Kā izvēlēties un uzstādīt dvieļu žāvētāju?
Viena no pēdējām lietām, ko tu vēlies pēc jaukas, karstas dušas, ir slaucīšanās mitrā dvielī, turklāt vēl vēsā vannas istabā. Apsildāms dvieļu žāvētājs ir lielisks risinājums, lai uzturētu dvieļus siltus, turklāt tam ir arī citas priekšrocības: tas ir papildu siltuma avots tavā vannas istabā, tas palīdz dvieļiem izžūt ātrāk un vienlaikus samazina arī pelējuma rašanās iespēju. Lai arī kāda būtu tava vannas istaba, dvieļu žāvētāji ir pieejami dažādos izmēros, veidos un stilos.
Dvieļu žāvētāja priekšrocības
Dvieļu žāvētāji ir visai daudzpusīgi, un to izmantošana nav ierobežota tikai tavas vannas istabas sienās. Tos var izmantot arī blakus mājokļa ieejai, pagrabam, veļas mazgāšanas telpai vai pat guļamistabai. Atkarībā no izvēlētā dvieļu žāvētāja veida, ieguvumi var atšķirties. Papildus tam, ka tas uzturēs siltus un sausus vai arī izžāvēs tavus dvieļus, mēteļus un audumu, dvieļu žāvētājs palīdz arī regulēt temperatūru un mitrumu telpā, samazinot pelējuma rašanās iespēju. Un, ja telpa ir maza, var pat radiatora vietā izvēlēties dvieļu žāvētāju, tādējādi ietaupot vietu un enerģiju.
Autors: dvielu_zavetajs_apkures_udens
Izvēle: apkures ūdens un elektriskie dvieļu žāvētāji
Ir pieejami dažāda veida dvieļu žāvētāji, un visizplatītākie ir apkures ūdens (slēgtā sistēma) un elektriskie (atklātā sistēma).
Apkures ūdens dvieļu žāvētājs darbojas, pateicoties karstā ūdens plūsmai; tas nodrošina siltumu līdzīgi kā radiators. Šāda tipa dvieļu žāvētāji ir labākā izvēle privātmājās vai dzīvokļos, kam ir autonoma apkure, proti, tos ir viegli pievienot kopējai sistēmai. Tie ir īpaši energoefektīvi, bez redzamiem vadiem un nepieciešamības pēc kontaktligzdas. Pie šāda tipa dvieļu žāvētāju ēnas pusēm jāmin tas, ka to uzstādīšana ir sarežģītāka, un būs nepieciešama santehniķa palīdzība. Tāpat var paiet ilgāks laiks, līdz tie uzsilst, turklāt tie silst tikai reizē ar apkures katlu.
Elektriskais dvieļu žāvētājs dvieļu sildīšanai izmanto elektrību – aptuveni tikpat, cik divas standarta spuldzītes (elektroenerģijas patēriņš ir atkarīgs no dvieļu žāvētāja jaudas). Visbiežāk šāda veida dvieļu žāvētājus izvēlas sērijveida dzīvokļos, un to uzstādīšana un lietošana ir gana vienkārša un ērta. Ar termostatu aprīkotu dvieļu žāvētāju var ieprogrammēt, lai tas, sasniedzot attiecīgu temperatūru, izslēdzas automātiski, kā arī laiku, cik ilgi tam darboties. Pie mīnusiem jāmin tas, ka elektriskajiem žāvētājiem būs redzami elektrības vadi, kā arī sildelements nav nomaināms (bojājuma gadījumā būs jāmaina visa ierīce).
Autors: dvielu_zavetajs_elektriskais
Uzstādīšana
Ja tu nekad neesi patstāvīgi uzstādījis apkures ūdens dvieļu žāvētāju, ieteicams pieaicināt santehniķi. Dvieļu žāvētāju uzstāda vismaz 120 centimetru augstumā no grīdas atzīmes, proti, grīdas virsmas.
Lūdzu, ņem vērā, ka, lai uzstādītu atsevišķus elektrisko dvieļu žāvētāju modeļus, tev būs jākonsultējas ar speciālistu, lai pievienotu ierīci elektrotīklam un uzstādītu ierīces taimeri. Savukārt citus modeļus atliek piestiprināt pie sienas, pievienot to standarta kontaktligzdai, un tas ir gatavs lietošanai!
Neuzstādi dvieļu žāvētāju vietā, kur to var aizsegt atvērtās vannas istabas durvis. Durvis aizturēs siltumu, un pārāk augstā temperatūra var sabojāt dvieļus un pašu žāvētāju. Tāpat elektriskie dvieļu žāvētāji ir ūdens izturīgi, gadījumā, ja uz tiem tiek uzšļakstīts ūdens vai arī telpas gaiss ir mitrs. Tomēr tie nav paredzēti uzstādīšanai dušā, kur uz tiem nepārtraukti pilēs vai šļakstīsies ūdens.