Kā kopt plastikāta logus?

Kā kopt plastikāta logus?

Plastikāta logi ir populāri, pateicoties to kvalitātei. Tie apslāpē āra trokšņus, aizsargā no caurvēja un efektīvi saglabā telpās siltumu, tāpēc tos nav nepieciešams ziemas laikā aizlīmēt. Tāpat mājokļi īpašnieki var viegli uzelpot, jo šādi logi ir arī ļoti praktiski – tos atšķirībā no koka logiem nav nepieciešams pārkrāsot ik pēc pāris gadiem, kā arī ir viegli kopt. PVC logi, šķiet, var kalpot mūžīgi, taču šāds iespaids ir kļūdains. Jau pēc pāris gadiem ar plastikāta logiem var rasties problēmas, ja vien tos pienācīgi nekopj. Dažus bojājumus iespējams viegli un ātri novērst, savukārt var gadīties arī tādi, kuru dēļ var nākties pilnībā mainīt logus, šķiroties no ievērojamas naudas summas. Ja vēlies izvairīties no liekiem tēriņiem nākotnē, zemāk apkopoti daži ieteikumi, kā pareizi rūpēties par plastikāta logiem, lai tie kalpotu vēl daudzus gadus.

Kam jāpievērš uzmanība PVC logu kopšanā?

Kā jebkuram sarežģītam tehniskam mehānismam arī plastikāta logiem nepieciešama noteikta kopšana. Pretējā gadījumā kāda to detaļa vai pilnībā visi logi var kļūt nederīgi.

PVC logu kopšanā jāpievērš uzmanība to furnitūrai, profilam un stikla paketēm – visu šo elementu apkopei noteikti vajadzētu reizi pusgadā veltīt vismaz 15 līdz 20 minūtes laika, lai vēlāk nebūtu jāiegulda līdzekļi logu bojājumu novēršanā.

Apkope jāveic pirms ziemas iestāšanās, vēlā rudenī, kā arī pavasarī, kad daba atsāk priecēt ar siltajiem laikapstākļiem. Ziemā logu kopšana sevī iekļauj  arī telpu vēdināšanu dažas reizes diennaktī 10 līdz 20 minūtes. Tādējādi telpās tiks samazināts mitrums un uz stikla paketēm neveidosies kondensāts, kā arī nesamirks logu apdare. Plastikāta logi aizsvīst tieši tāpēc, ka tie ir hermētiski un ziemas periodā mājoklī mainās gan temperatūras režīms, gan mitruma līmenis.

Profilu kopšana

Par PVC loga profilu sauc tā "skeletu", pie kura tiek stiprināta visa furnitūra (metāla detaļas). Profilu var salīdzināt ar lielas gleznas rāmi. Pēc tāda paša principa kā tiek ierāmēta glezna, arī stikla paketes tiek ievietotas profilā.

Profils ir plastikāta logu svarīgākais elements, tāpēc tam nepieciešama īpaša uzmanība. Vispirms to nepieciešams nomazgāt. To labāk darīt, izmantojot speciālus līdzekļus, kas ne tikai attīrīs no netīrumiem, bet arī aizsargās plastikātu no dzeltēšanas un izdegšanas saulē. Daudzi parastie tīrīšanas līdzekļi satur agresīvās komponentes (spirtu, hloru, abrazīvas sastāvdaļas), kas var kaitēt profila izskatam un pat funkcionalitātei, tāpēc ieteicams izmantot tikai speciāli profilu tīrīšanai paredzētos līdzekļus. Visbiežāk tie ir iekļauti logu kopšanas līdzekļu komplektos, kurus droši var iegādāties – visi tajos ietilpstošie līdzekļi noteikti noderēs.

Viens no svarīgākajiem momentiem logu kopšanā – jāpievērš uzmanība arī gumijas blīvei, kas atrodas PVC loga profilā. Šī blīve nodrošina to, lai ne troksnis, ne dažādi aromāti, ne arīdzan putekļi un aukstums neiekļūtu telpās. Blīves efektivitāte atkarīga no tās elastības. Ja blīvi nekopj, tā kļūst cietāka un tiek pakļauta deformācijai, ar laiku zaudējot savas aizsargfunkcijas.

Lai tā nenotiktu, vispirms to nepieciešams nomazgāt. Ieteicams to darīt ar parastu ziepjūdeni, kas nekādi neietekmēs blīves struktūru. Kad tas izdarīts, blīves jāieeļļo ar speciālu silikona eļļu, kas arī parasti tiek iekļauta tīrīšanas komplektos. Šī eļļa ļaus blīvei saglabāt savu elastību un aizsargspējas daudzu gadu garumā.

Vēl viens svarīgs ieteikums – obligāti nepieciešams attīrīt arī drenāžas atveres, kas atrodas profila apakšējā daļā zem logu skavām. To var izdarīt ar putekļsūcēja palīdzību vai tam paredzētu otiņu, kā arī ar vecu, neizmantojamu zobu birsti. Pēc attīrīšanas ieteicams drenāžas atverēs ieliet nedaudz ūdens, kas palīdzēs izvadīt netīrumus no grūti pieejamām vietām. Caur šīm atverēm no telpām parasti izkļūst mitrums, līdz ar kuru tajās var uzkrāties arī dažādi netīrumi, tāpēc ir svarīgi tās periodiski attīrīt.

Furnitūras attīrīšana

Furnitūra – visi plastikāta loga metāla elementi. Lai furnitūra nebojātos, tai arī periodiski nepieciešama rūpīga kopšana.
Vispirms furnitūru nepieciešams nomazgāt, ko vislabāk var izdarīt ar ziepjūdenī izmērcētu, mīkstu auduma lupatu. Pēc metāla detaļu attīrīšanas tā jāieeļļo. Tam būs piemērota gan parasta mašīneļļa, gan speciāla silikona smēreļļa.

Nepieciešams arī uzklāt nelielu smēreļļas daudzumu uz logu eņģēm to savienojuma vietā. Pēc tam logus vajadzētu pakustināt uz priekšu un atpakaļ, lai smēreļļa labāk iekļūtu eņģēs. Visu šo procesu vajadzētu izdarīt arī ar slēdža mehānismu – pēc ieeļļošanas to vajadzētu vairākas reizes atvērt un aizvērt, lai smēreļļa iekļūtu visās tā detaļās.

Stikla pakešu kopšana

Ar stikla pakešu kopšanu galvenokārt ir domāta to aizsardzība pret triecieniem un bojājumiem, plaisu un skrāpējumu novēršana. Tas neļaus logiem zaudēt savu hermētiskumu un būtiski pagarinās to ekspluatācijas laiku. Stikla paketes jātīra pēc nepieciešamības. Tam izmanto tīrīšanas līdzekļus, kas nesatur agresīvas ķīmiskās vielas – šķīdinātājus un abrazīvas sastāvdaļas. Nekādā gadījumā, mazgājot logus, nedrīkst izmantot asus priekšmetus vai pieļaut spirtu un skābju saturošu vielu nokļūšanu uz gumijas blīvēm.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Jurijs 22.03.2018 17:26
    Par drenāžu tiek rakstīts ...Caur šīm atverēm no telpām parasti izkļūst mitrums, līdz ar kuru tajās var uzkrāties arī dažādi netīrumi, tāpēc ir svarīgi tās periodiski attīrīt. Cienījamam autoram būtu taka jāzin elementāras lietas , ka no telpas tur mitrums nevar iekļūt pat teorētiski ! Caur drenāžu izvada kondensātu vai mitrumu kas var iekļūt tikai no ārpuses starp rāmi un vērtni !

Nedēļas tēma

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

NIBE S sērijas siltumsūkņi – gudrākā apkures un klimata kontroles sistēma, kas domā par nākotni

Dzīvot komfortablā, energoefektīvā un veselībai labvēlīgā mājoklī, kurā viss ir harmonijā ar cilvēka dzīvesstilu, ir daudzu sapnis. Ja agrāk gudrā māja daudziem šķita kā kaut kas fantastisks, tad šodien tā jau ir teju ikvienam pieejama opcija. Pateicoties iespējai pieslēgt lielāko daļu ikdienā izmantoto elektroiekārtu interneta tīklam, varam pilnībā kontrolēt mājā notiekošos procesus ar vienkāršas viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Nekustamais īpašums var kļūt par labu ieguldījumu nākotnei, ja cilvēks ir izvērtējis savu maksātspēju, īpašuma stāvokli, atrašanās vietu, privātmājai pieguļošo zemes platību un citus nozīmīgus faktorus. Veiksmīga ieguldījuma atslēga ir rūpīgi pārdomāts pirkums, kas ir vēl būtiskāk, ja īpašums tiek iegādāts, izmantojot hipotekāro kredītu.

Uzņēmējs runā

Industriālie drupinātāji un sijātāji no Terex Finlay

terex_finlay

Alfis ir oficiālais Terex Finlay industriālās tehnikas izplatītājs Baltijā. Terex Finlay ir starptautiski atzīts pārvietojamās drupināšanas, sijāšanas, mazgāšanas un pārstrādes iekārtu ražotājs. Uzņēmums piedāvā tehnisko nodrošinājumu karjeru izstrādei, celtniecībai un nojaukšanai, kā arī ieguves nozarei.

SIA "EK Sistēmas" – apgaismojums, elektromateriāli, vadības sistēmas

apgaismojums_elektromateriali_vadibas_sistemas_EK_Sistemas_SIA

Tāpat kā dienas gaismai ir milzīga nozīme mūsu spējā uztvert apkārtējo pasauli, arī mākslīgais apgaismojums spēlē fundamentālu lomu ne tikai tajā, kā uztveram vidi, bet arī kā šajā vidē uzvedamies. Apgaismojums var iedarboties kā uz cilvēka emocionālo dabu, ietekmējot garastāvokli, tā uz praktisko, veicinot vai tieši pretēji – pazeminot mūsu darba spējas un veicamo uzdevumu kvalitāti.