Kā izveidot epoksīda grīdu?
Lai gan ir vairāki profesionāli uzņēmumi, kas piedāvā dažādus grīdu – tostarp arī epoksīda grīdu – ieklāšanas pakalpojumus, ja vēlies ietaupīt līdzekļus, šo darbu ir iespējams arī paveikt pašam. Epoksīda grīdas pārklājums grīdu var padarīt pievilcīgāku, turklāt šo pārklājumu var izmantot arī kā aizsarglīdzekli betona grīdām. Šāda veida grīdas ir labi piemērotas arī dzīvojamām telpām kā alternatīva flīzēm, jo ir ūdensnecaurlaidīgas.
Grīdas sagatavošana
Lai ieklātu epoksīda pārklājumu, vispirms jāsagatavo grīdas virsma. Caurumus un šķirbas aiztaisa ar špakteļmasu un grīdu, ja nepieciešams, slīpē. Turklāt, lai notīrītu grūti iztīrāmus traipus, iespējams, jāveic ķīmiska tīrīšana un mazgāšana.
Putekļu un gružu savākšana
Pēc virsmas slīpēšanas jāsavāc visi putekļi un gruži, kas radušies slīpēšanas laikā. Sīkāko putekļu savākšanai lieti noderēs rūpnieciskais putekļusūcējs. Ja uz virsmas paliks gruži un putekļi, tie tiks iesprostoti epoksīda pārklājumā un tas tādējādi būs mazāk izturīgs.
Epoksīda grunts un java
Pēc putekļu savākšanas ir pienācis laiks gruntēt grīdu ar epoksīda grunti. Šo soli ieteicams veikt, jo tas grīdas virsmai dos ilgāku mūžu. Turklāt gruntēšana radīs labāku saķeri ar gala pārklājumu, turklāt tādējādi tiks novērsta gaisa burbuļu veidošanās.
Pirms epoksīda grunts uzklāšanas pārliecinies, ka telpa ir labi vēdināta. Vēlams gruntēt divos slāņos. Virsmas ar nepilnībām, piemēram, plaisām vai caurumiem, var aizpildīt ar epoksīda javu. Atceries, ka, strādājot ar epoksīda sveķiem, jālieto aizsargbrilles un cimdus.
Pirmās kārtas sajaukšana
Ar elektrisko maisītāju sajauc galvenos komponentus un dažādus papildu piemaisījumus, kas kopā nodrošina šķīduma cietēšanu. Neaizmirsti pareizi sajaukt komponentus, jo rezultāts noteiks pārklājuma izturību. Vāji un lipīgi pārklājumi ir sliktas sastāvdaļu sajaukšanās rezultāts. Gatavo maisījumu lej uz sagatavotas grīdas un izlīdzina.
Kvalitatīva veltnīša izmantošana
Gatavā epoksīdsveķu masas maisījuma uzklāšanas metode ir līdzīga sienu krāsošanai, proti, pārsvarā tiek veikta ar veltnīša palīdzību. Rūpīgai epoksīdsveķu maisījuma uzklāšanai ir svarīgi tas, lai veltnītī nebūtu pūku un putekļu, kā arī tas būtu kvalitatīvs (nepūkotos).
Tāpat kā krāsojot sienas, arī epoksīda masu ieteicams uzklāt divos slāņos. Starp abu slāņu uzklāšanu jāievēro vismaz 24 stundu žūšanas un sacietēšanas laiks. Ja pēc pirmās kārtas uzklāšanas ir redzamas plaisas vai caurumi, pirms nākamā slāņa klāšanas tos jāaizpilda.
Dizaina iespējas
Pirms virskārtas klāšanas ir iespējas variēt ar grīdas izskatu, proti, izmantot kvarca smiltis (gan krāsainas, gan bezkrāsainas) vai dekoratīvos čipsus – krāsainus vai raibus elementus, kas atgādina sīkus čipsus vai skaidas, vai pat iestrādāt grīdā attēlu. Lai iegūtu skaistu un dekoratīvu grīdas segumu un izvairītos no neparedzētām un nevēlamām situācijām, ieteikums meklēt profesionāļa palīdzību.
Gala kārtas klāšana
Pēc pamatslāņa un dekoratīvā slāņa uzklāšanas ir pienācis laiks uzklāt virskārtu: epoksīda apdari. Apdare vai virskārta tiek klāta tādā pašā veidā kā pamatslānis, uzklājot tieši uz grīdas un izlīdzinot ar veltnīti. Dažu produktu komplektācijā var būt arī abrazīvs pretslīdes līdzeklis, piemēram, alumīnija oksīda pulveris, kuru var sajaukt ar virskārtu, lai iegūtu mazāk slidenu virsmu (piemēram, pakāpieniem).