Kā nokrāsot ādas mēbeles?
Ar laiku ādas mēbeles nolietojas un zaudē savu sākotnējo izskatu, turklāt pat viskvalitatīvākās ādas vai izbalēt vai noplukt laika gaitā. Istabas remonta vai interjera izmaiņu rezultātā iespējams konstatēt, ka istabā esošās ādas mēbeles vairāk neatbilst nepieciešamajai krāsai. Ja apmierina esošā mēbele un neplāno iegādāties jaunu, vienkāršākais variants telpas iekārtojuma saskaņošanai un harmonizēšanai varētu būt mēbeles pārkrāsošana vēlamajā krāsā. Ar sienu un koka mēbeļu krāsošanu ir saskārušies daudzi cilvēki un tas šķiet salīdzinoši vienkāršs process, tomēr ādas mēbeļu pārkrāsošana bieži vien var šķist sarežģītāka. Šeit vari iepazīties ar soļiem, kādi būtu jāveic, lai pārkrāsotu dzīvojamajā telpā esošo ādas mēbeli.
1. Iegādājies krāsu ādai
Iegādājies ādas krāsu, kādā vēlies redzēt izvēlēto ādas mēbeli. Piemērotu krāsu bieži vari atrast vietējā ādu miecētavā, speciālā ādas veikalā vai kādā no interneta vietnēm, piemēram, eBay. Gadījumā, ja neizdodas atrast vēlamo krāsu toni, tu droši vari kombinēt krāsas. Piemēram, ja mēbelei izvēlētā krāsa ir tumši brūna, bet pieejamā brūnā krāsa šķiet pārāk gaiša, iespējams nedaudz iemaisīt tajā melno krāsu. Izmanto balto krāsu, ja vēlies iegūt nedaudz gaišāku krāsu.
2. Novieto mēbeli tai paredzētajā vietā
Nogādā ādas mēbeli labi vēdināmā telpā, kur varēsi veikt plānotos krāsošanas darbus. Pagrabs, garāža vai pat speciāli iekārtota vieta ārpus mājas varētu būt laba vieta, ko izvēlēties.
3. Iekārto krāsošanai paredzēto vietu
Ja krāsošanas darbus veic dzīvojamajās platībās vai iekštelpās, novieto zem mēbeles nederīgus auduma gabalus vai citu nevajadzīgu materiālu, kas pasargās grīdas virsmas no bojāšanās un novērsīs nevajadzīgus remontdarbus.
4. Noņem netīrumus no mēbeles
Notīri putekļus un netīrumus, kas atrodas uz krāsošanai paredzētās ādas mēbeles. To viegli var izdarīt, izmantojot ziepes un ūdeni. Ādas mēbeli pirms krāsošanas nevajadzētu izmērcēt. Tā vietā viegli paberzē to ar lupatiņu, kas iepriekš iemērcēta ziepjūdenī un nedaudz nosusini.
5. Notīri dziļākos netīrumus
Lieto acetonu, lai notīrītu dziļākus netīrumus no ādas un sagatavotu to krāsošanai. Iemērc tīru auduma drānu vai lupatu acetona šķīdumā un norīvē visu dīvānu.
6. Saslapini ar ūdeni
Apslacini mēbeli ar ūdeni. Mērķis šai darbībai ir mēbeli padarīt slapju, tā lai tā spēj labi uzsūkt krāsvielas, taču nav izmērcēta.
7. Uzklāj mēbelei paredzēto krāsu
Izklāj ādas krāsu uzreiz pēc mēbeles apslacīšanas ar ūdeni. Iesmērē krāsvielu tīrā lupatā vai dvielī un tad izziest to uz dīvāna. Pārliecinieties, ka izmanto cimdus, lai pasargātu rokas. Darbojies mazos laukumos. Tas padarīs procesu vieglāku, kā arī liks mēbeles krāsai izskatīties kvalitatīvākai. Efektīvākai krāsošanai vispirms apslacini vienu mēbeles daļiņu un pārklāj to ar krāsu. Pēc tam atkārtoti apslacini nākamo daļiņu un klāj krāsvielu nākamajā laukumā. Šādā veidā pakāpeniski turpini līdz visa mēbele ir nokrāsota.
8. Nosusini krāsu
Lieto sausu lupatiņu, lai noslaucītu lieko krāsu pēc katras daļas apstrādāšanas ar krāsu.
9. Ļauj krāsai nožūt un klāj nākošo kārtu
Ļauj ādas mēbelei nožūt no stundas līdz divām stundām un tad uzklāj virsū jaunu kārtu. Elektrisko ierīču, piemēram, fēna, izmantošana ļaus paātrināt procesu. Ādas dīvānam, piemēram, varētu būt vajadzīgas no trim līdz sešām kārtām, bet tu vari klāt virsū tik daudz krāsu kārtu cik vajadzīgs, lai iegūtu sev vēlamo krāsu. Starp nākamās krāsas kārtas uzklāšanas gan jānogaida līdz iepriekšējā kārta ir nožuvusi.
10. Uzklāj speciāli paredzētu līdzekli
Apstrādā mēbeli ar līdzekli, kas speciāli paredzēts ādas krāsas apstrādei pēc krāsošanas, kad pēdējā krāsas kārta ir nožuvusi. Tādu vari nopirkt jebkurā tirdzniecības vietā, kur var iegādāties ādas krāsas. Iespējams izvēlēties kā spīdīgus, tā satinētus ādas apstrādātājus. Uzsmidzini līdzekli uz mēbeles un viegli ierīvē to ar tīru, mitru lupatiņu.