Kā izvēlēties piemērotu eļļas radiatoru?
Mūsdienās tirgū ir pieejami daudzi dažādi sildķermeņi un sildierīces ar atšķirīgu dizainu un funkcijām, taču eļļas radiatoriem cilvēki uzticas visvairāk. Eļļas radiators ir viena no drošākajām sildierīcēm; tā piesilda telpu vienmērīgi un vēl ilgi saglabā siltumu. Eļļas radiatoros tiek izmantota īpaša eļļa, kam ir laba siltuma pārnese, turklāt tā netiek patērēta lietošanas laikā.
Galvenais, kas jāņem vērā, izvēloties šādu sildierīci, ir apsildāmās telpas platība un attiecīgi arī ierīces jauda; tai turklāt jābūt apmēram 50-65 centimetrus augstai, vēlams uz riteņiem, lai būtu vieglāk pārvietojama, kā arī ar daudzpakāpju temperatūras kontroli. Eļļas radiatoru plusi ir arī to vienkāršība lietošanā, tie nedzenā putekļus, turklāt ir klusi savā darbībā. Izvēlies eļļas radiatoru atbilstoši dažādiem parametriem.
Jauda
Galvenais eļļas sildītāja izvēles kritērijs ir jauda, ko aprēķina pēc apsildāmās telpas platības. 1000 vatu sildierīce derēs apmēram 10 kvadrātmetrus plašai apsildāmajai platībai, attiecīgi, lai ērti apsildītu telpu 20 kvadrātu platībā, pietiek ar eļļas radiatoru, kura jauda ir 1500-2000 vatu. Turklāt, jo lielāks ribu skaits (lielāka sildvirsma), jo ātrāk istaba sasilst un stabilāka un ekonomiskāka ierīces darbība.
Drošība
Visām modernajām sildierīcēm ir iebūvēta aizsardzība pret pārkaršanu, kas, sasniedzot noteiktu temperatūru, pārtrauc elektroenerģijas padevi un atslēdzas. Arī gadījumā, ja ierīce apgāztos, tā automātiski tiek atslēgta.
Ja kāda iemesla dēļ eļļas temperatūra pārsniedz kritisko punktu, radiators var vienkārši pārkarst un sabojāties. Lai to novērstu, augstas kvalitātes eļļas radiatori ir aprīkoti ar divkomponentu sensoru. Kad temperatūra vai spiediens radiatorā tiek pārsniegts, elektroenerģijas padeve tiek pārtraukta.
Eļļas radiatora virsma ļoti sakarst, un nejauša pieskaršanās var izraisīt apdegumu – tas jāņem vērā gadījumā, ja mājās ir mazi bērni vai dzīvnieki.
Veids
Ar eļļu pildītiem radiatoriem ir atšķirīgs dizains, ko veido vairākas sekcijas jeb ribas. Šāda forma – līdzīgi kā parastie siltā ūdens apkures radiatori – nodrošina lielāku virsmas laukumu, ļaujot vairāk gaisa nonākt saskarē ar radiatoru, tādējādi nodrošinot optimālu siltuma pārnesi un apkures jaudu. Ierīces apakšējā daļā izvietots sildelements, bet sekcijas piepildītas ar speciālu eļļu. Ir modeļi, kuros ir iebūvēts ventilators, tas palīdz ātrāk uzsildīt gaisu, taču rada papildu skaņu.
Lietotājiem draudzīgas funkcijas
Ņemot vērā telpu, kurā sildītājs nepieciešams, eļļas radiatori var būt aprīkoti ar dažādām funkcijām. Piemēram, ja sildītāju būs vajadzība pārvietot, labāk izvēlēties modeli ar riteņiem un rokturi (eļļas radiatori mēdz būt diezgan smagi). Tie izstrādāti tā, lai pasargātu no sasvēršanās un apgāšanās riska.
Daži modeļi piedāvā iespēju iestatīt dažādus jaudas līmeņus (piemēram, 500 W / 1000/1500 W / 2000 W).
Jaunākos modeļos ir iebūvēta arī aizsardzība pret pārkaršanu: funkcija, kas nodrošina, ka radiators automātiski izslēdzas, ja tas pārāk sakarst. Eļļas radiatoram var būt arī elektriskais termostats, kā arī mitruma kontrole – tā ļauj regulēt mitruma līmeni gaisā (lai novērstu gaisa pārlieku sausināšanu).