Kā izvēlēties kompaktiekrāvēju
Cik lielu svaru vēlies celt?
Izvēloties kompaktiekrāvēju, jāizvērtē konkrētā modeļa nominālā celtspēja, kā arī jāpievērš uzmanība pārslodzes svaram. Piemēram, Locust 753 kompaktiekrāvējam nominālā celtspēja ir 750 kg, savukārt pārslodzes svars ir 1500 kg. Bet ne visām kompaktiekrāvēju firmām celtspēja ir -50% no pārslodzes svara.
Kāda veida darba uzkares plānots izmantot?
Izvērtējot to, kādus darbus darīsiet, vajadzētu izvēlēties piemērotāko kompaktiekrāvēju. Piemēram, tādas darba uzkares kā asfalta frēzes, tranšeju racēji, zemes frēzes, mulčētāji un citas lielas eļļas plūsmas prasīgas uzkares nevarēsit izmantot uz mazjaudīgu kompaktiekrāvēju vai arī, ja varēsit, tad ne uz pilnu jaudu.
Uz kāda veida grunts/virsmas plānots lietot kompaktiekrāvēju?
Ir divu veidu kompaktiekrāvēju tipi – riteņu un kāpurķēžu.
• Riteņu piedziņas kompaktiekrāvēji būs vairāk piemēroti universālam lietojumam, irdenai gruntij, slīpumiem un nelīdzenām virsmām, apsnigušām un ledainām virsmām, kā arī jutīgām virsmām, piemēram, zālei.
• Kāpurķēžu kompaktiekrāvēji labi sevi parāda mitrās gruntīs. Bet, pateicoties iespaidīgākiem rādītājiem, kāpurķēžu kompaktiekrāvēji būs prasīgāki pret dzinēja jaudu, kā arī hidraulisko jaudu, līdz ar to šādas darba mašīnas izmaksās, sākot no 10 000 euro un vairāk nekā analoģisks riteņu kompaktiekrāvējs. Riteņu kompaktiekrāvēji būs vieglāki svarā, savukārt kāpurķēžu kompaktiekrāvēji ir komfortablāki operatoram.
Kādā darba vidē plānots strādāt?
Padomājiet par kompaktiekrāvēja svaru, gabarītiem, jaudu. Mazāka izmēra kompaktiekrāvēji būs ideāli ierobežotas teritorijas darbos. Ja paredzēts intensīvs darbs, tad lielas jaudas kompaktiekrāvējs, tāds kā Locust 903 vai Locust 1203, būs ideāls risinājums. Ja ir ātri jāpārvietojas pa teritoriju un jāceļ augstu strēle, izvēlaties Locust 1203 Telespeed.
Foto: Publicitātes foto
Kompaktiekrāvēja kontrole un vadība
Kompaktiekrāvēji atšķiras arī ar vadības sistēmu. Pedāļu un sviru vadība pret hidraulisko džoistiku vadību. Ar abu tipu vadību darba uzdevums tiks izpildīts, bet jautājums, cik tas būs ērti operatoram, cik daudz enerģijas tiks iztērēts. Visi Locust markas kompaktiekrāvēji ir aprīkoti ar precīzu hidraulisko džoistiku vadību. Pēc klienta pieprasījuma Locust iespējams aprīkot ar vienu vai diviem džoistikiem.
Kompaktiekrāvēja dzinējs un hidrauliskā sistēma
Augošās EU prasības uzliek latiņu ražotājiem piedāvāt modernus dzinējus, tāpēc Locust kompaktiekrāvēji ir aprīkoti ar Yanmar un Perkins firmas dīzeļdzinējiem. Jāsaprot tas, ka kompaktiekrāvēja dzinējs ir "sirds" un hidrauliskā sistēma ir "asinsvadi". Tāpēc pēc vairāk nekā 35 gadu pieredzes Locust kompaktiekrāvējus aprīko mūsdienās tikai ar vācu Bosch Rexroth hidraulisko sistēmu.
Foto: Publicitātes foto
Sānu pārvads
Lai uzturētu tehniku darba stāvoklī, ir jāveic regulāras apkopes, tas ir, visa veida filtru maiņa, eļļas maiņa, mehānismu regulēšana. Kā viens no apkopes punktiem ir sānu pārvada velkošās ķēdes spriegošana jeb pievilkšana. Jebkura apkope ir investīcija laikā un naudas izteiksmē. Locust firmas kompaktiekrāvēji ir vienīgi, kuriem sānu pārvads ir uzkonstruēts ar zobratu mehānismu. Jāmaina eļļa pēc servisa intervāla, un Jūs iegūsit robustu un gadu desmitiem nenolietojamu kompaktiekrāvēju.
Foto: Publicitātes foto
"Uljan", SIA
www.uljan.lv
www.locust.lv