Kā izveidot šūpuļtīklu?
Bieži vien siltajā laikā savas mājas pagalmā gribas atgulties šūpuļtīklā un tieši šādā veida pavadīt savas brīvdienas. Šūpuļtīkls patīk gan pieaugušajiem, gan bērniem. To ir viegli izveidot savām rokām, turklāt atpūsties tajā var ne tikai zem klajas debess, bet arī terasē, nodrošinot brīvā laika pavadīšanu svaigā gaisā arī lietainā laikā.
Piestiprināt šūpuļtīklu pie balsta var gan primitīvā veidā, izmantojot virvi, gan izmantojot mūsdienīgas ierīces – stiprināšanas komplektu detaļas.
Šūpuļtīkla ierīkošanas laikā jāievēro daži nosacījumi. Pareizs risinājums – piekarināt šūpuļtīklu viena metra augstumā no zemes vai grīdas, intervālam starp balsta konstrukcijām, piemēram, kokiem, jābūt trīs metriem. Koka stumbra diametram jābūt ne mazākam par 20cm. Gadījumā, ja pagalmā nav blakus stāvošu koku un balstus nepieciešams veidot pašam, tad intervālu var palielināt par 35cm. Stabus zemē jāiesēdina apmēram metra vai pusotra metra dziļumā.
Būvniecības portāls abc.lv piedāvā apskatīt divus šūpuļtīkla izveidošanas veidus un izvēlēties sev piemērotāko.
Pirmais izveidošanas variants ir nedaudz sarežģītāks nekā otrais, taču arī drošāks:
Garās auduma malas ieloki par 3,8cm. Apšuj izveidoto ieloci.
Īsās auduma malas arī ieloki par 3,8 cm. Izgludini. Tad atkal ieloki par 3,8 cm un atkal izgludini. Tad ieloces piešuj, izveidojot divas līdz trīs šuves. Šuves no malas veido vismaz 2,5 cm attālumā, lai vēlāk pietiktu vietas metāla gredzeniem (luversi, kniedes).
Īsajās malās atzīmē 20 punktus, kas atrodas vienādā attālumā viens no otra. Tieši šajās vietās atradīsies metāla gredzeni.
Vēlāk šajos punktos ievieto metāla gredzenus.
Sagriez virvi 10 vienādos gabalos 2,7 metru garumā.
Saloki virves uz pusēm un piesien tās pie gredzena. Veido tādu mezglu, kāds redzams attēlā. Noliec gredzenu uz zemes un apskaties, vai visas virves ir vienāda garuma. Sanumurē tās no 1 līdz 20.
Tad ievelc virvi metāla gredzenos un sasien stingru mezglu, lai virve nevarētu izslīdēt. Stingri savelc un katru reizi pārbaudi šūpuļtīkla izturību. Virvi ievelc gredzenos kārtīgā secībā, nesakrustojot tās.
Tagad šūpuļtīkls ir gatavs, atliek to piekarināt pie kokiem vai izveidotajiem stabiem. Virvi stingri apsien ap balstiem. Pirms gulties, pārbaudi, vai šūpuļtīkls spēj izturēt tavu svaru.
Otrs šūpuļtīkla izveides variants ir ļoti vienkāršs. Šūpuļtīkls sver ļoti maz, to viegli pārnēsāt, tas ir ideāls risinājums gadījumam, ja mežā plānots sarīkot nometni.
Sagriez brezentu vai segu nepieciešamajos izmēros. Pirms sāc griezt ņem vērā auduma nokari vidū, zem kājām un zem galvas. Gadījumā, ja tā ir sega, tad negriez to un izmanto to tādā izmērā, kādā tā ir.
Īsāko auduma malo savelc kopā. Sasien to ar izturīgu virvi.
Vairākas reizes ap koka stumbru apvij virvi, tad novelc virvi līdz pretim esošam balstam. Arī tur virvi ap koku apvij vairākas reizes. Pateicoties tam, virs šūpuļtīkla būs stingri uzvilkta virve, kuru varēs izmantot, lai iegultos šūpuļtīklā vai celtos ārā.
Ja negribi, lai virve būtu uzstiepta, tad vari sagriezt to divās daļās un abas šūpuļtīkla malas piestiprināt pie balstiem atsevišķi.
Foto: Stock.XCHNG; Wikihow.com