Kā ietaupīt ūdeni, laistot dārzu
Visiem patīk skaists dārzs, tomēr tā kopšanai tiek patērēts pārāk liels ūdens daudzums. Karstajās vasaras dienās iemācies efektīvi laistīt dārzu, taupot ūdeni un samazinot ikmēneša rēķinu.
Laisti mauriņu taupīgi
Vasarā mauriņu nepieciešams laistīt reizi piecās septiņās dienās. Ja kārtīgi nolijis, vari uzskatīt, ka mauriņš ir saņēmis nepieciešamo ūdens daudzumu. Seko līdzi laika prognozei – ja tuvākajās dienās sola lietu, nesteidzies ar laistīšanu un sagaidi lietus mākoņus.
Neļauj ūdenim iztvaikot
Ūdens karstajā vasaras saulē iztvaiko ļoti ātri, tāpēc izvairies no laistīšanas dienas vidū. Lai ietaupītu ūdeni un augi saņemtu nepieciešamo mitrumu, laistīšanas darbus veic no agra rīta un vēlā vakarā.
Izmanto lietus ūdeni
Lietus ūdens uzkrāšanas sistēmas ir lielisks izgudrojums, bet, ja tev tāda nav "pa kabatai", izmanto konteineru, mucu vai jebko citu, kur var uzkrāt lietus ūdeni. Tādējādi dārza laistīšanai nebūs nepieciešams izmantot dzeramo ūdeni, kas, savukārt, nozīmē arī mazāku rēķinu mēneša beigās.
Izmēģini pilienveida apūdeņošanas sistēmu
Ir pienācis laiks aizstāt ūdens izsmidzinātājus ar pilienveida apūdeņošanas sistēmu. Tā ir ļoti efektīva, jo apūdeņo tieši augu saknes, ļaujot ievērojami ietaupīt ūdeni. Izmantojot šādu sistēmu, iespējams sekot līdzi ūdens patēriņam un to kontrolēt ar taimera palīdzību.
Nosaki laistīšanas ilgumu
Ja neesi iegādājies automātisko ūdens izsmidzinātāju vai citu apūdeņošanas sistēmu taimeri, seko līdzi dārza laistīšanas ilgumam, uzstādot atgādinājumu savā mobilajā telefonā.
Izvēlies vietējos augus
Labākais veids, kā nodrošināt veselīgu un skaistu dārzu, ir vietējo augu izvēlēšanās. Tie laika gaitā it automātiski pielāgojušies vietējam klimatam, tādējādi aiztaupot īpašas rūpes. Ja tomēr vēlies iegādāties arī kādu eksotisku augu, sākumā rūpīgi iepazīsties ar tā dzīvei nepieciešamo apstākļu aprakstu.
Ievēro efektīvu laistīšanas stilu
Ūdens vislabāk uzsūcas augsnē, ja to izsmidzina īsiem pārrāvumiem. Pārliecinies, ka esi notēmējis uz auga kātu, nevis kuplo lapotni.
Foto: pixabay.com