abc.lv skaitļos

Lietotāji online50
Aktīvie uzņēmumi24983
Nozares raksti1161
Ekspertu atbildes3041
Kā izvēlēties grīdas segumu virtuvei? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā izvēlēties grīdas segumu virtuvei?

Kā izvēlēties grīdas segumu virtuvei?
Autors: Jamison Hiner/flickr.com

Virtuve neapšaubāmi ir mājokļa sirds: telpa, kur tiek pavadīts samērā daudz laika, vai tā būtu maltīšu gatavošana, ēšana, ikdienišķas sarunas ar ģimeni, socializēšanās, trauku mazgāšana vai kafijas dzeršana. Tas nozīmē, ka tā ir arī viena no telpām, kuras grīda tiek lietota ļoti intensīvi, turklāt ir pakļauta mitruma, netīrumu, tīrīšanas līdzekļu, temperatūras maiņas, kā arī citu apstākļu nelabvēlīgai ietekmei. Kā tad izvēlēties grīdas segumu virtuvei, lai tā kalpotu ilgi un labi?

Kāpēc piemērota seguma izvēle ir tik būtiska?

Piemērotākā virtuves grīdas seguma izvēle ir svarīgs lēmums, veidojot un iekārtojot šo telpu. Galu galā virtuves grīda ir viena no visvairāk lietotajām virsmām mājās, tai ir jāiztur regulāra traipu veidošanās (un līdz ar to arī intensīva tīrīšana), pastiprināts mitrums un temperatūras svārstības. Protams, tas nenozīmē, ka arī virtuves grīda nevar būt eleganta, izskatīties skaisti un vienlaikus būt praktiska.

Flīzes

Autors: Christopher Maupin/flickr.com
Autors: Christopher Maupin/flickr.com

Lai nodrošinātu grīdas izturību, kas vienlaikus izskatītos lieliski, turklāt būtu viegli kopjama, lieti noderēs flīzes – viens no labākajiem virtuves grīdas segumiem. Grīdas flīzēm ir daudz dažādu veidu, sākot no dabiska akmens, līdz matētām vai pulētām flīzēm visdažādākajās krāsās un rakstos. Flīzes ir diezgan izturīgas pret nodilumu, triecieniem, kā arī higiēniskas.

Dažas flīzes ir vairāk porainas nekā citas – tas nozīmē, ka jāuzmanās no pārmērīga mitruma līmeņa, un to uzturēšanai kārtībā regulāri jālieto speciāli poru noslēgšanas līdzekļi. Jāņem vērā arī tas, ka flīzes ir auksts grīdas segums, tādēļ ir vērts padomāt par siltās grīdas ierīkošanu.

Koka grīda

Banner 280x280

Koka grīdas rada siltumu un tekstūru virtuvē, it īpaši mūsdienu mājās, kur izvietotas modernas virtuves iekārtas un sadzīves tehnika. Tomēr jebkura virtuve vienmēr tiks pakļauta papildu mitrumam, kas nozīmē, ka koka grīdas seguma risinājumam jābūt gudram.

Šajā nolūkā ieteicams izvēlēties virtuvēm īpaši paredzētu, rūpnieciski pielāgotu koka segumu ar izturīgu virsējo slāni, kas ir daudz noturīgāks pret deformāciju un intensīvu lietošanu nekā dabiska koka dēļi.

Lamināts

Lamināta grīdas segums jau sen ir kļuvis par vienu no iecienītākajām izvēlēm virtuves dizainā. Tā galvenā priekšrocība salīdzinājumā ar flīzēm un koka grīdām ir zemās izmaksas. Attīstoties tehnoloģijām, uzlabojas arī lamināta grīdas seguma kvalitātes. Atbilstošas klases (vislabāk derēs 33. vai 34. klase) lamināts mūsdienās spēj būt izturīgs pret traipiem un skrāpējumiem, nodilumu un mitrumu, turklāt lieliski papildinās telpas dizainu. 

Lamināts pieejams dažādos toņos un dizainos, lai katrs varētu piemeklēt sev tīkamāko. Jāņem gan vērā tas, ka šis materiāls ir jāsaudzē un jāsargā no ilgstošas mitruma iedarbības.

Vinila grīdas

Autors: Extreme Epoxy Coatings/flickr.com
Autors: Extreme Epoxy Coatings/flickr.com

PVC jeb vinila grīdas līdzinās linolejam, taču tās ir krietni izturīgākas pret nodilumu, mitrumu, ir praktiskas un higiēniskas. Šāda veida grīdas segums kalpos ilgi un neprasīs īpašas rūpes par to, turklāt ir pieejamas plašas dizaina variācijas: dažādu toņu koka imitācijas, akmens, keramiskās flīzes, pat auduma tekstūras un citi dizaina risinājumi.

Ir pieejamas gan līmējamās vinila flīzes, gan flīzes ar speciālu click sistēmu, tāpat ir pieejami arī dažādi lokšņu izmēri.

Linolejs

lai kā arī būtu, linolejs tomēr ir viens no izturīgākajiem un praktiskākajiem grīdas segumiem, ja runa ir par virtuvei. Tam piemīt augsta nodilumizturība, tas, salīdzinājumā ar citiem materiāliem, ir mīksts, nerada troksni, pa to pārvietojoties, ir silts, kā arī salīdzinoši viegli kopjams. Turklāt arī linolejam pieejami dažādi dizaini, tai skaitā dažādi citu populāru materiālu imitācijās.

Jāpatur gan prātā, ka linolejs slikti panes karstumu, turklāt to var deformēt arī ilgstoša pakļaušana mitrumam, un ar laiku tajā parādīsies plaisas. Pārāk agresīvas un biežas kopšanas ietekmē linolejam var mainīties krāsa, turklāt tas piesaistīs putekļus un matus, ja vien nav īpaši apstrādāts ar antistatisku pārklājumu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu