Kā izvēlēties cimdus dārza darbiem?
Ne visiem patīk vai ir ierasts vilkt cimdus, veicot dārza darbus, taču patiesībā to valkāšana ir svarīga, ja vēlies izvairīties no ērkšķiem, skabargām, tulznām un pat infekcijām. Tomēr, tikpat būtiski ir arī tas, kāda veida cimdus izvēlies kādam konkrētam darbam.
Cimdu valkāšana dārzā pasargās rokas no daudzām lietām. Mūsdienās darba cimdu piedāvājums ir ļoti plašs, un tos vari izvēlēties, ņemot vērā izturību, kvalitāti un piemērotību smagu darbu veikšanai.
Cimdi pasargā ne tikai no netīrumiem
Tas, kāpēc dārznieki valkā cimdus, nav tikai tādēļ, lai nodrošinātu, ka rokas un nagi būtu tīri un sausi. Darba cimdu valkāšana palīdz izvairīties no tulznām, sagriešanās un skrambām vai arī pasargāt jau esošās brūces uz ādas no infekcijas. Strādājot ar cimdiem, izvairīsies no kukaiņu kodumiem vai dzēlieniem, kā arī pasargāsi ādu no kaitīgām ķīmiskām vielām, piemēram, herbicīdiem, pesticīdiem un fungicīdiem.
Jāņem vērā arī tas, ka cimdi novērsīs infekcijas nokļūšanu ievainojumos vai sīkās skrambās uz ādas. Lai gan lielākā daļa cilvēku zina, ka brūču tīrība un aizsardzība var samazināt infekcijas risku, daudzi nezina, ka no konkrētiem augiem un augsnēm ir iespējams inficēties ar ādas sēnīšslimībām. Piemēram, ar sēnīšu infekciju sporotrihozi, kas izraisa ādas bojājumus un čūlas, var inficēties no saskarsmes ar slimas rozes ērkšķi vai sfagnu kūdras, tomēr cimdu valkāšana var pasargāt no šīs infekcijas.
Izvēloties dārza cimdus, ir svarīgi, lai tie derētu. Pirms iegādāties, vispirms konkrēta dārza darba veikšanai paredzētos cimdus pielaiko un pārliecinies, ka tie kārtīgi pieguļ tavām rokām, proti, neslīd nost. Tomēr tiem nevajadzētu arī būt pārlieku stingriem, lai neierobežotu tavu spēju strādāt (piemēram, ja ir grūti saliekt pirkstus, rokas ļoti ātri nogurs). Kas vēl būtiski – cimdi ir jāizvēlas atkarībā no veicamā darba.
Darba cimdu veidi
Auduma cimdi – visizplatītākie un lētākie cimdi. Tie parasti ir adīti, izgatavoti no poliestera un kokvilnas un ir mazgājami veļasmašīnā. Auduma cimdi galvenokārt paredzēti ikdienas darbu veikšanai un tam, lai uzturētu rokas tīras. Lai arī audums kā materiāls ne sevišķi labi pasargā rokas no smiltīm, putekļiem un mitruma, tas ir elpojošs un nesvīst.
Ādas cimdi – tie ir dārgāki, taču parasti ūdensnecaurlaidīgi un labāk aizsargā rokas no ērkšķiem, sagriešanās un skrāpējumiem. Tieši cimdi, kas paredzēti darbam ar rozēm, parasti tiek izgatavoti no ādas.
Cimdi ar gumijas pārklājumu – tie ir labākie cimdi roku aizsardzībai, lietojot ķīmiskas vielas, piemēram, herbicīdus, pesticīdus un fungicīdus. Tomēr rokas tajos sakarsīs un pastiprināti svīdīs; ja tev ir alerģija pret lateksu, no šādu cimdu valkāšanas labāk izvairīties.
Neoprēna vai nitrila cimdi – šie cimdi ir izgatavoti no sintētiska gumijas materiāla, lai tie varētu pasargāt rokas un ādu no ķimikālijām, sagriešanās un skrāpējumiem. Tie ir elpojoši un elastīgi, tomēr nepasargās no ērkšķiem.