Publicitātes foto
Ir dažādi paņēmieni un pasākumi, kas atļauj nodrošināties pret koksnes aizdegšanos. Visvienkāršākie ir konstruktīvie pasākumi, kad koksni atdala no aizdegšanās avota ar gaisa šķirkārtas vai nedegoša un siltumu slikti vadoša materiāla kārtu.
Tomēr racionālāk ir konstruktīvu vai apdares koksni piesūcināt ar antipirēniem – vielām, kas augstā temperatūrā kūst un veido uz konstrukcijas virsmas gaisu necaurlaidīgu pārklājumu vai izdala ūdeni, citi izdala nedegošu gāzi un aktīvi bremzē koksnes degšanu. Līdz ar to ar dažādiem paņēmieniem pārtraucot koksnes degšanas procesu.
Vēsturiski viens no pirmajiem antipirēniem bija ugunsaizsardzības krāsojumi, piemēram, šķīstošais stikls + kvarca smiltis, kas sakarstot kļūst irdens, porains un izplešas, nosedzot ugunij izplatības fronti. Populāri ir boraks, amonija hlorīdi utt. Ir ļoti svarīgi, lai antipirēnu sastāvos nebūtu polibromātu (pentabromdifenīlēteri un oktabromdifenīlēteri), kas ir bīstami savienojumi cilvēka organismam.
Ļoti efektīvi antipirēni ir "INWOOD FIRE" un "INWOOD FIRE B". Šie antipirēni ir pieejami kā bezkrāsaini šķidrumi vai arī sarkanīgā krāsā, lai akcentētu apstrādes zonu. Augstas temperatūras iespaidā piesūcinājuma materiāls "INWOOD FIRE" veido plēves pārklājumu uz koksnes virsmas, kas tālāk temperatūras iespaidā pārvēršas sausā putu slānī un kavē liesmām piekļuvi koksnei.
Akcentēti ir jānorāda, ka jābūt pilnīgai pārliecībai par iegādātās produkcijas kvalitāti un atbilstību norādītajai ugunsreakcijas klasei. "Vincents Polyline" antipirēni ir testēti uz ugunsreakcijas klasi saskaņā ar LVS NE 13501 un atbilst C-s2,d0 un B-s1,d0 ugunsdrošības eiroklasei. Salīdzināšanai – ar antipirēniem neapstrādāta koksne atbilst D ugunsreakcijas eiroklasei.
Tāpat "INWOOD FIRE" atbilst visām Eiropas normatīvo dokumentu prasībām, tas nesamazina koksnes mehānisko stiprību un neizraisa arī metālu koroziju. Materiāla patēriņš vidēji ir ap 300 g/m2.
SIA "Vincents Polyline"
Kalngale, Cīruļu 29, Carnikavas n.
Tālrunis 67903272
E-pasts: polyline@polyline.vincents.lv