abc.lv skaitļos

Lietotāji online20
Aktīvie uzņēmumi23433
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes2607
Kā izveidot kurpju plauktiņu? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā izveidot kurpju plauktiņu?

Kā izveidot kurpju plauktiņu?
Autors: abc.lv

Nekas nepadara mājokļa priekštelpu nekārtīgāku kā uz grīdas krustu šķērsu izmētāti apavi, tāpēc viens no risinājumiem, protams, ir kārtīgs kurpju plauktiņš. Bet, ja nav vēlmes to pirkt kādā no veikaliem, plauktu ir iespējams pagatavot pašrocīgi. Raksta turpinājumā instrukcija, kā izveidot vienkāršu un ērtu kurpju plauktiņu.

Nepieciešamie instrumenti un materiāli

Kurpju plaukta izgatavošanai būs nepieciešami šādi darbarīki: akumulatora vai elektriskā urbjmašīna un urbji, urbis skrūvju galvu iegremdēšanai, uzgaļi, zāģis, smilšpapīrs, mērlente, zīmulis, krāsojamā ota; nepieciešamie materiāli, savukārt, ir šādi: dažādu izmēru saplākšņi vai koka dēļi (izmēri: divi gabali 800 x 300 x 30 mm, divi gabali 450 x 300 x 30 mm, viens gabals 300 x 390 x 17 mm un viens gabals 300 x 550 x 17 mm), četri ritentiņi (plaukta ērtākai pārvietošanai), 50 mm un 30 mm finiera vai koka skrūves, kā arī krāsa vai laka.

Konstrukcijas sagatavošana

Autors: Ville/flickr.com
Autors: Ville/flickr.com

Ja koka dēļi vai saplākšņi vēl nav sagatavoti nepieciešamajā izmērā, tos vispirms nomēra, izmantojot mērlenti un zīmuli, un sazāģē, kā norādīts augstāk. Ja tiek izmantots koks, dēļu virsmas un kantītes ieteicams noslīpēt ar smilšpapīru, lai izvairītos no skabargām.

Pēc tam veido rāmi: izkārto četras iepriekš sazāģētās 30 mm biezuma saplākšņa vai koka detaļas taisnstūrī tā, lai tās veidotu gatava apavu plaukta formu. Divi garākie dēlīši (800 x 300 x 30 mm) ir paredzēti augšai un apakšai, savukārt īsie (450 x 300 x 30 mm) – sāniem. Jāpārliecinās, ka plaukta malas atrodas vienā līmenī, tad izurbj caurumus skrūvēm un iegremdē tos; urbj vairākus caurumus katrā rāmja stūrī, lai tas būtu stabilāks un drošāks.

Plauktu sagatavošana

Izmantojot 300 x 390 x 17 mm garumu kā apavu plaukta vertikālo sadalītāju, ar zīmuli veic iezīmes tā vidū abās dēļa pusēs. Novieto horizontālo plauktu 300 x 550 x 17 mm uz atzīmētās vietas. Izurbj un iegremdē divus caurumus, nostiprinot dēļus ar 30 mm skrūvēm.

Plauktu montāža

Apgriež apavu plaukta rāmi tā, lai tas atrastos uz sāniem, tad ievieto iepriekš sagatavoto plauktu tajā. Horizontālajam dēlim (plauktam) būtu jāatrodas rāmja sānu malas vidū. Izurbj un iegremdē caurumus, nostiprina horizontālo plauktu ar 50 mm finiera vai koka skrūvēm tā, lai tas būtu centrēts sānu panelī. Tagad piestiprina vertikālo sadalītāju gan rāmja augšējai, gan apakšējai daļai. Pievieno ritentiņus plaukta apakšā, katrā no četriem stūriem.

Apstrāde

Atkarībā no vēlamā izskata apavu plauktiņu var gan krāsot, gan lakot, gan apstrādāt ar kādu aizsardzības līdzekli. Kad tas ir pilnībā nožuvis, novieto plauktu tam paredzētajā vietā. Pateicoties riteņiem, to var viegli pārvietot jebkurā vietā visā mājā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Zemes siltums un solārā enerģija ilgtspējīgai mājai

Zemes siltums un solārā enerģija ilgtspējīgai mājai

Saules bateriju projekti kļūst ar katru dienu populārāki. To nosaka gan elektrības cenu kāpums, gan gāzes cenas. SIA “Divine Heat Company” pārstāvji dalās ar profesionālo un personīgo pieredzi par saules paneļu priekšrocībām. 

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

VNĪ: Latviešu strēlnieku laukuma atjaunotā daļa atvērta sabiedrībai

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) informē, ka Latviešu strēlnieku laukuma – Rīgas valstspilsētas pašvaldības teritorijas – atjaunošanas darbu ietvaros pirmais no trīs atjaunošanas darbu posmiem tuvojas noslēgumam. Laukums ar atjaunotu segumu kopš 13. maija pieejams sabiedrībai, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs R. Griškevičs.

Pielaiko telpu, māju, dārzu