, krēmkrāsas, brūnā. Savukārt materiālu izvēlē dominē dabiskie elementi - tie var būt lina tekstilizstrādājumi, koka dēlīši uzkodu pasniegšanai, kā arī piparkūku sirsniņas ar vārdiem, ko var izmantot galda karšu vietā.
Kas attiecas un dekoriem, eksperte iesaka izmantot skaistus keramiskus traukus un koka svečturus. Šāda galda dekorēšanā vienmēr noderēs materiāli no dabas - pušķi no egļu zariem un uz galda izlikti čiekuri radīs dzīvīgu un dabīgu koptēlu. Lai galda klājums nebūtu pārāk raibs, var izvēlēties traukus, kas ir vienā krāsā, bet dažādās formās vai stilā. Mazliet elegances piešķirs balti porcelāna trauki, kas, savienojumā ar dabiskiem materiāliem, atsauks atmiņā lauku muižu eleganci. Savukārt tiem, kas vēlas veidot vienotu kopskatu, zem katram viesim paredzētā trauku komplekta, var palikt vienāda izmēra lielos šķīvjus vai vienādus galda paliktņus.
Rotaļīgs galda klājums ar zilo pieskaņu
Tīģeris mīl ūdeni, kam ir raksturīga zilā krāsa, bet viņa personību veido oranžais, sarkanais un zeltainais tonis. Ugunīgas nokrāsas neapšaubāmi piešķirs spēku, centību un pārliecību, un šīs īpašības būs ļoti noderīgas gaidāmajā 2022. gadā. Dizainere norāda, ka interjerā var izmantot tradicionālā stila mēbeles, kur dominē tumšas krāsas. Klājot svētku galdu, būtu ieteicams izvēlēties trīs galvenos akcentus - spilgtas un kontrastējošas krāsas, bagātīgus rotājumus un greznus traukus.
Drīkst apvienot sniega balto un spilgti zilo krāsu, kam piestāvēs arī pelēki un sarkanīgi akcenti. Galda klājumā var izmantot zilu galdautu vai galda celiņu uz kā izcelsies baltas krāsas trauki un citi aksesuāri. Kā papildu akcentu var pievienot zilās krāsas tekstilizstrādājumus vai papīra salvetes. Pieskaņojot rotaļīgas detaļas, piemēram, mazas ziemeļbriežu figūriņas - varēs iepriecināt mazākos ģimenes locekļus. Svētku noskaņu palīdzēs radīt liels skuju vainags galda centrā, tradicionālie svečturi un statīvs, kurā ēdienus var salikt vairākos līmeņos. Klājot krāšņu galdu, var kombinēt tradicionālos rotājumus, tai skaitā senlaicīgas stikla glāzes, kas blakus modernā dizaina traukiem, izskatīsies lieliski.
Glamūrīgais Jaunais gads zeltā un sudrabā
Šis stils ļoti daudziem ikdienā mēdz būt nepieņemams, tomēr Vecgada vakars ir īstais laiks nelielām pārmērībām. Turpina A.Ilmere: “Ir vērts atcerēties, ka tīģeris ir melanholisks dzīvnieks, tāpēc labāk pieturēties pie minimālisma, bet ar izsmalcinātību. Zelta krāsa vienmēr rada svinīgu noskaņu, un tās apvienojums ar sudraba krāsu ir klasika, kas eleganti iekļausies modernā, kontrastējošā interjerā.”
Tiem, kas vēlas, lai svētku galds spīdētu zeltā, bet vienlaikus būtu gaumīgs, dizainere iesaka veidot vieglu kompozīciju un nepārspīlēt ar detaļām. Galvenie akcenti var būt mirdzošas zelta sveces. Zelta akcenti labi izskatīsies kopā ar melniem moderna stila traukiem. Vēl viens gaumīgs un mirdzošs akcents var būt stikla kupoli, zem kuriem saliktas lampiņu virtenes.
Joprojām tik aktuālais skandināvu stils
Kā ierasts, skandināvu stilā dominē baltā, melnā un pelēkā krāsa. Turpina A.Ilmere: “Melnā krāsa ir bijusi liela interjera tendence, un tā var radīt īstu drāmu uz Jaunā gada galda, un, kā zināms, arī spēks un pastāvēšana par sevi ir raksturīga tīģerim.”
Dizainere norāda, ka var izmantot melnus galda celiņus vai galda paklājiņus. Tāpat arī nevajag aizmirst par kāda auga pievienošanu, piemēram, eikalipta zariņu. Interjerā vajadzētu iesaistīt estētiku ar metāliskiem elementiem, piemēram, vara vai koka Ziemassvētku rotājumiem un Ziemassvētku gaismām komplektā ar eikalipta vītnēm un vainagiem. Melnā un pelēkā krāsa, kas tradicionāli nav pati svinīgākā no krāsu salikumiem, var neizraisīt Ziemassvētku prieku, taču šis galda klājums ir vienkārši neatvairāms apvienojumā ar zelta svecēm, melniem metāla lukturiem, melniem traukiem, pelēku galdautu un daudziem eikalipta zaļumiem, tā radot svinīgu un cēlu noskaņu.
Džungļu zaļais
Šeit nav vietas liekiem jautājumiem – zaļā krāsa ir visa pamatā. Zaļais nomierina un iedveš mieru, tomēr svarīgākais ir izvēlēties pareizus toņus, ar ko zaļo krāsu apvienot. Anna Ilmere stāsta, ka, klājot galdu, nebūs nepieciešams zaļais galdauts vai zaļie trauki. Šī stila centrālā doma vijas ap egļu vai tūju zariņiem, augļiem un ziediem. Lai iegūtu svaigu un mierīgu zaļo, var eksperimentēt ar visu toņu spektru, sākot no tumši zaļajiem līdz maigi zaļajiem. Lai radītu kontrastu, var ienest zelta svētku dekorus un nelielus zelta kociņu. Savukārt, lai interjeru padarītu izsmalcinātāku, var novietot melnus galda piederumus.