Kā nelaužot pacelt nosēdušos grīdu?
Ēka ir nosēdusies? Tai parādījušās neglītas plaisas? Ja zina cēloni, to var bez problēmām novērst! Grunts sēšanos var ietekmēt ēkas zemā nestspēja, paviršs celtnieku darbs, garantijas beigšanās un citi faktori. Par pamatu būvēšanu un veidiem, kā tos nostiprināt, no 19. līdz 21. oktobrim varēs uzzināt izstādē "Māja. Dzīvoklis 2018".
"Jebkuras plaisas sienās un grīdā liecina, ka ēkas konstrukcijā ir radušās nobīdes vai pārvietošanās. Tādā gadījumā nekavējoties ir jāvēršas pie speciālista. Jo ilgāk vilcināmies, jo lielāks ir ēkai nodarītais kaitējums!" skaidro "Uretek Baltic" vadītājs Romāns Reiners-Latiševs, kura uzņēmuma pārstāvji izstādē konsultēs par risinājumiem ēkas pamatu un grīdas nosēšanās gadījumos.
Izstādē piedalīsies uzņēmums "Baumatik", kas apmeklētājiem sniegs ieskatu dzelzsbetona pāļu iedzīšanā ar mazgabarīta tehniku. Ikviens varēs uzzināt, kā izbūvēt pamatus mājām, komercēkām, garāžām, vasarnīcām, kā arī laternām, krastu stiprinājumiem un laipām. "Lenmar" piedāvās risinājumus kompozītarmatūras izmantošanai betona konstrukcijās būvniecībā un rūpniecībā, ķieģeļu mūra ēkās, upju, ezeru, jūras un ostu iekārtās, baseinos, strūklakās, notekās, kanalizācijā un citur.
Kas izraisa grunts sēšanos?
Grunts sēšanos var ietekmēt tās zemā nestspēja un blīvums, pazemes cauruļvadu plīsumi, kas izraisa grunts izskalojumus zem ēkām, vai arī ūdens drenāžas sistēmas trūkumi. Tādējādi zem pamatiem plūstošie gruntsūdeņi izskalo gruntī esošās sīkās daļiņas. Dažreiz grunts sēšanās var būt arī celtnieku steigas, grunts testu neesamības vai pat ļaunprātīgas rīcības rezultāts. "Piemēram, kādā no Lietuvas jaunajiem dzīvojamajiem rajoniem ēku nosēšanās iemesls bija projekta attīstītāja apzināta darbība – grunts pildījumam zem ēkām bija izmantotas eiro paletes un celmi, kas laika gaitā neapšaubāmi sāka trūdēt," skaidro "Uretek Baltic" vadītājs.
"Būvniecības buma" sekas
Daudzas problēmas sastopamas tieši tā dēvētajā "būvniecības buma" laikā – no 2007. līdz 2008. gadam steigā celtajās ēkās. Tāpat šobrīd vērojams pieprasījums pēc 2015.–2016. gadā celto ēku stabilizēšanas darbiem, jo šīm ēkām tuvojas garantijas perioda beigas, un projektu attīstītāji vēlas, netraucējot savus klientus, atjaunot ēku sākotnējo stāvokli.
Grīdu izlauzt nevajadzēs
Lai paceltu nosēdušos privātmājas grīdu, parasti to vispirms ir nepieciešams izlauzt un pēc tam no jauna ieklāt, kas nenovēršami nozīmē telpas atbrīvošanu no mēbelēm un pagaidu apmešanās vietas meklēšanu iemītniekiem. Papildu ērtajam un ātrajam risinājumam metode ar ģeo-polimēru maisījumu injicēšanu zem ēkas pamatu konstrukcijas piedāvā arī ilgstošāku un stabilāku rezultātu, jo jaunas betona kārtas ieklāšana neatrisina nosēšanās problēmu. Gluži pretēji – grīda kļūs vēl smagāka, un tas padara nosēšanos vēl intensīvāku, turklāt biezāks grīdas slānis paaugstina apkures izmaksas. Nāc uz izstādi un uzzini, kā vari pacelt sava mājokļa grīdu ar jauno metodi!
"Pacels" pat betonu
Bezvibrācijas metodi var izmantot pat betona grīdu nosēšanās gadījumos. Betona grīdu nosēšanās ir vērojama privātmājās, rūpnieciskās ēkās, noliktavu vai ražošanas kompleksos, lauksaimniecības būvēs un pat lielveikalos. Tā kā lielveikalos ir liela klientu plūsma un ilgstošs lielveikala remonts ietekmētu uzņēmuma saimniecisko darbību, 500 kvadrātmetrus liela lielveikala platības izlīdzināšana un stabilizēšana kopumā var prasīt vien četrus vakarus un naktis, netraucējot tirdzniecības centra darbu ikdienā.
No 19. līdz 21. oktobrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies izstāde "Māja. Dzīvoklis 2018", kur ikviens varēs uzzināt jaunākās tendences un iegādāties visu nepieciešamo būvniecībai, remontam un interjeram, bet izstādes sadaļā "Realty & Investment 2018" nekustamo īpašumu speciālisti stāstīs par aktualitātēm nozarē. Vienlaikus norisināsies arī izstāde "Vide un enerģija 2018", kur uzņēmumi prezentēs energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju risinājumus ikvienai mājsaimniecībai.